Олег Скрипка: принципи непохитні нагородами
// Віталій Прудиус   
02.09.2005 22:49
Олег Скрипка відмовився від звання заслуженого артиста УкраїниВатажок "ВВ" Олег Скрипка все ж не зрадив своїм принципам і таки відмовився від звання "заслужений артист України", яке йому, як і багатьом іншим діячам культури і мистецтва, було присвоєно у День незалежності, про що "Український Формат" повідомляв раніше. Зокрема на той момент нагородження Скрипки цим "титулом" та його мовчанка (а отже згода) видалася дивною та неочікуваною, зважаючи на те, що лідер "ВВ" неодноразово закликав скасувати звання “народні” та “заслужені”, бо, як він зазначав, їх дискредитувала попередня влада та деякі з тих людей, що їх отримували. Але пан Олег таки виявив свою принциповість та тверду громадянську позицію і вчора на прес-конференції в агентсві "УНІАН" офіційно оголосив про свою відмову від звання "заслуженого артиста" та пояснив свої мотиви.
За словами Скрипки, ця відмова є спробою примусити нову владу почути тих, хто був на Майдані під час Помаранчевої революції.
Сьогодні влада своїми діями "нерідко себе дискредитує", сказав музикант.
За його словами, він не хотів би, щоб у зв'язку з цим до керівництва держави "знову прийшли ті, кого Майдан відсував від влади". Скрипка наголосив, що хоче цим своїм кроком не дозволити тим, кого він підтримував і зараз підтримує, "перетворитися на кучмізм".
Пряма мова: “Прийняти це звання – це ганьба. Ми стояли на Майдані, було холодно, а потім колаборанти від старої влади прийшли на Майдан і зробили свій піар на революції. І трішечки нас потиснули з Майдану. Зараз відбувається така ж історія. І оцю кістку, яку нам кинули... Це дійсно кістка, тому що там колаборанти, вони, в принципі, жирують і відбуваються страшні речі. Те, що я відмовляюся від цього звання, - може, хоч один біт інформації до них пройде, що відбувається”.

У свою чергу соліст гурту "Мандри" Сергій Фоменко ("Фома"), який також потрапив у число нагороджених, сказав, що не відмовляється від звання "Заслужений артист України", але вважає такі звання "пострадянським атавізмом". За його словами, досить незрозумілою є сама система присвоєння звань і "якась кулуарність у цих питаннях". Музикант зазначив, що про присвоєння звання дізнався із мобільних повідомлень-привітань від знайомих.
На прес-конференцію був запрошений відповідальний секретар Комісії державних нагород та геральдики при президентові Володимир Репринцев, який обіцяв розповісти про процедуру, пов'язану з нагородженнями та присвоєнням звань, але він не прийшов.
Прокоментувати
RSS-стрічка

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >