Культурний опір у Коктебелі
// X-Y-Z, Enter Music TV (enter.ua)   
02.09.2005 22:13
фестиваль Джаз Коктебель 2005Цьогорічний фестиваль "Джаз Коктебель 2005", який відбувся з 15-го по 21-е серпня, зрозуміло у Коктебелі, отримав значний розголос. Про нього багато говорили, його критикували, покладали на нього великі надії. Ажіотаж міг бути і значнішим, коли б не "Sziget", дати проведення якого майже збігались з датами "Джазу". Проте де там той Будапешт. Безумовно, було й коло людей, яке обирало саме джаз і саме у Коктебелі.
Цього року організатори акцентували увагу на складі учасників, серед яких можна було побачити представників Німеччини, Японії, Росії, Ізраїлю, США та України.
Фестиваль відкривав японський театр фрі-джазу "Shibusashirazu jazz orchestra". Окрім цього, 15 серпня на головній сцені з'явилося тріо Леоніда Пташки з Ізраїлю та "Valentine quartet" за керівництва басиста та композитора Андрія Арнаутова, відомого на заході як Andrew Valentine, разом з Лью Соллофім. Гурт "Shibusashirazu" викликав найбільший ажіотаж, представники японської школи джазу це щось зовсім незвичне, не дуже зрозуміле, а тому, звісно, цікаве.

Саяка Накада («Shibusashirazu jazz orchestra”): "Насправді ми розпочали серйозно займатися джазом років у 18, а це для японців я вам скажу не той вік, коли можна змінювати орієнтири у житті. З командою там взагалі така історія. Років 10 тому декотрі з учасників Shibusa виступали у невеличкому театрі. Вони не хотіли зупинятися, так було добре. Пізніше ми вирішили створити гурт, та назвати його "Shibusashirazu" на згадку про цей театр."

«Культурний опір», саме під такими прапорами відбувався "Джаз Коктебель 2005", опір популярній культурі за допомогою популяризації джазу. Схема не зовсім зрозуміла, проте певно за для її реалізації запросили відомий німецький ейсід-джазовий проект "De Phazz", який запропонував гостям заходу композиції з останньої на сьогодні платівки "Natural fake".

De phazz: "Слід зазначити, що джаз, це суміш традиції та досвіду. У нашій музиці переважає особистий досвід, це точно. Найвидатніші музиканти, засновники джазу такі, як Луі Армстронг чи Дюк Елінгтон не могли чітко відповісти на питання, що таке джаз. Йдеться про гнучкість музики, про те, що вона вбирає в себе оточуючий світ і постійно змінюється."

Зрозуміло, розмов у межах "Джаз Коктебель 2005" було більше ніж достатньо, але фестиваль виглядав абсолютно традиційно та звично. Відчуття часом невпевненого пошуку та імпровізації замінилося чимось зухвалим та впевненим.
У числі інших команд у межах фестивалю виступили росіяни "Big blues revival", канадський блюзмен Jimmy Bowskill, кримська гордість гітарист Енвер Ізмайлов, та національне надбання німеччини барабанщик Вольфганг Хаффнер і піаніст Себастіян Студницький. По за конкурсом власну програму презентувало 7 вітчизняних молодих джаз команд, котрі імовірно змінять на краще загальну картину наступного року.
Прокоментувати
RSS-стрічка

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >