Крихітка Цахес на прізвисько Василь Васильців, або Перший столичний виступ
// Олена Синицька   
31.12.2006 02:23
Василь ВасильцівОдразу зазначу, що жодного стосунку до однойменного київського гурту цей матеріал не матиме – йтиметься про алюзії літературні, а не музичні. А приводом для таких розмірковувань став перший столичний виступ Василя Васильцева у “Квартирі Бабуїн” 24 грудня.
Здавалося б, зовсім звичайний собі концерт… Трохи зіркової публіки, звична затримка на пів години, прихильники перед сценою сидять прямо на підлозі й очікують видовища – живий виступ, як-не-як. Декілька відеооператорів – кліп же зніматимуть! Ще по черзі працюють камери у залі – гості коментують свої очікування від виступу й особисте ставлення до виконавця. Поступово зникають зі столу збірки авторських віршів-текстів пісень й перші офіційні диски із гучною назвою “Голденхітс”. Тим часом сам виконавець банально чекає десь за лаштунками на свій чай.

Віват! Із надр “Квартири Бабуїн” з'являється сам… Василь Васильців! Дочекались. Звучать перші акорди, публіка підспівує, всі задоволені – сам Василь поступово звикає до столичних поціновувачів своєї творчості, й десь після пісні третьої зникає невпевненість у рухах... Все о'кей, все нормально. Нічого надособливого. От якби не особистість співака-композитора-музиканта й звучання його матеріалу, то на цьому можна було б вже ставити крапку.

ПрихильникиАле занадто просто це б виглядало, погодьтесь. Як можна не згадати, що той самий Васильцев, за словами шанувальників, - “обличчя українського андеґраунду”, “геній чистої прозорості”, “музикант, у котрого вчаться грати музиканти гурту Esthetic Education”, “народний співак нової України”, “щирий рятівник української свідомості”, “людина, яка перевернула уяву про українське мистецтво”... Список можна продовжувати безкінечно довго. На щастя, український інтернет не пошкодував своїх мегабайтів для львівського “генія”. Проте усі ці пафосні епітети звучать не дуже переконливо, й для цього є усі підстави. Єдине, від чого мені особисто важко відмовитись, так це від визначення Василя Васильцева як представника українського сучасного арт-оффу (за назвою однойменної жж-спільноти). Мистецтво, у класичному розумінні цього слова, тут і справді поруч, як-то кажуть, не валялось…

Розвідка на предмет того, як же звучить Васильцев на живих концертах, завершилась моїм повним фіаско. Так само, панове, як і у записах. Вокально-гітарні партії виконуються наживо, в той час як решта необхідних звуків видобувається з “мінусу” – нічого оригінального. Само собою, репертуар складається з ретельно відібраних “хітів” з понад сотні робіт юного автора, а “на біс” виконуються “Дякую, Руслано” (на вимогу публіки) й “Яблуневий дощ” (за особистим вподобанням виконавця). Також, наголосивши на тому, що він є фанатом Гаррі Поттера, Василь виконав пісню “Weasley is our King ” на оригінальний текст самої Джоан Роулінг і власну музику.

Мабуть, для того аби відносно адекватно сприймати живі виступи Васильцева, необхідно обов’язково “бути в контексті”. Тих, хто власне із цим контекстом знайомий попередньо не був, визначити було не важко – розгублені погляди по сторонах і запитання “що, вам насправді ЦЕ подобається?” Відповіді “фанатів”, як правило, зводились до того, що це мега-позитивний чувак, пісні в нього стьобні, а сам він знов-таки особистість геніальна. Після таких слів насвіжо “навернуті” успішно доєднувались до масового дійства й самі бурхливо реагували на події, ледь помітно стримуючи посмішку.

Василь ВасильцівА посміхатись є чому. В свої майже двадцять років юний львівський митець, особливо не переймаючись відсутністю голосу й слуху, збирає концертні майданчики й запалює маленькі клубні тусовки. От тільки все це дещо нагадує театр абсурду. Або сюрреалістичні описи концертів Крихітки Цахес з роману Гофмана. Занадто вже сумнівним є продукт, позначений фірмовим брендом “Васильців” – якщо головним акцентом для більшості тут є стьоб, то мені, вибачайте, не смішно. Єдині справжні почуття, які виникають після концертів Василя – це співчуття… Якою б не була позиція самого пісняра щодо власної творчості, шкода змарнованого імпульсу, адже першопочаткова ідея хлопця насправді висока й романтична - “…бажання своїми піснями робити людей щасливими”. Красиво, але чи варто робити це такою ціною?

Олена Синицька
Фото:
Ольга Закревська
Коментарів (19)
RSS-стрічка
1. 31-12-2006 10:54
 
ну блін
Це прізвище відмінюється так: 
 
Васильців 
Васильціва 
Васильціву 
Васильціва 
Васильцівим 
Васильціві
[ гість ]
 
otar
2. 31-12-2006 12:04
 
ну блін
[B]По оформлению[/B] 
Отформатируйте текст не по середине а по ширине (justify). Будет более читабельным. 
 
Ширину информационного поля следует увеличить ато черный фон у вас дофига места занимает. А тексту тесно. Какое у вас соотношение 50 на 50? Пусть даже 40 на 60. Мало 
 
[B]По статье[/B] 
В первый два дня столько всего про этот концерт прочитал. И хвалебные и резко критичные и средние статьи и коменты. Целые споры. Так что в этой статье не нашел ничего нового кроме сравнения с Крыхиткою Цахес. 
 
При чем автор попытался обьединить все взгляды в одно: 
 
А посміхатись є чому. В свої майже двадцять років юний львівський митець, особливо не переймаючись відсутністю голосу... 
 
Єдині справжні почуття, які виникають після концертів Василя – це співчуття… 
 
Это неплохо если статья расчитана на тех, кто не читает арт-офф, юэй мьюзик комьюнити или не слышал ничего о концерте или вообще о Васыле. Но людей то вы завлекаете на свою статью как раз из этих сообществ. 
[ гість ]
 
Гість
3. 31-12-2006 12:53
 
ну блін
Як на мене ця стаття просто класна! І Оленко, великикй тобі респект! Один з найкращих твоїх матеріалів за цей рік, як на мій погляд! :) 
Кажу просто як читач :) Мені все дуже сподобалось.
[ гість ]
 
Vitaliy
4. 31-12-2006 13:27
 
2 Гість Дата: 2006-12-31 12:04:33
Кхм. Шановний анонім. Хочу довести до вашого відома, що саме Український Формат першим з музичних інтернет-видань, я би сказав, насмілився прорвати своєрідну інфо-блокаду Васильціва, певний ігнор в якому він перебував (бо інфа поширювалсь тільки в жж). http://uaformat.com/content/view/1150/ 
А вже після того про В.В. написали всі інші. Очевидно, зник певний страх чи що. Проте наша вступна оглядова стаття про виконавця, як на мій погляд, була найкраща, принаймні нічого кращого я не зустрічав... та й чи хтось справді намагався це зробити вступний огляд і якось ввести у курс читачів - не знаю, здається, ні. 
 
 
Концерт ми так само анонсували. http://uaformat.com/content/view/1360/2/ 
 
 
Тому аргументи про те, що це стаття для тих хто про В.В. нічого не знає, я абсолютно не приймаю. Наші читачі і знають, і читали, і, головне, що ЧУЛИ В.В. і мали можливість це оцінити, оскільки ми викладали тут його записи.  
 
 
Пишемо ми в першу чергу для наших постійних відвідувачів, яких слава Богу вистачає. А щодо юам'юзіка та арт-офу, то там лінки з'явились, оскільки дана інформація також, мені здається, цікава тамтешнім мешканцям, у будь-якому разі.  
 
 
Щодо обговорення там і тих матеріалів по концерту, які публікувались раніше. Знаєте, щойно от спеціально зайшов ще раз і на юам'юзік, і на арт-офф... і все що побачив - на юам'юзіку 5 оффтопних коментарів під інформацією про концерт, а безпосередньо на арт-офі взагалі відстуність будь-якого обговрення. Щодо лінків на відгуки ЗМІ, то є дві досить короткі, а тому досить поверхові, інформації на 24 каналі і Новому каналі + просто оглядова стаття Ольги на Сумно, в якій від аналізу вона свідомо відмовилась, прощо в тексті зазначила, і зосередилась на описі подій, що там відбувались.  
Гадаю, щодо ваших зауважень по статті я на все відповів. 
Звичайно я бачив, що були певні обговрення в окремих щоденних корситувачів ЖЖ, але це вибачте, зовсім інша історія, і не всі, і не така кількість людей ті щоденники читає. 
 
 
p.s. 
По дизайну за зауваження дякую, врахуємо. 
Щоправда якщо ви перегляните сайт на моніторах, 15-17-дюймових, якими досить багато ще користуються, особливо в інет-кафе і т.д., то ви зрозумієте, що розширювати в принипі практично нікуди...
[ гість ]
 
Vitaliy
5. 31-12-2006 13:34
 
2 Гість Дата: 2006-12-31 12:04:33
Я можу лише навести слова пісні, яку васильців написав (мені здається) як відповідь на подібні статті чи тлумачення (записав в четвер в Ляльці на диктофон - тепер несу слова Метра в широкі маси) 
 
Я розвертаю тебе 
Слова, музика, аранжування, виконання ВАСИЛЬ ВАСИЛЬЦІВ 
 
Ти не розумієш, що зараз чуєш –  
Стандарти давно полонили тебе.  
Я пропоную свободу думки: 
Вільні правила – це моє. 
 
Приспів: 
Я розвертаю тебе – твої погляди змінюю. 
Що з того, що не було з тобою такого іще? 
Якщо подобається – це ж чудесно: 
Слухай і далі мене. 
 
Ти розумієш, що не розумієш. 
Ходиш колами – бо знаєш: щось в піснях цих є. 
Я пропоную свободу думки: 
Визнай, нарешті, що це головне. 
 
Боляче і важко мені сьогодні 
Та я не звертаю уваги на це: 
Сотню раз переконувався – 
Після болота в молоці пливеш. 
 
 
[ гість ]
 
Гість
6. 31-12-2006 17:06
 
2 Гість Дата: 2006-12-31 12:04:33
Ну, і про що це говорить? Писати - вірші і бути поетом - це одне. А називати себе музикантом і створювати пісні - це інше. Два різні види мистецтва. І що я чую я прекрасно розумію. І до чого тут стандарти? Так можна будь-що стандартами називати. Біле - називати чорним і заперечувати, що воно біле, бо це стандарта такий, штамб.... і тк далі в тому ж дусі.
[ гість ]
 
Vitaliy
7. 31-12-2006 19:19
 
2 Гість Дата: 2006-12-31 12:04:33
Вибач, я зрозумів - я даремно з тобою сперечаюсь - тебе не переконати - тому я більше й не намагатимусь. Вибач, якщо образив твої поляди. На все добре
[ гість ]
 
Гість
8. 31-12-2006 23:06
 
2 Гість Дата: 2006-12-31 12:04:33
пане otar! коли я відмінювала прізвище Василя, то керувалась певними міркуваннями (за етимологією це прізвище прикметникового походження, присвійного типу. так само: Кий-Київ-Києва, Микола-Миколаїв-Миколаєва). так, я бачу, що на сайті відмінюють так само, як ви тут написали. можливо, я помиляюсь. дякую, що примусили порозмірковувати))) з новим!!!
[ гість ]
 
Syny4ka
9. 01-01-2007 07:31
 
2 Гість Дата: 2006-12-31 12:04:33
Стаття хороша та критична.. Це справді театрт абсурду. це відчуття оли хочеш втекти але неможе. бо повзаєш по підлозі від сміху. До речі Василдь сам не сприймає себе як пароді. це щиро. а ви подивіть ся на половину наших "Звьозд". забберіть плюсовку. буде той же результат. от тільки від них ридати хочеться.
[ гість ]
 
Гість
10. 07-01-2007 00:00
 
2 Гість Дата: 2006-12-31 12:04:33
:grin :cry :( Шановне панство! Я розумію Ви полюбляєте дивитись на повний критинизм! А може це горе Васильцева! А може він мазахіст і полюбляє виставляти себе повним критином перед шановноєлітнорозвинутою публикою-вибачте бомондом. Чесно кажучи на сцені і так досить ідіотів маразматиків і ляльок!!!!!!!!!!!!!!!
[ гість ]
 
Гість
11. 09-01-2007 00:58
 
2 Гість Дата: 2006-12-31 12:04:33
Извините.  
 
а кто делал дизайн сайта? если не секрет...
[ гість ]
 
Гість2
12. 11-01-2007 20:23
 
убий
ОТАР УБИЙ СЕБЕ ОБ СТІНУ! 
Це українське прізвище і відмінюється воно так: 
Васильців - Васильцева 
ВЧИ КУРВО ПРАВОПИС! 
ЗАЇБАЛИ,уже в Києві бачив такі перли як "Реклама в метрополітенах Київа, Харківа, Дніпропетровська"
[ гість ]
 
Ніно
13. 20-01-2007 02:34
 
НЕ гоніть на Василя!
Це, Вася матьорий тіп!! Одне діло язиком ляпати:"Я гуру , я учітель..." , а друге діло шось робіть!!! Чувак собі мочить і його пре, дуже пре! А тобі що заздрісно? Не вмієш на басухі грати, га? Ото замість багато що пез..ть бери в руки басуху і вчись у Васі грати, а він ще Пасторіуса переграє!!!
[ гість ]
 
Жопа!
14. 21-01-2007 02:30
 
пане Жопа!
щиро раджу побільше читати - можливо, це допоможе вам навчитись адекватно висловлювати свої думки. пардон, але ваш заклик звучить так само, як "співаймо як поплавський" :grin
[ гість ]
 
syny4ka
15. 26-01-2007 23:05
 
непобедимый Василь
Берегитесь, Олена, фанаты Василя способны на многое :))) 
если честно - статьями, написаными по принципу выкрика: "а король-то голый!", мало кого удивишь, особенно если касется это ТАКОГО талантищщща, как упомянутая в статье особа. Собственно , Америку Вы вряд ли открыли - вещи очевидные, а вот кому-то, кто является коллекционером записей, или, еще хуже - посетителем концертов Василя точно досадили. Ну зачем портить людям праздник? 
Пусть получают удовльствие хоть от чего-то... И так радости мало... Особенно серой зимой. Так - хоть ВВ порадует "случайным" выступлением. 
 
мы например слушаем его записи всем офисом. в начале рабочего дня. практически каждый день. и даже хотели пойти на концерт. совсем не фанаты, но выстегнул нас он здорово. 
 
Спасибо Василю за это. Мы в очередной раз осознали, что мир - не отутюженные брюки. и слава Богу. 
 
совсем не фанат и не поклонник :) 
 
[ гість ]
 
Гість
16. 01-02-2007 18:50
 
непобедимый Василь
Стаття безумовно корисна тим хто про Васильціва чцє вперше. 
Особисто мої враження від одного з його концертів негативні. Було таке відчуття ніби мені намагаються нав"язати думку шо то прикольно і стьобно. Зрештою чим би не керувався сам Васильців, музикою те шо він робить я би не називав. А стьоб чи то "свобода" теж, ІМХО, має мати розумні межі.
[ гість ]
 
demx
17. 20-12-2007 13:50
 
непонятні слова
куди хоче "розвернути" нас Василь? у який бік? чи він мав на увазі "розгортаю тебе"? сто разів вже казала, не "сотню раз" , а "сотню разів" 
у якій школі вчився?
[ гість ]
 
18. 20-12-2007 13:50
 
непонятні слова
куди хоче "розвернути" нас Василь? у який бік? чи він мав на увазі "розгортаю тебе"? сто разів вже казала, не "сотню раз" , а "сотню разів" 
у якій школі вчився?
[ гість ]
 
19. 25-02-2008 21:42
 
непонятні слова
Ви не шарите і ніколи не зашарите, Васильціва або розуміють і або ні. 
Більшої бомби важко знайти вчора у Пікасо ...торба. 
Навіть не передати. Розслабтесь, бо Василь не потребує рецензій критики і вас, він Геній!
[ гість ]
 
Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня