День Незалежності у Гуляйполі відствяткували без трауру та «з Махном»
// Ксенія Омельченко   
29.08.2006 16:36
Image24-25 серпня на історичній батьківщині батька українського анархізму Нестора Махна, - місті Гуляйполі Запорізької області відбувся літературно-музичний андерграундовий фестиваль «День незалежності з Махном». Фестиваль організувало мистецьке об’єднання «Остання Барикада», а підтримку надали два міністерства - Внутрішніх справ та Сім’ї, молоді та спорту.
Фестиваль відкрив організатор та головний режисер всього дійства Олесь Доній. Після невеличкого 15-хвилинного офіціозу в діло пішла звукова канонада. Як і у всьому на фестивалі, тут поєдналося непоєднуване: спочатку забили по своїх бочках так звані «бочкарі», після чого вступив оркестр внутрішніх військ...

Image«Бочкарями» були ті самі хлопці з Білої Церкви, що під час «помаранчевої революції» не давали життя своїм ураганним звуком чиновникам з Кабміну. А оркестр внутрішніх військ виявився спонсорською допомогою від Міністерства Внутрішніх військ, яке з розумінням поставилася до ідеї фестивалю «єднати культурою Схід і Захід». Після того понеслися тачанки – винаходи Нестора Махна на чолі з провідними літераторами країни. На тачанку по черзі піднімалися та декламували свої твори під час так званих «махновських читань» Лесь Подервянський, Лесь Ульяненко, Сергій Жадан, Юрко Покальчук, Павло Солодько, Світлана Поваляєва, Роман Скиба, Назар Федорак, Олег Коцарев, Дмитро Лазуткін, Сергій Пантюк, Ілля Стронґовський, Марина Брацило та інші...

Андрій ОкараПісля цього свою роботу розпочали «малі сцени» - намети посеред стадіону. То в них, а то і перед тачанкою відбувалися різні виступи та презентації. У неформальній та неофіційній обстановці, сидячи на траві, глядачі спостерігали презентацію книги одесита Віктора Савченка «Махно», розповіді киянина лірника Сашка (Олександр Власюк), виступи запорізького літературного клубу «99». Лекцію "Самокерований Хаос, як основна матриця української політичної культури" читав не хто інший, як Андрій Окара (м.Москва), чим викликав дискусії у слухачів.

Поетичний боді-артТого ж таки дня відбувся найбільш резонансна акція «Поетичний боді-арт». Красиві, юні українки підставляли свої тіла для того, аби українські поети написали на них свої безсмертні вірші. Ще довго після конкурсу голі красуні позували ошалілим від побаченого фотокореспондентам.
Ввечері відбулася основна подія дня – рок-концерт, у якому виступили гурти «Русичі» (м. Білгород-Дністровський), «Хорта» (м. Запоріжжя), «Трансформер» (м. Полтава), «Перлина Степу» (м. Київ), «Арахнофобія» (м. Полтава), «Вертеп» (м. Дніпропетровськ), «Вася клаб» (м. Київ), «Мертвий півень» (м. Львів) та «Кому вниз» (м. Київ). Проте фестивальний день на цьому не завершився. Уночі його продовжили барди під час так званої «бардівської ватри». Едуард Драч, Анатолій Сухий(гурт "Рутенія"), Олександр Музика та гурт «За вікном», Руслан Гетьман, Сергій Буланий, Олексій Бик, Олексій Бондаренко (гурт «Вертеп») та Костянтин Павляк (Кока Черкаський) біля вогнища співали для тих, кому не спалося.

Виступи на тачанціДругий день фестивалю розпочався з козацьких забава, які плавно перетекли у контрверсійну акцію «Томатний лідер нації». Всі бажаючі могли кинути помідори в намальованих політиків, після чого мав визначитися лідер – томатний. Але цього разу між політиками перемогла дружба. В усіх запропонованих політиків (Ющенко,Янукович, Мороз,Симоненко,Тимошенко) приблизно потрапляли по-однаковому.
І знову вдень свою роботу розпочали «малі сцени».Знову були виступи біля тачанок. Виступали Євген Чесанов, Ірен Роздобудько та Лариса Денисенко. Обливали фарбою акторку в гіпсі у виставі театру “homo ludens”. Організатори зробили «вільний мікрофон» на малих сценах, і кожен, хто вважав себе поетом або генієм мав можливість на свої «5 хвилин слави», чим багато хто і користався.
І весь час всі два дні на великому екрані в режимі нон-стоп крутили всі 12 серій фільму «9 життів Нестора Махна».

ImageА ввечері відгриміла друга частина рок-концерту, яка складалася з двох блоків. У першому, харківському, виступили музиканти з «Останньої барикади» (Харків): «Ойра», «Це міцне», «Море снів», «Монтаж», «Папа Карло». Харківській частині концерту передував виступ «Міського дозору». Керівник «Міського дозору» Владислав Протас представив новий мультфільм, де в шаржевій формі висміювалося все керівництво колишньої столиці України. Далі почали виступати «музичні монстри»: київський гурт «Вій», івано-франківський гурт «Перкалаба» та «От вінта» з Рівного.
На закінчення фестивалю Олесь Доній подякував всім, хто допомагав фестивалю, висловив сподівання, що фестиваль стане щорічним і з наступного року міжнародним, а потім, у відповідь тим, хто вставляв палки в колеса організаторів пригадав давній український народний жіночий тост: «Нехай повиздихають ті, хто нас не схотів!»

Ксенія Омельченко

Фото:
Олександр Кузьмук,
"Арт-Вертеп"
Коментарів (7)
RSS-стрічка
1. 01-09-2006 09:16
 
рокдійство дійсно було на висоті . хоча з нових імен ,що почали ставати на ноги сподобалася лише Арахнофобія ,котра з полтави . тому шо дуже серйозний незаперечний драйв у вияві емоцій через музику на сцені . і ще - такого могутнього вокаліста як у арахнофобії більше немає на Українській рок-сцені . він ,як кажуть ,зробив усіх . це факт .
[ гість ]
 
катя
2. 03-09-2006 14:03
 
Какатя
А мінє панравілось усьо кроме Арахнафобії і тупой Перкалаби
[ гість ]
 
Giftlife
3. 04-09-2006 13:54
 
Какатя
Загалом, задум був хороший і втілений більш-менш нормально. От тільки шо мене там не запело, так то сільська бикота і ліві люди. Вони спотворили дане дійство .Пропоную організаторам фесту організовувати його наступного разу за межами села, щоб усілякі рагулі не псували настрій і не тикались із запитаннями на кштал: "Ти чьо тіпа такой валасатий?" А так - ріспект за дійство зі Львова! :)
[ гість ]
 
Поціновувач
4. 19-09-2006 16:58
 
Какатя
фотки кльовы
[ гість ]
 
Гість
5. 05-10-2006 17:46
 
Остання Барикада
Увага! Увага! Увага! 
До всіх фотографів-професіоналів, фотографів-аматорів, папарацці, мамарацці, вуайерістів і простих учасників фестивалю «День незалежності з Махном». 
 
 
Організатор фестивалю «День Незалежності з Махном» Мистецьке об’єднання «Остання барикада» готує до друку фотоальбом, присвячений фестивалю. У книзі знайдуть своє гідне місце всі учасники акції: літератори, музики, організатори, а також журналісти, махновці, патріоти, панки і решта глядачів, слухачів та обивателів. В книзі також належним чином буде представлена творчість учасників, отже це буде своєрідна антологія сучасної української «махновської» літератури.  
Мистецьке об’єднання «Остання барикада» звертається до всіх, хто фотографував на фестивалі, з пропозицією взяти участь у спільному творенні книги. Присилайте свої фото на ел. адресу: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.  
 
Зв’язуєтеся з оргкомітетом по телефону: 80672739560, 2530240  
або по імейлу: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.  
(контактна особа: Євгенія) 
 
Ваші фото прикрасять альбом!  
 
Залишить в історії фото ваших улюбленців!  
 
Більше фото, хороших і різних! 
 
А наступного року зустрінемося знову на фестивалі «День Незалежності з Махном»! 
[ гість ]
 
Гість
6. 20-11-2006 13:58
 
Остання Барикада
Взагалі було класно! Хороша організація, тільки матюки треба переносити на більш пізній час, щоб не чули діти. А взагалі на слідуюючій рік іду з дому на три дні строго на фестиваль. Приїзжайте до нас. Де можна знайти фото з тусовки?
[ гість ]
 
Наталка з Гуляйполя
7. 13-07-2007 20:21
 
ФЕСТ
УВАГА! ВСІ на фест 2007.
[ гість ]
 
З Гуляйполя

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >