Країна Мрій: києво-могилянські вечорниці
// Надія Оненко,1+1   
26.06.2005 13:19
ImageНезвичними – суто танцювальними - вечорницями у Києво-Могилянській Академії презентували цьогорічний етнічний фестиваль „Країна мрій"
За кілька тижнів до відкриття фестивалю, організатори вирішили навчити охочих традиційних українських танців. Це найдоступніший спосіб пізнання і популяризації української культури– переконані натхненники вечорниць. Організатори сподіваються, що навчені танцювати, відвідувачі, прийдуть і на етнічний фестиваль „Країна мрій", який відбудеться через кілька тижнів на співочому полі у Києві.
На танцювальні вечорниці пускають усіх. Єдина вимога – бути у національному костюмі. Втім і до тих, хто не знайшов вишиванку чи віночок організатори претензій не мають. Кажуть, головне – це інтерес до танців.

Представник “Країни Мрій”: “І навіть якби це було три людини, які б були раді це бачити, чути ми б вважали, що успішно провели акцію”

Ойра, голубка та гречаники – ці танці нині здатні викликати емоцій не менше, ніж сотні років тому. На сцені колектив „Буття", який вивчає і відтворює автентичну танцювальну музику. Під сценою вчить охочих гурт „Божичі". У його репертуарі понад два десятки народних танців, зібраних у фольклорних експедиціях. Задоволення отримують усі – як ті, хто танцюють, так і ті, що спостерігають.

Спостерігач: ”Я хочу просто відчувати, подихати етнічною атмосферою, поринути у це все”

В урбанізованій столиці фахівці відзначають Imageзростання інтересу до етнічних танців. Форма і стиль чотирнадцятого століття набувають актуальності. Найдавніші, так звані одинарні, –гопак, козачок та молодичка – близькі до сучасних дискотечних варіантів. Пізніші, за словами дослідників, мають спільне з сусідським фольклором – музика російська, а танець український. Щоб навчитись традиційних танців треба забути про дві речі – сором'язливість та сучасний ритм.

Ілько Фетисов (“Божичі”): ”Основною проблемою, коли ми починали у січні проводити подібні вечорниці, було навчити людей робити елементарні танцювальні кроки, тому що дискотечна культура настільки заполонила молодіжну субкультуру, що люди звикли стрибати під дискотечні ритми. І навіть зараз постійні відвідувачі вечорниць, які вже оволоділи трохи технікою українських етнічних танців, не завжди ще можуть забути про ритм дискотеки та вловити такт народного танка.”

На наступні вечорниці знову обіцяють щось нове. Кажуть, фольклор не терпить стабільних форм.


Прокоментувати
RSS-стрічка

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня


Підписка на новини: