Головна arrow Погляд
Погляд
За що вбили автора ''Червоної рути'' Володимира Івасюка?
// UAFORMAT.COM   
20.05.2007 01:14

Володимир Івасюк18 травня 1979 року в Брюховецькому лісі поблизу міста Львова було знайдено повішений  на дереві труп 30-літнього українського композитора Володимира Івасюка, автора відомих пісень «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори», які були популярні й улюблені не тільки в Україні, а й по всьому Радянському Союзі. Під деревом валялася його порожня сумка (з неї зникли музичні партитури). На руці покійного залишилися годинник, у кишені лежали дрібні гроші...

Коментарів (6)

Детальніше...
 
Українська Платівка Року 2006. Підсумки
// Віталій Прудиус   
28.02.2007 01:21

Українська Платівка Року2006-й можна справедливо назвати роком свіжої крові, нових імен і дебютів в українській музиці. Судіть самі. Порівняно з минулорічним рейтигом , коли на звання "Українська платівка року" претендували 24-роботи, кількість учасників цього року зросла до 41! І що найголовніше, 24 альбоми з цих 41-го – це дебютні платівки. І хоча жодна з них перемогу у народному голосуванні не здобула, проте у почесній першій десятці – чотири дебютника! Що теж досить важливо.
Головна ж боротьба за перемогу буквально від самого першого дня голосування, 25 грудня 2006, і до останнього, 4 лютого 2007, розгорнулась між двома основними претендентами: Тартаком з альбомом "Сльози та соплі" і Бумбоксом з платівкою "Family Бізнес". На двох вони зібрали майже тисячу голосів із загальної кількості, яку віддали 2 тис.722 відвідувачі сайту.
То хто ж переміг у народному голосуванні, а кому дісталась першість у рейтингу редакції? Читайте далі! 

Прокоментувати

Детальніше...
 
Система запозичення працює задовільно... (с)
// Tala   
01.10.2006 12:23
ImageЗдається, час поговорити про популярно-заюзане нині словосполучення "модні тенденції". Вірніше тенденцію. Одну, яка має всі шанси заволодіти вітчизняним, та й не тільки, чого там, шоу-бізнесом. Проте, своя сорочка до тіла ближча, тож відповідно, в якості живих прикладів візьмемо рідних діячів шоу-бізової ниви. Йтиметься про згубний вплив на сірі клітини молодо-музичних персонажів американського ефекту "Candy shop", тобто гламурно-прихіпованої жуйки з присмаком "r'n'b" від 50 Сента і компанії. Продюсерська чуйка працює як годинник - щойно розірвали Фіфті та Бейонсі світові чарти, як полізли клони місцевого розливу. І справа не в плагіатуванні, недарма ж кажуть "з усього світу по семплу" – хоперу пісня, тут має місце дитяча звичка мавпувати, переймати жести і манеру поведінки, ну а відповідно й музичний напрямок. Ілюстрацій прагнете? Тоді у зворотному хронологічному порядку.

Коментарів (2)

Детальніше...
 
Перкалаба – музика з глибини Карпат
// Олена Синицька   
18.08.2006 13:54
Федот, ПеркалабаГурт, що прийшов до українського слухача “ззовні”, попередньо завоювавши сцени країн-сусідів. Гурт, який кожного року закриває фестиваль фольклорної музики та лендарту у франківському селищі. Гурт, перший альбом якого має дві різні назви – російську й українську версії. Гурт, що безсумнівно являється одним із найекстравагантніших й найнеординарніших в українському музичному просторі. Так, це і є “Перкалаба”.
З маленького, ще майже невідомого свята української самобутності в карпатському селі почала свою творчу історію музична формація із славного Станіславова. Шешори й “Перкалаба” - для багатьох тепер синоніми, дарма що перше й друге – назви гуцульських сіл. Проте це не лише слова. Гуцульський ска-етно-панк, або як його називають самі хлопці – “guzul roots” (гуцульське коріння) - ось що потрібно пересічному слухачеві для того, щоб раз і на все життя полюбити фольк, Карпати, гори, гриби. форелі… і “Перкалабу”.

Коментарів (7)

Детальніше...
 
Вибір-2006: хто і як з вітчизняних музик голосував на цих виборах
// Юрко Зелений   
30.03.2006 01:12
ImageВиборчі перегони 2006 добігли до завершення, і хоча саме голосування є річчю таємною, низка вітчизняних виконавців не побоялася розповісти про те, як провела свій день 26-го березня! Отож нижче розповідь про те як і за кого голосували учасники ВВ, Тартака, Океану Ельзи, Крихітки Цахес, Кому Вниз, Другої Ріки, Мертвого Півня та ін.

Коментарів (11)

Детальніше...
 
Млада: Нове обличчя української етніки
// Tala, Enter Music TV   
04.03.2006 15:40
Млада - Ой весна веснаОт чим дивує фольклор? Здатністю виживати. Ось чим - його перевіряли часом, революціями, людською забудькуватістю, модністю-немодністю, урбанізацією і рештою атрибутів соціуму. Чим унікальний джаз? Ступенем свободи, який дозволяє йому нескінченно змінюватися, перетворюючись на що завгодно і насичуючись музичними розчинами різної концентрації та походження. Симбіоз фольклору і джазу, як і діти, народжені у між расових шлюбах, загрожує оточуючим кавалком сюрпризів. Прорахувати завчасно всі його можливості - навряд чи можливо, але тим цікавіше долучитися до інтриги і зануритися у перипетії цього дивного діалогу. Звісно є одне маленьке але - треба щоб батьки, як кажуть генами не підкачали.

Коментарів (10)

Детальніше...
 
Українська Платівка Року: першість за «Силою»
// Віталій ПРУДИУС   
16.02.2006 15:00
Українська Платівка РокуДорогі читачі! Сьогодні ми підбиваємо підсумки першого інтернет-рейтингу "Українська Платівка Року", метою якого було визначення кращих альбомів, серед релізів українських виконавців у 2005 році. Нічого подібного за концепцією та кількістю опитаних український інтернет до сьогодні не знав. Тож беручись за цю справу ми розуміли, яка відповідальність лежить на нас і наскільки важливо забезпечити, даруйте за штамп, відкритість та чесність голосування, а отже ствердити його авторитет і вагу. Сподіваємось нам це вдалося :)
Опитування тривало півтора місяці з 30 грудня по 15 лютого. В ньому взяло участь понад дві з половиною тисячі відвідувачів "Українського Формату", які обирали з-поміж 25 претендентів на звання першої "Української Платівки Року".
Боротьба виявилась дуже напруженою, а її сюжет абсолютно непередбачуваним.

Коментарів (17)

Детальніше...
 
Настанови Українським Піснярам на ''Вибори-2006''
// Юрко ЗЕЛЕНИЙ   
28.01.2006 10:00
ImageВ передчутті агітпропних концертів до "Виборів-2006" багатьох Українських Виконавців турбує питання: за кого грати? Із задоволенням виступали б за одних, але вони нічого не пропонують; натомість є пропозиції від інших політичних сил, але проти них постають власні Совість, Сумління, своє розуміння Життєвих Цінностей. Як буть?
Український Пісняре! Відповідь проста: ПРОДАВАТИСЯ! Продаватися усім й уся, якомога дорожче і якнайбільше! В ідеалі розклади мають бути такі:
– вранці Ти виступаєш на підтримку одного політблоку,
– в обід граєш за інший,
– в підвечірок тішиш глядача під гаслами третьої політичної сили, прямо протилежної до двох перших.
Доведи ситуацію до цілковитого абсурду, маячні, нісенітниці!!
І най не гризуть тебе, Рідний Виконавце, жодні докори сумління, мовляв, а потім люди скажуть, що в гонитві за масною гривнею Ти Україну зрадив. Хибний підхід. Він свідчить про недалекоглядне, містечкове, суто обивательське мислення на рівні заклопотаної домогосподарки. Успокойся, Співаче, ніхто нікого не зрадив.

Коментарів (14)

Детальніше...
 
Тріумфальне повернення «Гадів». Превью
// Юка Гаврилова   
21.01.2006 17:04
ImageПісля 10 років мовчання вирішив виповзти на сцену легендарний гурт «Брати Гадюкіни». Ансамбль із такою блюзнірською назвою не міг би стати популярним, аби не грав музику, ще веселішу за своє ім’я. Із причини, що відома під фальшивим псевдонімом «формат», великі хіти «Гадюкіних» не звучать сьогодні по радіо... Але всі, хто колись уперше почув «Наркоманів на городі», «Червону фіру», «На Україні лад і спокій», «Сорок пачок Верховини», «Всьо чотко», «Мамуню, рехтуйте весілля», «Аріведерчі, Рома» та інші пісні львівського рок-гурту, пам’ятають те відчуття, яке вони принесли із собою на нашу естраду. Його можна назвати ошелешенням від правди й свободи. «Брати Гадюкіни» оспівували не вигадані поетами-«пєсєнниками» любовно-душевні муки й радощі, а розповідали справжні трагікомічні історії, які трапляються в житті звичайних людей. До того ж подавали свої музично-поетичні фейлетони із властивим реальності веселим цинізмом.
Співані на лемківсько-батярському жаргоні смертельно влучні фрази з їхніх пісень назавжди увійшли у фольклор: «Заснули гнанi i голоднi, хто був нiким, той став нiчим, це буде завтра, а сьогоднi – не хочеш спати – то лежи й мовчи» , «Василь прийняв смертельну дозу ковбаси...», «...добий, бродяга, п’ятку та й поїдем в файне місто Тернопіль», «Карпати» знов програли в футбол», «117-та стаття – доля молодьожная»...

Коментарів (9)

Детальніше...
 
Фактично Самі - ''Lo-Fi TRавMи''. Рецензія
// Юка Гаврилова   
24.12.2005 19:24
Фактично Самі - Lo-Fi Травми, рецензіяІз першого прослуховування свіжий альбом "Фактично самих" дратує безглуздим першим треком, який хоч і можна вважати стьобом із пафосних шоу-бізнесових інтродукцій на кшталт "Студия Союз представляет", та краще б цього "Lo-Fi Універсаму" тут не звучало. Утім, хто нам завадить завжди вмикати диск із другого треку? А прослухавши раз, альбом хочеться ставити ще й ще, знову й знову. Музика "ФС" еротична й трагічна, знущальна й жалібна. Вона складна. Вражає багатство композиторських ідей і досконалість їх утілення в звуках. 


Коментарів (3)

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Всього 1 - 10 з 19