КРАЇНА МРІЙ: world-music республіка
// Дарця Квітка   
17.07.2006 20:41
ImageКраїна Мрій – world-music республіка, химерна мистецька держава в Україні, що з’являється раз на рік на Співочому полі на Івана Купала. Хто зірветься на Країну мрій від буденних проблем і турбот, тому буде щастя, принаймні, на три найближчих дні. Тому Країна Мрій вважається  ідеологічним побратимом легендарної квітки папороті, але доступніша і багатогранніше.  
Площа Країни Мрій – 17,6 га, населення багатонаціональне, переважають українці. Офіційний одяг – національні строї, комбінація етнічних елементів з сучасним одягом.
Країна Мрій має власний герб, на якому зображено світове дерево, що уособлює в собі єдність усього світу. Також воно трактується як древо роду – символ родючості, на якому сидить пташка - посередник між світом живих і світом предків, а ще - охоронець роду, помічник й порадник в підборі пари.
ImageПрапор Країни мрій нагадує фрагмент української вишивки – на білому тлі зображено червоний герб – так прийнято вишивати родовідні дерева по полотну долі-рушника. 
Гімном фестивалю є пісня гурту ВВ – «Країна Мрій». Традиційно ним завершується кількаденне дійство на Співочому полі. Корінні мешканці держави та патріоти легко впізнаються під час виконання гімну – вони підспівують, пускають руками „хвилі” та вимагають продовження, вигукуючи „біс!”.

ImageПравління та політика. Відкривачем, а також головним фундатором, заводіякою та режисером Країни Мрій є Олег Скрипка. Історичні умови, що передували появі цієї країни, – відсутність сцен, де б було комфортно та приємно виступати ВВ і Олегові Скрипці особисто, а також нестримне бажання донести до широкого загалу свіжий і духмяний подих world-музики. 

ImageКраїна Мрій поєднала на своїх теренах не тільки носіїв етнічної культури з різних куточків України, але й представників самобутніх культур інших країн світу: Великої Британії, Франції, Угорщини, Болгарії, Фінляндії, Білорусі, Польщі, Німеччини, Туреччини, Грузії, Японії, Алтаю, Литви, Ірану та інших. Такий-собі інтернаціоналізм з присмаком патріотизму: „І на інших подивитися, і себе показати”.
Наразі в’їзд в Країну Мрій вільний, але на зустрічі з журналістами Олег Скрипка повідомив про те, що наступного року, можливо, буде введено візовий режим – квиток становитиме приблизно 15 гривень.

ImageТериторіально-адміністративний поділ. До складу Країни Мрій входить 9 осередків-округів:
Майстерня танців – не дискотека, але місце, де можна весело розім'ятись у широкому колі українців
Алея майстрів – прекрасне місце для шоппінг-туру та пізнавальних експедицій
Дитячий майданчик – чарівний куточок, створений для країно-мрійної малечі, та для того, щоб країно-мрійні дорослі могли хоча б на пів годинки повернутися назад, в дитинство 
Етнічні кухні – трапези із присмаком далеких країн
Кобзарська сцена - місце спілкування цікавої публіки зі співцями – одинокими музикантами, що у багатьох культурах виконують роль медіумів
Театральна сцена – майданчик біля музею Івана Гончара, де відбуваються театралізовані обряди
Сцени „Зелена галявина” та „Під стінами Лаври” – місця, де виступи фольклорних колективів виглядають та сприймаються найкраще
Вечірня сцена – центр world-music республіки

Приїжджаючи в будь-яку країну на три дні мандрівник має визначитися – що саме він хоче подивитися, які враження отримати від подорожі і, виходячи зі своїх пріоритетів, рухатися по карті. Визначатися, де саме кортить побувати в Країні Мрій, треба одразу і однозначно, бо можна багато чого пропустити цікавого, що навряд чи повториться наступного року.

ImageКлімат. Головним фактором, що створює клімат на Країні Мрій, є розклад програми фестивалю – розподіл цікавих подій між осередками-округами.
Розклад програми, в свою чергу, впливає на циркуляцію відвідувачів фестивалю, напрям течій тих, хто хоче відвідати всі цікаві куточки Країни.
Найгарячіша пора наступає вдень, коли гості Країни мрій під палючими проміннями сонця не можуть визначитись, куди йти, на що дивитися. Така атмосфера – зовсім не сприятлива для людей, які хочуть спробувати, побачити та почути все і одразу. Але дуже зручна та приємна для тих, хто прагне різноманіття у відпочинку, високої щільності вражень та емоцій.  
Ввечері найвищих відміток стовпчик термометра сягає під основною сценою, де у фантастичному єднанні та захопленні танцюють найбільші патріоти Країни.
Горбистий рельєф Співочого поля створює комфортну атмосферу для тих, хто відпочиває на коцах і карематах.

ImageВизначні пам’ятки. Солом’яні опудала Марени і Купайла  - невід’ємні атрибути купальського свята.
Кожен гість Країни Мрій, що робив доскональний фоторепортаж про своє перебування на фестивалі, обов’язково знімкувався на фоні цих слов’янських ідолів. Третього дня, як і потребує купальський обряд, Марену й Купайла спалюють. 
Ще однією цікавинкою є мігруюча територією Країни Мрій Фіра (віз), в якій у повному складі грав Фанфаре-оркестр. Сфотографуватися на фоні цього дива теж можна було. Якщо застати Фіру десь на відпочинку.   

Зв’язок і комунікація. Хоч підтримку Країни Мрій провадить один з вітчизняних операторів зв’язку, відсилати sms чи здійснювати дзвінки тут дуже важко. Технічні особливості перебування у натовпі не дозволяють.

Визначні люди. У кожній країні є люди, які в даний момент „у всіх на вустах”. Безперечно, вам відомі всі прізвища, які лунають на кожній українській кухні під час сімейної вечері. На Країні Мрій були теж свої визначні персоналії. Але тут вразити публіку можна виключно талантом. Зокрема, це зробили:

VildasГурт Vildas. Фіни, земляки переможців „Євробачення - 2006”. Щоправда набагато симпатичніші та цікавіші в музичному плані – вони поєднали турецько-арабський уд (різновид лютні), ней (очеретяну флейту) і йойк (традиційний саамський спів). Таких не беруть в „Євробачення”.
Раїса ТандалайРаїса Тандалай.
Унікальна співачка Алтаю, артистка найвищого рівню, з широким діапазоном голосу, що дозволяє їй з успіхом виконувати як кай (горловий спів), шаманські містерії, так і народні пісні. Саме славнозвісний горловий спів панни Раїси і став предметом обговорення та дивування мешканців Країни.
Ансамбль МтієбіАнсамбль Мтієбі.
За грузинами, „що танцюють навшпиньки” буквально бігали глядачі. Фурор, ажіотаж, крики „браво!” і захват в очах. Всім давно відомо, що грузини і українці – браття по духу, тепер відомо, що українці – щирі прихильники грузинських пісень і танців.
Єдзюн ЄчікаЄдзюн Єчіка.
„Так, я справжній монах дзен!” – такими словами пан Єдзюн розпочав своє знайомство з журналістами world-music республіки. Протягом фестивалю Єдзюн малював прихильникам японської культури ієрогліфи за 10 грн./слово, уважно слухав все, що відбувається на Вечірній сцені, а в третій день своєю грою на бамбуковій флейті Сякухаті зібрав силу-силенну слухачів на кобзарській сцені. Щоправда, „справжнім монахам” заборонено заробляти гроші музикою та мистецтвом, але Єдзюн вже кілька років не живе в Японії і вважає, що йому можна зробити виняток.

Гуцул Каліпсо. Чернівецькі музиканти зачарували глядачів фірмовим коктейлем з „приджазованого гуцул-ейсід-хопу”. Але деякі глядачі потім обурювалися: «Ви чули, скільки разів вони повторювали у своїх піснях слово „КУРВА”? А навіщо вони співають, що в Могилянці вчиться лише багатенька „золота молодь”, якщо це зовсім не так?” – перешіптувалися після годинного концерту ті, на кого симпатично-музична магія „Гуцулів” ніяк не подіяла.

З гордістю та пошаною говорили країно-мрійники про українські фольклорні колективи, які є поважними мешканцями Країни. Деякі навіть обурювалися, що один з найстарших ансамблів "Древо" мав терміново закінчити свій виступ через певну неузгодженість між виступами на Великій сцені та "Зеленій галявині". Конфуз, але приємно, що співчувають, переживають „за наших” та говорять про них.

Знакові події 2006 року.

7 липня, перший день фестивалю:

Наташа Атлас- Солодкість східних ласощів та дурман диму кальянів захопили Співоче поле, коли на вечірню сцену ступила чарівниця від world музики та майстриня танцю живота Наташа Атлас. Співачка могла зірвати свій виступ, адже по дорозі до аеропорту затрималася у лондонських заторах, а на терміналі мала проблеми з квитком. Але не дивлячись на складне прибуття на київську землю, Наташа у доброму гуморі ступила на сцену і запалила публіку східними наспівами, що поєднуються з елементами репу та хіп-хопу, французьким шансоном, африканським етно та європейським клубним бітом. 42-річна співачка була вдягнута в чорну сукню з паском з монеток, виконувала танець живота, підспівувала Наташі її колега з Гаїті – чорношкіра красуня Марлен Дорсена.    
 

8 липня, другий день фестивалю:

- Країно-Мрійці висловили колективну скаргу (подумки), що на українських весіллях грає Вірка Сердючка, а не Король Весільної музики Іво Папазов. Болгарський кларнетист-віртуоз задавав запальний ритм, його дружина Марія вражала дивовижною майстерністю співу, а музиканти, посміхаючись до вдячно відтанцьвуючої публіки, видавали одну за одною чарівні синкопи.

Red Cardell - Широкій аудиторії стало нарешті зрозуміло, що значить на інтернет-сленгу  словосполучення „аццкій отжиг”, коли вечірньою сценою заволоділо озброєне скрипкою, гітарою, акордеоном та іншими небезпечними музичними інструментами угрупування  з французького колективу Red Cardell та українського фольклорного колективу Гуртоправці. Це озброєне та надзвичайно талановите угруповання (вороже до сірості і суму) восени минулого року записало спільний альбом „Naire”, що французькою означає „народитися”. На платівці народилися нові пісні, завдяки поєднанню творчих сил двох культур – бретонської та української, пісні про працю селян, женців, хліборобів, життя моряків, емоційні пісні і колоритні. 
А „Аццкій отжиг” – (на інтернет-сленгу) це коли емоції буяють за край, а тіло повністю транслює все, що відбувається в душі. Обов’язковим атрибутом «аццкого отжигу» має бути моральне задоволення. Red Cardell та Гуртоправці, власне, його і влаштували.  
 
9 липня, закриття фестивалю:

Олег Скрипка- Олег Скрипка переклав романс „Очі чорні” українською мовою!  Разом з оркестром (і без гурту ВВ) виконав свою версію романсу, а також інші старі-відомі пісні зі своїх сольних платівок: „Розмова з Махатмою”, „Любов”, „Відрада”, „Ой, у вишневому саду” та інші. Скрипка був романтичним і сентиментальним, як завжди, змушував посміхатися у ремарках між піснями та зачаровував харизмою.
За традицією, закривав фестиваль гімн „Країна Мрій”... Відгоріли опудала Купала та Марени, фантастично-феєрична Країна Мрій танула в сутінках, а мешканці-мрійники неохоче розходилися,. До нових зустрічей, Країно Мрій! Ласкаво просимо в Країну Реалій...

Фото:
Олександр Брамс (c) 1, 2, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14
Кошту (c) 3, 4, 5, 7, 13

Дарця Квітка
Коментарів (7)
RSS-стрічка
1. 18-07-2006 15:22
 
В Країні Мрій стає незатишно
З кожним роком фест стає все більш популярнішим, все більше натовпу відвідують це прекрасне свято. Сподіваюсь вони після цього хоч трохи зміняться. 
На кобзарській сцені поставили мікрофон, а щільне людське коло не дає наблизитися блище до виступаючих. Звісно це не йде в порівняння з минулорічними виступами, коли можна було безпосередньо сидіти біля кобзаря і насолоджуватися його грою та співом без усіляких там електропідсилювачів, колонок, та іншого металобрухту, яким так славиться Вавілон. 
Велика кількість народу дає привід для роздумів, чи пускати звичайних людей (тобто незапрошених і без квитка, який, як мені сказали охоронці, коштує десь за 150грн), чи не пускати на порожні лавки біля великої сцени. Ну то якось вирішили, бо під часи виступу Наташі Атлас, ті дядьки, які раніше вимагали якихось печаток на руці, вже не чинили перепон бажаючим підійти впритул до сцени.  
Натовп напружує. 
Як на мене найцікавішими були виступи Гуртоправців та гурту Володар на обрядовій сцені. Хоч це і виглядало як такий собі пробнічек, чи то рекламка справжнім видовищним українським обрядам, але було круто.
[ гість ]
 
perelesnyk
2. 18-07-2006 18:52
 
В Країні Мрій стає незатишно
Тебе мабуть не було напершій Країни Мрій. Це було ЩОСЬ! Всі навколо свої, просто таки рідні, братерсво, патріотизм, єднання і повна демократія! :) Це незабутньо!
[ гість ]
 
Vitaliy
3. 18-07-2006 20:14
 
Люди обирають мегаполіси
Я теж був на фесті Країна Мрій. Насолоджувався справжньою музикою. Спостерігав за цікавими обрядами, які включали в себе пиття медовухи, збирання у хустинку попелу і роздавання їх жінкам, які б бажали знати, чи відьма їхня сусідка, чи ні. Якщо наступного дня сусідка зранку прийде по сіль або на чай, то це означало б, що вона таки відьма. 
Лежав на траві і марив про ті часи, коли вся ця музика, кобзарський спів, додерження цих неперевершених обрядів були частиною життя. 
Ну а тепер у нас інші обряди. Обряди на 8 березня, на день Валентина. Музика інша... 
Країна Мрій - це доторк до раю. Просто аби відчути те, що ми втратили або втрачаємо. Так чи інакше люди обирають мегаполіси, а це зовсім інше світосприйняття, де давній українській культурі немає місця, хіба що за вітринами музеїв.
[ гість ]
 
prolisok
4. 06-09-2006 10:21
 
Лопоможіть!
Прошу інформацію про видатних грузинів в Україні! Дуже потрібно!!!!!!! :roll Моя адреса: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
[ гість ]
 
Ніно
5. 03-02-2007 03:23
 
Лопоможіть!
Святий Валентин забув про тебе? Знову?! Припинимо несправедливість. Дайош імпічмент Св. Валентину! St.Valentine's IMPEACHMENT M(L)OVE MENT
[ гість ]
 
Гість
6. 24-06-2007 22:23
 
фестиваль "Країна мрій"
Вітаю всіх добрих українців. 
Такі свята-нагадування нам про те, що ми народилися і живемо дійсно "у країні мрій". Тільки що мрії у кожного свої... 
От моя мрія - потрапити на фест. і це буде вперше, бо раніше це було просто неможливо. 
А чи можна якось вийти на організаторів з метою заробити квиток на виступи,через посильну допомогу у підготовці чи проведенню. Хто зна - підкажіть, будьласка, буду вдячна.
[ гість ]
 
7. 29-06-2007 05:37
 
Країна Мрій IV
Свято наближається! 
 
IV Міжнародний етнофестиваль "Країна мрій" в цьому році буде проходити з 6 по 8 липня в Києві на Співочому полі одночасно на п'яти сценах. По датах він зпівпадає зі святом Івана Купала. 
 
"Країна мрій" відкриється о 15.00 6-го липня на Андріївському узвозі, де основним дійством буде добування живого вогню, після чого з узвозу до Співочого поля через усе місто пройде Велика Купальська хода, а увечері по закінченні концертної частини організатори запланували проведення купальських ігрищ. 
 
Почесним гостем IV-го фестивалю буде алжирський співак Халед (Khaled), що виконує знамениту пісню "Aicha". Також, за словами організатора й ідейного лідера фестивалю Олега Скрипки, будуть представлені чотири абсолютно нові колективи, що грають сучасну й етно-музику. 
 
Традиційно й цього разу в рамках фестивалю пройде ярмарок з продажу унікальних етнічних предметів козацьких забав та дегустація блюд української кухні. Для дітей буде працювати гральний майданчик "Равлик". 
 
Взято звідси - http://www.allculture.com.ua/ukr/4krainamriy.html
[ гість ]
 

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >


Підписка на новини: