Головна arrow Фестивалі
Фестивалі
Червона Рута: миколаївський відбір
// Ч. Барабанов   
23.04.2006 17:42
Image15 квітня в місті Миколаєві, в обласному Палаці культури, відбувався обласний відбірковий тур Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики "Червона рута".
Відверто кажучи, ще до поїздки на захід мене відвідували скептичні думки… І на те були свої підстави. Хоча б згадати недалекий 2004 рік, черговий обласний відбір "Червоної рути", де для конкурсантів були, м’яко кажучи, ніякі умови. Перш за все, постраждали рок-виконавці – їм, бідолашним, навіть нікуди було під’єднати гітарні дротики. Це ще півбіди, бо у барабанщика взагалі були лише одні палички, які він привіз з собою – так, ви правильно зрозуміли, барабанів не було зовсім. Та й поп-виконавці знаходилися не в кращому стані, бо через неякісний звук дуже важко було зрозуміти чи є у виконавця голос чи його немає. Не знаю, яка хто, але я побоювався, що щось подібне на відбір 2004-го року повториться…  Проте 15 квітня 2006 року, на щастя, все було інакше.

Коментарів (2)

Детальніше...
 
Таврійські Ігри: свіжа південна кров
// Ч.Барабанов   
11.04.2006 22:57
гурт Атмосфера8 квітня в славному місті-герої Одеса, а саме – на Куликовому полі, відбулися півфінали Всеукраїнського конкурсу молодих рок-музикантів - «Музика твоєї Батьківщини», який, простіше кажучи, є відбором учасників на денну сцену «Таврійських Ігор», які щороку на початку травня проходять в місті Каховка, Херсонської області. До речі, цього разу фестиваль відбудеться вже в п’ятнадцяте, з 29 квітня по 1 травня. Але все буде трохи згодом. Наразі ж Одеса – відбір.
Почну з того, що місто-герой зустрічало музикантів дуже прохолодно, навіть час від часу накрапував дощ, але якщо відверто, це зовсім нікого не турбувало... Бо що головне для музиканта?! А головне для нього, по-перше, сцена, по-друге, апаратура, до якої можна під’єднати свої гітари, мікрофони та різноманітні музичні прибамбаси, а також – публіка (це вже по-третє вийшло, хоч і не останнє за змістом), які повинні виступ слухати та якось реагувати.

Коментарів (1)

Детальніше...
 
Чергова порція «РОКрику»
// Юрко Козій   
10.03.2006 22:39
РОКрикТретього березня «Лялька» приймала черговий фестиваль екстремальної музики «РОКрик». Для довідки: останній тур фесту (задекларуваний на початках як щомісячний) відбувся два з половиною місяці тому – 15 грудня. Крім того, серед чотирьох гуртів, презентованих цього вечора в клубі, є лише одне «нове» обличчя – львів’яни «LooZer», які і новими вважаються постільки-поскільки. А попередні «РОКрики» регулярно тішили нас новими іменами – більшість учасників кожного туру вперше виступали у нашому місті. Крім того, зазвичай фест розтягувався на два дні, тоді як березневий вмістився в один.
Це може свідчити про те, що РОКрик переживає кризу. Звічно, пов’язана вона зовсім не з браком талановитих і достойних команд на теренах Неньки і хочеться вірити, що криза ця – тимчасова. Принаймні, кризою жанру назвати її важко, адже люди все одно заповнюють клуб по вінця. Зрештою, організатори зроблять певні висновки, а ми перейджемо до огляду «команд-учасників» (ги, прямо якась спортивна термінологія виходить).

Коментарів (4)

Детальніше...
 
Прем'єра-2006: двобій у Херсоні
// Ч. Барабанов   
01.02.2006 19:25
гурт Свобода29 січня в Херсоні, відбулася чергова рок-дуель "Прем’єра-2006". На ній в обласному відборі гралися: гурт "Свобода" (Нова Каховка) та "Дриомор" (Херсон), а у всеукраїнському: "TeenSpiriT" (м. Первомайськ Миколаївської обл.) та команда "Made" (Тернопіль). Гостями дуелі повинен був стати гурт "Артефакт" (Херсон), але, на жаль (чи може, на щастя) на движняку вони так і не з’явилися. Захід відбувався в місцевому нічному клубі "7-й елемент", в якому, м’яко кажучи, було не дуже тепло. Тому, в очікуванні саунд-чеку, щоб повністю не посиніти від холоду та не покритися білим інеєм, музикантам довелося рятуватись гарячим чаєм і кавою...
Першими почали налаштовувати свої інструменти файні хлопці з не менш файного міста Тернопіль – команда "Made". Ватага приїхала за день до фесту, встигли поспілкуватися в прямому ефірі на одній з місцевих ФМ-станцій, що дало їм змогу отримати трохи більше прихильників своєї творчості. В цілому, загальне враження від тернопільчан досить позитивне. За словами хлопців, вони грають emo-punk (це ніби "Blink-182", але трохи важкіше).

Коментарів (2)

Детальніше...
 
ТОЛ: Четверті у світі!
// UAFORMAT.COM   
09.12.2005 18:41
ТОЛ (TOL, Ukraine)7-8 грудня 2005 року в Лондонській «Асторії» відбувся світовий фінал «The Global Battle Of the Bands». Гурти-переможці 24 національних фіналів зійшлися в боротьбі за головний приз 100 000 доларів США та світове турне. Протягом 6 годин вони доводили поважному журі хто з них найкращий, а глядачі знаходилися у постійному драйві. Склад претендентів був дуже сильним та яскравим і  визначити переможця було нелегко.
Журі, до якого входили продюсер Steve Lillywhite (U2, Rolling Stones, Talking Heads та ін..); Glen Matlock (гітарист Sex Pistols); музичний журналіст Rhodri Marsden (The Independent); співачка та автор Kate Havnevik (Royksopp, Moby та ін.) та голова компанії A&R at Sony Europe Mick Feldman, назвало переможцем гурт Kopek з Ірландії, а український ТОЛ став четвертим з кращих нових гуртів світу. До того ж ТОЛ єдині з учасників, які не співали англійською. Безумовно це досягнення всієї сучасної української музики та її визнання в світі.

Коментарів (67)

Детальніше...
 
ТОЛ: Нові герої альтернативи, або Welcome to London-2005!
// Олена Синицька   
21.11.2005 19:07
ТОЛЗвершилось! Бали виставлено, місця поділено, світло на сцені вимкнули. Всім спасибі, можете розходитись… Невловимий стан ейфорії від перемоги ТОЛу на одному із найважливіших баттлів року (український фінал GBoB 2005) ще довго бринітиме у повітрі, проте часу на святкування лишається обмаль. Не варто забувати, що вирішальний етап – ще попереду, адже останню крапку в історії участі України у цьогорічному конкурсі “The Global Battle of the Bands” буде поставлено лише 7-9 грудня у лондонській “Асторії”.

Коментарів (6)

Детальніше...
 
Репортаж. The Global Battle of the Bands: Київ - ВІДБУЛОСЬ!
// Mila   
05.11.2005 17:19
Image30 жовтня -  звичайний осінній день, з тих, що в Києві завжди холодні та похмурі -  на цей раз виявився спекотним. Ті, хто не пошкодував часу та сил, аби прийти в “BINGO” на  Київський відбірковий тур “The Global Battle of the Bands”, мали змогу спостерігати справжній рок-рольну битву, або інакше - фестиваль. Отож, дійство було дійсно цікавим, не дивлячись на швидкоплинність виступів (всього по 3 пісні від кожного з конкурсантів) судді за 8 годин встигли визначитись та обрати найпрофесійніших з учасників Київської “битви”. Так, саме найпрофесійніших, оскільки  за   стилістикою, “драйвовістю”, манерою виконання та навіть змістовим навантаженням текстів подібностей для порівняння у гуртів не спостерігалось. 
Був і християнський трешкор від Пророків, і доволі мелодійна рок-н-рольна мішанина у Диверсантів, і трошки повіяло готикою від виступу Чорної ради. Панкухи теж вистачало. Під Їжаків, Atitude та Станцію Мир публіка стрибала так, що клуб черговий раз підтвердив наявність неповторної вібропідлоги. Найкумедніше шоу показали Мosquito...шкода, що окрім сценічних комедій та ненормативної лексики в текстах, гурт так нічим більше не запам’ятався. ImageБільшості з конкурсантів слід ще чимало попрацювати над технікою виконання, як музичною, так і вокальною (чесно кажучи, під час виступу деяких було складно бодай слово розчути).  Важко не згадати слоган фесту - "Бути почутим". Він таки справдився для молодих гуртів - фестиваль став для них скоріше “навчально-польовою” практикою та можливістю заявити про власне існування "великим та шанованим" (див. склад жюрі), аніж реальним бетлом за перемогу. Так, наприклад, для Attitude Київський відбірковий тур став першим публічним виступом (7-ме місце у рейтингу все ж непогано, як для дебюту).

Коментарів (2)

Детальніше...
 
Культурний опір у Коктебелі
// X-Y-Z, Enter Music TV (enter.ua)   
02.09.2005 22:13
фестиваль Джаз Коктебель 2005Цьогорічний фестиваль "Джаз Коктебель 2005", який відбувся з 15-го по 21-е серпня, зрозуміло у Коктебелі, отримав значний розголос. Про нього багато говорили, його критикували, покладали на нього великі надії. Ажіотаж міг бути і значнішим, коли б не "Sziget", дати проведення якого майже збігались з датами "Джазу". Проте де там той Будапешт. Безумовно, було й коло людей, яке обирало саме джаз і саме у Коктебелі.
Цього року організатори акцентували увагу на складі учасників, серед яких можна було побачити представників Німеччини, Японії, Росії, Ізраїлю, США та України.
Фестиваль відкривав японський театр фрі-джазу "Shibusashirazu jazz orchestra". Окрім цього, 15 серпня на головній сцені з'явилося тріо Леоніда Пташки з Ізраїлю та "Valentine quartet" за керівництва басиста та композитора Андрія Арнаутова, відомого на заході як Andrew Valentine, разом з Лью Соллофім. Гурт "Shibusashirazu" викликав найбільший ажіотаж, представники японської школи джазу це щось зовсім незвичне, не дуже зрозуміле, а тому, звісно, цікаве.

Прокоментувати

Детальніше...
 
Два вимiри «Таврiйських iгор». Репортаж з фестивалю
// Віталій ПРУДИУС   
11.05.2005 21:16
Таврійські Ігри-2005. Репортаж з фестивалюФестиваль музики, краси, а відтепер ще й спорту – «Таврійські Ігри», що пройшов під «підлітковим», за словами організаторів, індексом 14 у екстрім-форматі, цього року порадував. Оргкомітет врахував багато недоліків попередніх років, провів ряд вдосконалень та ще й виявив не аби яку креативність і розродився на впровадження ще однієї масштабної традиції фестивалю – змагань з альтернативних видів спорту, які витіснили зі звичного місця денну сцену, що до цього кілька років незмінно стояла навпроти «таваріщча Лєніна».

Коментарів (5)

Детальніше...
 
«Таврiйськi Iгри-2004»: Вiд захоплень до розчарувань
// UAFORMAT.COM   
11.05.2004 20:36
1-3 травня у Каховці відгримів ХIII Міжнародний фестиваль «Таврiйськi Iгри». Точніше сказати пройшов, бо «гримів» він тільки місцями.

Звісно, «Таврійські Ігри» – це «Таврійські Ігри»: великий фестиваль, нічого не скажеш. Але ж іноді склад учасників, формування програми та розподіл часу виступів різних виконавців просто вбивають. Враження від побаченого та почутого залишились досить різними та суперечливими. Виконавців, як для трьох днів фестивалю, було більше ніж достатньо. Бажання охопити якомога ширшу аудиторію зрозуміле, цим власне й пояснюється різноманіття музичних стилів та напрямків: від етно-попу Руслани до синтезу панк-року, хард-кору, рагга та хіп-хопу «Тартаків». Але це призвело до того, що поруч із дуже якісними, креативними командами виступали відверто бездарні виконавці та «ансамблі», бо там, де на перше місце ставлять кількість, якість, як завжди, страждає.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

Розпочався фестиваль не дуже жваво. Мабуть через те, що його відкривала Ірина Білик, яка нещодавно змінила свій імідж на більш романтичний і трохи «приморожений», як-то кажуть. Схоже, що організатори цей момент прогавили. Але така музика теж має своїх прихильників, і Білик їх не розчарувала. Хоч я, наприклад, не розумію: який сенс українській співачці на українському фестивалі виходити з російськомовною програмою, розрахованою на російських споживачів музики? Загалом, виступ можна оцінити на «трійку» з плюсом.
Ситуацію виправили наступні виконавці – гурт «Mad Heads». Справжня 100%-ва українська музика – «натур продукт», що там і казати. Колективу вже понад 10 років, наприкінці 90-х вони сколихнули клуби Західної Європи своїм неперевершеним драйвом, видали там кілька досить успішних альбомів, здобули визнання та прославили нашу державу. Парадокс, але якраз в Україні про хлопців до осені 2003 року знали лише «посвячені» люди, широкому загалу вони, на жаль, не були відомі. В листопаді вийшов їх новий україномовний альбом «Контакт», завдяки якому команда здобула популярність і у нас, а їхня музика знайшла свого українського слухача. Виступ гурту був дуже короткий (всього 5 пісень), але настільки запальний та веселий, що байдужими не залишились навіть ті, хто рокабілі, свінгом чи панк-роком особливо не захоплюється, а може, й взагалі цих термінів не знає. Одним словом, молодці «Mad Heads»! «П’ятірка», відмінний виступ!

Коментарів (10)

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>

Всього 21 - 30 з 31