Фома, Скрипка і Вакарчук тепер заслужені
// Віталій Прудиус   
30.08.2005 23:25
Святослав ВакарчукНа День незалежності в країні відбулась чергова роздача нагород і титулів. Діячів культури і мистецтва, які стали заслуженими чи народними, як завжди, чимало.
Зокрема звання "Народний артист України" присвоєні: солістові-вокалістові Національного ансамблю солістів "Київська камерата" Олександру Василенку, артистові Луганського обласного російського драматичного театру Дмитру Вітченку, директорові, артистові Дніпропетровського українського театру одного актора "Крик" Михайлу Мельнику, артистові Харківського державного академічного театру ляльок імені В.А.Афанасьєва Олексію Рубинському, концертмейстерові симфонічного оркестру Харківської обласної філармонії Ігорю Шаповалову, артистові Волинського обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Олександру Якимчуку.

Серед вшанованих виявилось і троє постатей сучасної української музики. Звання "Заслужений артист України" присвоєно лідеру гурту "Океан Ельзи" Святославу Вакарчуку, солістові гурту "ВВ" Олегу Скрипці та очільнику гурту "Мандри" Сергію “Фомі” Фоменку.
Повний перелік можна знайти за цією ланкою: http://www.president.gov.ua/documents/3103.html. Не можна не утриматись від коментаря з приводу таких нагороджень. По-перше, цікавою є позиція Олега Скрипки, який вже давно виступав, як палкий борець із “постсовковсітю” у суспільстві, а тут насподівано прийняв нагороду, яка є фактично пережитком тоталітарного минулого країни і вже за часів Незалежності заплямувала та дискредитувала себе, оскільки надавалась людям, які морально не мали на неї права. Що ж, приймати чи ні нагороду, яку носять багато і відверто недостойних людей – це вибір кожного. Другий момент. Дивує принцип видачі нагород. Не хотілося б образити Фому, проте якщо ще нагороди лідерам гуртів ВВ та ОЕ – які вже є невід’ємною частиною історії сучасної української культури – то зрозуміти, за які видатні досягнення нагороду отримав Фома важко. Офіційне формулювання: “За значний особистий внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвиток України, вагомі трудові здобутки та активну громадську діяльність”. Якщо так, то чому тоді не нагородили багато інших діячів сучасної української музики, які теж мають великі здобутки в сучасній українській музиці і не менше активну громадську позицію, ніж інші. Згадати хоча б “Мертвий Півень” чи “Плач Єремії”. Однак радує лише той факт, що подібна роздача була останньою або однією з останніх. Нещодавно державана комісія з питань нагород та геральдики офіційно надала рекомендації Президенту відмовитись від практики масових нагороджень з нагоди свят та ювілеїв і скасувати відповідні нормативно-правові акти. Президент таку ініціативу підтримав... Як воно буде далі – покаже час.


Коментарів (1)
RSS-стрічка
1. 13-07-2006 11:31
 
:x
[ гість ]
 
Гість

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >


Підписка на новини: