Гурт Вій: вільні художники сучасного українського фольку. Інтерв'ю
// UAFORMAT.COM   
31.07.2006 23:17
гурт ВійУ гурті Вій популярне вегітаріанство, його учасники утримуються від вживання алкоголю та ведуть здоровий спосіб життя. Вони небагато заробляють на життя музикою, але практично все зароблене - знову вкладають у свою творчість. І це не заважає команді створювати сучасний український фольк, якісно виділяючись в умовах зростання кількості псевдо-етнічних колективів рівня "сільских лабухів".
Нещодавно про своє життя-буття гурт розповів в ефірі радіо "Культура" в рамках програми "Сонце сяй".

Від гурту "Вій":
О.К. - Олександр Калінчук
Д.В. - Дмитро Добрий-Вечір
Леся Д.В. - Леся Добрий-Вечір

- Ті люди, які вас оточують у цьому житті, як вони впливають на те, чим ви займаєтесь, як ви живете?

Д.В.: Я можу сказати, наприклад, за Лесю, якщо я не був би її братом і не займався музикою - вона ніколи не, я так думаю, не займалась б музикою. Можливо займалась би живописом або архітектурою, але їй приходиться займатися музикою оскільки в неї є такий «музичний» брат (сміються).

- Що сонцесяйного трапилось найближчими днями у вас?

Д.В.: Наш гітарист купив собі машину, тепер ми будемо на ній возити колонки.

О.К.: До речі, ми її ще не обмили.

Д.В.: До ти ж не п'єш… Наш гітарист - крішнаїт і вігітаріанець, він навіть кави не п'є, чаю не п'є - «пропаща» людина (сміються).

- Важко бути вігітаріанцем?

О.К.: Ні, абсолютно не важко. Вся річ у смаку, що вищій смак замінює нижчий… Якщо коротко, то, припустимо, ви випиваєте і це вам приємно, це кльово, але в якийсь момент вам сподобалась музика. Вона вам сподобалась настільки що займає весь ваш час і в цей час ви не можете ні про що думати крім музики. Тобто смак вищий заміняє нижчий смак. Ведична філософія замінила мені і м'ясоїдство і алкоголь і все інше.

Д.В.: А колись він випивав і м'ясо їв, тобто був «нормальним музикантом». Ми його таким не знали, але ходять чутки що таке було. А що стосується мене, я від м'яса вже відмовився б, з таких міркувань, що просто, дійсно дуже люблю тварин і мені їх шкода. Тобто, коли я їм і дивлюсь телевізор де показують тварин, особливо коли їх там вбивають, мені настільки неприємно що я не можу їсти. Так що я готовий до того… Але м'ясо воно настільки смачне, так як і горілка, до речі (сміються).

- Ваш директор групи теж не вживає алкоголь.

Д.В.: Він вживав і дуже багато, просто він все своє вже випив і вже 12 років навіть пива не п'є.

- Ким були музиканти дарк-фолк формації Вій поки вони не стали музикантами?

Д.В.: Наркоманами не були. Можливо тебе цікавить хто чим заробляє на життя. Музикою не заробляємо.

Леся Д.В.: Я за фахом архітектор і час від часу намагаюсь робити щось за фахом але паралельно я викладаю архітектуру. Намагаюсь дати певну частку культури молодому поколінню.

- Діма, от одні музиканти заробляють своєю музикою, інші працюють щоб робити музику чи є якась золота середина?

Д.В.: Я заробляю гроші тільки музикою, дуже мало грошей, але тільки музикою. У мене є сім'я, жінка стоматолог вона заробляє, можна сказати що годує сім'ю вона, я вільний художник. Вона дуже добра людина, не знаю щоб я робив якби не вона. Гітари, процесори, прибори різні і таке інше я купую на гроші зароблені від концертів, але виходить так що я всі гроші витрачаю на те щоб щось купити для тієї музики яку ми граємо.

- Саша, а ти хто за фахом?

О.К.: Взагалі-то я - інженер. Працював багато, навіть був такий випадок коли встановлював підслуховуючи пристрої.

- А ви пишете самі пісні чи шукаєте десь по території, чи як?

Д.В.: Ми пишемо самі. Що таке дарк-фолк? Вигадали його десь там на заході, але він відповідає певним канонам. Зовсім не обов'язково що ми маємо грати тільки народні пісні. Ми просто робимо пісні - сучасний фолк. Фолк він же колись народився, сто років, двісті тому хтось колись написав ту пісню «наливайте чаші». А ми пишемо сучасний фолк. Це не голослівні слова, у нас є декілька пісень, коли ми їх співаємо, люди підходять і запитують «а з якого регіону ця пісня».

- Ваш директор, здається він був колись музикантом.

Д.В.: Він ніколи не був музикантом, просто він все життя цікавиться музикою, він її слухає, перебирає, аналізує. Можна сказати музичний фахівець. А зараз він наш адміністратор, директор будемо казати.

- Чому Вій і хто такий Вій, багато молоді не знає що був такий фільм який настрахав всю Україну.

Леся Д.В.: Є різноманітні підручники в яких розповідається про міфи стародавніх українців. Але Вій - фільм це вже не зовсім те.

Д.В.: Тобто Гоголь він трохи позичив, вперше Вій згадується у етруських, при тому, у такому самому написанні. А потім перенесли його на Україну. Вій - з тих вірувань що мали доєвропейські корні.

Група отримала назву у 1991 році коли Україна отримала незалежність. По-друге я завжди займався українською культурою та музикою, подумалось що назва Вій - це Бог язичницький, поганський Бог він найбільше відповідає стану нашої країни на той час. Тому що Україна то така дуже сильна істота яка просто сидить і спить, та коли вона пробудиться усім нашим ворогам буде дуже погано.


Джерело:
http://viyfrom.kiev.ua/pr/int/060729.php
Прокоментувати
RSS-стрічка

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >