Презентація диску «Живий голос Василя Стуса»
// UAFORMAT.COM   
05.06.2004 22:45
2 червня 2004 року о 17-00 в Державному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (вул. Володимирська 23-В, м. Київ) відбулася презентація унікального компакт-диску із реставрованими записами віршів Василя Стуса у виконанні автора під назвою «Живий голос Василя Стуса».
Компакт-диск «Живий голос Василя Стуса» – це перший реалізований проект Гуманітарного центру Василя Стуса. Центр існує з 16 лютого 2004 року, його очолює Дмитро Стус – син трагічно загиблого поета, членом наглядової ради центру є Катерина Чумаченко-Ющенко.
Проект «Живий голос Василя Стуса» здійснено за підтримки Віктора та Катерини Ющенків, а також Центру підтримки молодіжних демократичних ініціатив, очолюваного В’ячеславом Кириленком.
На диску «Живий голос Василя Стуса» поет читає власні вірші. Цей запис наприкінці 1960-х здійснив близький приятель В.Стуса Леонід Селезненко, а перезаписи зберігалися в Івана Калиниченка, Леоніди Світличної та Броніслава Омецинського. Оригінали запису представники КГБ вилучили у Л.Селезенка під час обшуку 1972 р. й не повернули. Реставрацію голосу Василя Стуса на благодійних засадах здійснила СП «Комора». Пропонуємо вам демоверсії двох віршів:

«Вчися чекати, друже...»
«За роком рік росте твоя тюрма...»

Також на CD записано пісні та вірші поета у виконанні тих митців, які одними з перших почали активно включати вірші В.Стуса до свого концертного репертуару. Сергій Мороз поклав на музику вірші поета ще на початку 1990-х і в 1994-му випустив невелику касету пісень. Галина Стефанова активно залучає вірші В.Стуса до свого концертного репертуару з 1997-го, а Галя й Леся Тельнюки в 1998-му написали пісні до 60-ї річниці від дня народження поета. Диск є найповнішим нині зібранням «присутности» Стусової творчості в українському культурному просторі. Вірш Р.Кіплінга «If» («Синові») у перекладі Василя Стуса читає Дмитро Стус.
Прокоментувати
RSS-стрічка

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >


Підписка на новини: