ТНМК - LP ''Сила''. Рецензія
// Tala, Enter Music Television   
12.12.2005 17:44
ТНМК - СилаА що таке поп? Певно, коли альбоми і доброї і поганої людини надзвичайно непогано продаються, а радіостанції та телеканали радо беруть твори у ротацію. Проблема неформату в країні має рішення. Доведено гуртом "Танок на майдані Конго". Після релізу четвертого за рахунком повноцінного студійного альбому, що отримав багатообіцяючу назву "Сила" навряд чи хтось зможе дорікнути танкам не форматним матеріалом. Не тому що змінилися базові поняття неформату. А тому що змінився продукт, авторство якого належить "ТНМК".
Якщо складати історію альбому "Сила", то відповідно спочатку була "Забув", композиція, що стала першим синглом платівки, і першим відчутним подивом - "Танок на майдані Конго" не просто у ліричному варіанті... Такі "ТНМК" форматні для фестивалів імені "Пісні Року" та ранкових сімейно-розважальних програм вихідного дня. Логічним видавалося питання про початок поп-ери у житті команди, котра колись асоціювалася із поняттям українського неформату, активним використанням набутків хіп-хопу і жорстким ставленням до всього, що характеризується словом "попса".

Тепер же вони віддають перевагу стилю, котрий цілком справедливо можна назвати ритм-енд-попом. Нескладні мелодії, що легко запам'ятовуються, приспіви, які чіпляються  - не відірвеш, модний р-н-б присмак і куди менше так би мовити, «соціальщини». Просто, не напружує, подекуди - веселить. Про авторів "Вавилону" та пісні "Файна Юкрайна" нагадує лише композиція "Клоуни" - потужна, драйвово-протестна, пісня, що виконує ще одну функцію - контрастуючи з рештою матеріалу свідчить на користь тих ідейно-творчих засобів, які використовувалися у попередніх студійних повнометражках "ТНМК".
ТНМК - ГранулиЯкщо перший сингл, той який "Забув", викликав питання про аудиторію,  то вихід в люди другого - композиції "Гранули" закріпив перше враження - ритм-енд-поп у варіації "Танку на майдані Конго" існує. Візуальне втілення "Гранул" все звідти ж, -  кліп, створений на рівні високоякісному, не без асоціацій, але все одно красивий, відео, яке демонструє успішність виконавця.
Початок розкрутки - дві ліричні композиції. Не стандартно? Ще б пак. І неважко здогадатися, яка саме частина музично зацікавленого загалу, першою зреагує на запропонований сумно-романтичний продукт. Дорослішають "танки", але молодшає їхня аудиторія. І хоча дорослішати можна по-різному - зрозуміло всім, "Jazzy", платівку записану спільно з джаз-бендом "Схід-Сайд" захоплено до сліз слухатиме куди менше людей, ніж запропоноване за назвою "Сила". А дорікати "Танку на майдані Конго" важко - в умовах укра-шоу-бізу - це досить прогнозований шлях - бажаєш розширювати армію прихильників - рекрутуй тих, хто перетинає пубертатну позначку - більш доросла аудиторія або чітко запрограмована на "естраду" у пост радянському розумінні, або ж давно і надовго визначилася з пріоритетами в бік музики Далекого Заходу. 
Це пісня "Сан-Франциско". Стьоб. І пісня "Молодець" теж стьоб. Обидві композиції легкі, прості, іноді здається що аж занадто. А "Відривайся" - це саундтрек, і її зрозуміти до кінця можна лише після перегляду фільму. "Забув", "Мушу йти",- ті, хто опікується продажом серветок мають змогу отримати значний прибуток, почуттєва квінтесенція плюс простенька мелодія - коктейль безпрограшно вбивчий. "Гранули" - мелодійно - таке собі продовження «Арешту», текстово - влучно, адже про вічне. І це шість з Танок на майдані Конго (ТНМК)десяти тих, що увійшли до основного трек-листу. Звісно, є «Клоуни» і звичайно «Ноу Кіпіш» - давно відома за концертами. Проте, 2 проти шести рахунок красномовний. Який відчутно пом'якшують хіба що справді смішні та яскраві скіти. І бонуси, що тем не менш лишаються, бонусами. Не залишився без питань й традиційно потужний, якщо не сказати найпотужніший бік створеного Танком - тексти. Історії стали куди більше асоціативними, а істини відомішими.
Диск "Сила" залишив по собі чітке переконання - за два, максимум три місяці його продажу, без надмірних рекламних зусиль гурт збере будь-який «палац спорту», у будь-якому українському місті, і варіабельність рінгтонів, що мають українське коріння очевидно побільшає. А неформат... Він і залишиться «Неформатом» - другою студійною платівкою "танків". Тобто минулим. Яке перетворити на майбутнє тепер буде важко…
Коментарів (44)
RSS-стрічка
1. 12-12-2005 18:00
 
не слухала. але Талі довіряю. сумно, хлопці, сумно:(
[ гість ]
 
patyakalo
2. 13-12-2005 13:30
 
Я мабуть чогось незрозумів? Все одно ТНМК (і звісно Тартак) краще що є в нас, нерахуючи збірну по футболу!!! :grin
[ гість ]
 
Olexiy
3. 13-12-2005 13:49
 
Рецензія цікава. Але я маю лише два у світі авторитети - власні вуха і власну голову. Мої вуха і голова кажуть інше. Люди звикли до бойовиків танківських і спокійну музику не сприймають. Музика з такими текстами ніколи не буде віднесена до попси. Попсяки не бачать у Гранулах тієї суті, яка там є - вони тільки на дівок дивляться, і на бухло з кальяном. Я теж тільки це бачила перші дні. Але сила домашнього дивану все розставила на місця. Моя сила у самотності - голова думає краще. Подумайте і ви - певна, теж побичите, що той пітерський чувак хтів сказати у відео, І що танки хотіли сказати цим альбомом.
[ гість ]
 
Mila
4. 13-12-2005 16:07
 
Я все це чула... В сенсі, коли почала читати зрозуміла, що "дежа вю", але потім побачила авторство і заспокоїлась. 
Люблю талу і іі рецензії. 
І з цією згодна. Але, як на мене, акценти трошки невірно розставлені... 
 
І от чого всі так на "гранули" в'їлися?! особливо на кліп?! Сила в "Гранулах"... 
Одна з найкращих пісень альбому, найменш попсова і кліп відповідає пісні на всі 100... 
От тільки це важко зрозуміти...
[ гість ]
 
Ірися
5. 13-12-2005 18:58
 
Ні. кліп ніфіга не відповідає пісні, бо він зроблений по всім канонам сучасного шоу-бізу, а саме мажорне життя, розкіш, секс, експлуатація жіночого тіла і т.д. Той режисер просто нічого іншого зняти і не міг, бо це такий режесер. Тому кліп - фуфло і попса. Що він пропагує? П'янку? Чи секс будь-де та будь із ким?  
Просто пересічний глядача буде його сприймати саме так як і сприймає кліпи бені бенасі і інших :grin Це в кращому випадку. Або реперів типу Фіфті, типу "Кенді Шоп" :) А глибокий філософський зміст пісіні і кліпу (якщо він там є) зрозуміють одиниці та й то не відомо чи правильно вони його зрозуміли =) Головне меседж який він доносить до мас, до більшості. 
 
Що ж стосується альбому та рецензії вище. Здається Попсою ТНМК там ніхто не називав, просто ТНМК на альбому "Сила" - це поп-музика, а не "неформат". От і вся різниця. По якості є ніхто їм нічого не закидає, ніхто не звинувачує їх що це лажа (хоча НоуКіпіш - відстійне низькоякісне лайно як на мене, гіргої по якості пісні в ТНМК я ще не чув). Тексти? Так стали більш близькими до мамс, проте здається менше "незрозумілими" не стали :) такі як і завжди - треба розшифровувати значення кожного слова і всі так би мовити "символізми" :)  
 
Інша справа якщо говорити про ПРИЧИНИ такого кроку. Отут вже як-то кажуть є привід усім і добрим і злим язикам розгулятись у польоті своєї фантазії. 
Хтось казатиме що вони просто роблять комершал і заробляють бабки, хтось скаже, що вони подорослішали, інші скажуть що постарішали, ще інші - захворіли на творчу імпотенцію, хтось другий - вичерпали свій юнацький запал щоб створювати скажений "неформат", треті - вони втомилися від музики... :) 
І так далі. І датки конкретно відповідь на питання "Що ж це з ними сталося?" ніхто не зможе, я навіть думаю що вони самі ще не знають - лише час та роки покажуть що стало причиною. Танки я думаю зараз лише відчувають що їм імпонує така музика. Ну хай роблять. У чому я впевнений так це в неконьюктурності платівки. в тому що гурт робив її без думок про ринковий успіх. Я думаю їм це вже і не треба, адже стала аудиторія прихильників купить все що вони видадуть :) Навіть якщо це буде лажа :)  
 
Але при всіх цих нюансах, в музичному плані я вважаю що ця платівка - крок назад, бо поп-культура це нецікаво та банально.  
Хоча звичайно треба послухати інші треки. я мав щастя поки що чути леше 5-ть, інші вже послухаю коли мені Міла дасть того диска з презентації :grin
[ гість ]
 
Vitaliy
6. 13-12-2005 19:34
 
2Olexiy: щодо кращого - зайди на :) 
http://www.forum.atmusic.org/viewtopic.php?t=16 (DJ ZX - це я, а автор теми - директор Quasi Pop Records) - не всі вважають ТНМК чи Тартак навіть достойними бути взагалі на сцені і мають на це право. 
 
Згідний з Віталієм - ТНМК ще не попса, але вже й не "український національний хіп-хоп", який всі так любили. Ми котимось туди ж, куди вже років так 5 тому зкотилася Росія, нам тоді ще повезло, бо грошей в шоубізі було менше, але як я бачу протримались ми недовго. Але головна проблема - це те, що включивши радіо, чи зайшовши в ларьок з компактами навіть ні з чтого вибирати. А "Петрівка" в одному місті (сам там не був - не Киянин але про зміст дещо обізнаний) - це не вихід. 
А разом з цією проблемою існує просто таке жахливе явище як закриті для різнопланової музики двері укр-шубізу. 
 
Я, наприклад, не бачу ні нормального року, ні репу, ні різної електронної музийи в нормальній якості і кількості. 
Щось є, але по-перше, це перважно аматорський напівстудентський рок, бо гітари найпростіше дістати і найпростіше навчитись на них "щось" лабати. Так, є ТОЛ, але їх тексти - це жах, та й, хто бачив в очі хоч один їх повний реліз? 
 
А щодо ТНМК - з ними все гаразд. Вони банально порахували для себе елементарну формулу поп+повні зали=гроші. Я думаю, що "Сила" - це початок "Правильної поп-кар'єри" Танків. 
А я буду слухати "ЗМХХ" і, як і зараз (коли бачу кліп "Забув"), перемикатиму канал побачивши напис ТНМК.
[ гість ]
 
daSpectrum
7. 13-12-2005 19:45
 
Віталій!  
а який можна було зняти ще кліп? 
я вважаю що кліп нормальний, але підемо з іншого боку.  
Зауваж, що кліп на "Воду" теж на супер, але нічого.  
 
Зняти кліп на ліричну пісню такої группи як ТНМК теж зрешную не лего. Адже важлива ідея -  
1) Танки на вулиці, сніг, "гранули", зима - не реально, адже нема того снігу. 
2) Приміщення павільйон - зовсім ніяк не уявляю. 
3) Дівчина коло вікна за яким сніг і в якомусь іншому місці Танки - Мєладзе кліпи схожі :) 
Я скільки не думав - нічого конкретного. А то зо режиссер знімає гламур, то така справа. Тут гламур прибільшений, і це треба бачити.
[ гість ]
 
Mazai
8. 13-12-2005 21:18
 
*мовчить. лукаво посміхається*
[ гість ]
 
Дівчинка Скандал
9. 13-12-2005 22:06
 
Дівчинка Скандал______ ООО! Скандалюка! Вітаю тебе у нас на УкрФорматі :)) Сто років тебе вже не бачив! 
Правда якщо бути точним, то рік, в останнє то було здається в УкрДомі на інаугурації Юща :)) 
 
Але це оффтоп :) 
Якщо по темі, то хотілося б і твою думку теж по сабджу почути ;)  
 
------------------------ 
 
daSpectrum_______тут треба мати уявлення про "лінію фронту" яка існує між шоу-бізнесом і всім що знаходиться поза ним. Якщо люди хочуть бути у шоу-бізнесі, то вони мають йти на компроміси. Якщо ні - вони бутуть сидіти в андеграунді і створювати незалежну музику, тоді їм власне і кліпи не потрібні будуть. 
 
Проблема набагато глиюбша. Попередні роки спотерігались подібні аномалії типу популярності неформату через те що ось цього шоу-бізнесу не було, він формувався. Наразі ж я. і це не лише моя думка і й оцінка багатьох музичних критиків та екпертів - СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ШОУ-БІЗНЕСУ ВІДБУЛОСЬ. з чим я власне вас всіх і вітаю :) 
От і виходить що і закони починають діяти ті самі - шоу-бізнесові, ті що не тільки в Росії а й в цілому світі. Отак і виходить, що раніше всі скаржились і бідкались що погано що нема в Україні шоу-бізнесу, а коли він вже зараз почав працювати - це теж погано :) Накликали халепу на свою голову :grin  
Щодо петрівки з тобою не згоден, по зарубіжним виконавцям там таки дещо можна знайти якісне, звісно очікувати там знайти андеграундну музику - це безнадійна справа, бо це петрівка - це ж базар самий звичайни :) Щодо того що в Києві ніде купити музику якісну і незалежну теж не погоджуюсь. В Києві якраз така можливість є і салонів вистачає. прсото треба знати, шукати та питати у знавців та досвідчених меломанів :) Погано що це тільки в Києві... 
 
---------------------- 
 
Mazai_____ я б сценаріїв придумав з десяток різних і не таких багнальних як цей. А цей кліп як-то кажуть "тіпічний екземпляр", і не треба в ньому шкукати якийсь "глибоко прихований філософський зміст". коли його там і близько нема... Це просто м'ясо, стимуляція певних людських рефлексів :grin
[ гість ]
 
Vitaliy
10. 13-12-2005 22:09
 
ну-ну
як автор цієї рецензії хочу означити кілька моментів: 
!. В цій країні всі звикли розділяти поняття "попса" і "поп". "Сила" ТНМК - була означена мною, як поп-музика, а не як попса.  
 
2. Мова йшла про те, що танки змінилися, і особисто для автора рецензії (тобто мене) цікавішими видаються танки зразку "неформату" та "пожеж".  
 
3. щодо неформату. товарищі, неформат - це вже давно не про танків, і тим більше не про останній альбом, тільки "клоунів" не крутитимуть радіостанції та ТБ.  
 
4. ЩОдо гранул, не знаю, хто саме вчепився в цю піснб, Ірисю :) і в кліп, у мене досить стисло викладені враження. Кліп створений якісно, нагадаю, що не без алюзій, але гарно. Все. на цьому крапка. Просто я вважаю, що тема ця вже всіма і давно заїжджена. Не в нашій країні, але і не на наш шоу-біз варто рівнятися музикантам, правда ж? Про це у рецензії я не говорила, тому що госро відчуваю нестачу якісного відео.  
 
Тішить мене те, що реакція така неоднозначна - значить, все вірно.
[ гість ]
 
Tala
11. 13-12-2005 22:28
 
ну-ну
2Tala___ Неймовірно, сьогодні день зустрічей старих знайомих :) Це я, Кислотний. якщо ти мене ще пам'ятаєш, г :grin  
 
Вчепилися у "Гранули", бо головний слоган який супроводжував вихід цієї платівки стверджував що "СИЛА - в Гранулах". Що відповідно і спричинило таку прискіпливу увагу до нього, в чому ж там взагалі сила та чи дійсно в подібних треках Сила ТНМК чи може в чомусь іншому :)
[ гість ]
 
Vitaliy
12. 14-12-2005 10:45
 
ну-ну
Не згодна з Віталієм щодо "Так стали більш близькими до мамс, проте здається менше "незрозумілими" не стали такі як і завжди - треба розшифровувати значення кожного слова і всі так би мовити "символізми"" 
Таких пісень в "Силі" одиниці. Про якість "Ноу Кіпіш" сперечатися не будемо, але я категорично не згодна :) 
І солідарна з автором резензії в тому, що істини стали відомішими.  
Раніше я знаходила щось нове в піснях ТНМК, тепер цього набагато менше...
[ гість ]
 
Віра
13. 14-12-2005 11:53
 
уті-путі...
2Tala, та я не зовсім до тебе... 
Просто так, коментувала на фоні... :))) 
Все правильно, кліп якісний, попсовий, гламурний і теде... 
 
Але вимагати від ТНМК інший кліп на цю пісню, це те саме, що зеленим мітингувати в джунглях. Тобто територія" їх", але сенсу нуль... Такі мітинги більш дієві, коли подія на якій вони тусуються більш вагома. 
От вона - "сила" контрастів. 
 
2Vitaliy, нічого я в тому кліпі не вишукувала. Я на відміну від тих, хто був на презентації його 15 разів не бачила. Побачила те що побачила з першого разу... Ну я ж гальмо, схоже... Там все так тупо і примітивно, а я сенс шукаю... Ну привчили мене так в універі: всюди шукати філософський зміст всюди. Ми навіть і в "мусі-пусі" знаходили... А тут і подавно... :grin  
 
ну а істини... Можна подумати "йерстедей" не про яєшню... :p
[ гість ]
 
Ірися
14. 14-12-2005 12:03
 
уті-путі...
Сьогодні у супермаркеті почулася мені одна пісень одного попсового гурту який всі ненавидять :)) А сема "Рєфлєкс" - "Сайті с ума" :) Послухав я послухав і нагадало воно мені речі типу Забув, Гранули... нагадало своє конструкцією якщо так можна висловитись. Теж ритмічна чітка + сльозний приспів про вічне :))) 
 
 
 
Віро ___ щодо істин я теж із тобою згоден абсолютно, а от по текстам я мав на увазі манеру Фозза, вона здається не змінилась. Хоча у "забув" оце "Їй майже 14-ть той хто керує увімкнув повільні танці..." - це канєшнє да-а-а... :)))  
"Ноу Кіпіш" не буду нав9язувати свою думку, але у прихильників ТНМК які знаходяться скажімо поза Конго-спільнотою (тнмк.ком) думка така ж, тобто "Ноу Кіпіш" - це взагалі якась помилка природи і без матюків мало хто про неї може сказати :)) Я вже чоловік так 5-6 нарахував :). Я не знаю як щодо тексту, але приспів там якийсь банальний "Може то був суржик, а може і вірш я почув лише два слова Ноу Кіпіш" і заспівали вони його якось... ну ніяк. Можливо якщо сам текст почитати там щось "едакоє":) буде, але "Ноу кіпіш" як пісню я вважаю якоююсь недоробленою у тій версії що на "Силі". 
 
 
 
 
TALA ___ Якщо ти ще сюди раптом зайдеш, хотілося б дізнатись твою думку (та й власне думку всіх інших присутніх якщо є шо сказати) ЧОМУ вони почали робити таку музику? Які причини? Потаріли, подррослішали, вичерпали ресурси, врашеті - грошей підзаробити захотіли. хоча я у це мало вірю... і так далі, я вже трохи вище перераховув (див. 2005-12-13 18:58:17) усі можливі причини. але цікаво дізнатись що ти думаєш ;)
[ гість ]
 
Vitaliy
15. 14-12-2005 14:01
 
уті-путі...
"Може то був суржик, а може і вірш я почув лише два слова Ноу Кіпіш" 
Ідіш, Віталік, ідіш... ;)
[ гість ]
 
Ірися
16. 14-12-2005 17:46
 
уті-путі...
ні,Віталій, "забув" до пісень Рефлексу їм ще далеко. Візьми хоча б формулювання та побудову речень в куплетах.  
Читку+сльозливий приспів можна знайти не лише в "Рефлкесу"
[ гість ]
 
Віра
17. 14-12-2005 18:51
 
уті-путі...
Не понимаю, почему люди при слове "поп-мзыка" сразу думают о "Рефлексе"? Ведь ABBA тоже поп-музыка, и Стинг - поп-музыка. Но радикально другого уровня. Ну, это все равно, что сравнить рокеров Ролингов и Братьев Карамазовых (не в обиду последним). А ТНМК в гранулах - действительно поп. Качественней намного Рефлекса, но поп. И клип - фигня. Потому что - не творчество это, а калька. Калька по работам с Орбакайте, Киркоровым и прочия. И пусть кто-то там ставит пальцы веером и говорит, что видит что-то, чего не видят все остальные, что надо всмотреться.... Если долго смотреть в стакан - видно море (цитата из Несчастного Случая). А если говорить проще, если очень захотеть, можно не только философию во всем этом увидеть, но и сакральный смысл, и послание из космоса...
[ гість ]
 
Гість
18. 20-12-2005 10:08
 
уті-путі...
2 Віталій: все коментувати не буду, але щодо андеграунду - от тобі лінк на альбом одного з моїх улюбленіших авторів "андеграундної експериментальної електроніки" _http://muzic.nnm.ru/danceplanet/22.11.2005/ mr_oizo_moustache_half_a_scissor_2005/ - якби я жив у Франції, я би без жодних проблем міг би купити цей дик та побачити кліп на одну з цих композицій. Але це аж ніяк не свідчить про будь-яку приналежність автора до поп-культури та взагалі до шоу-бізу. 
 
Просто в Україні нажаль намає поняття музыка на данний момент, а залишилось лише тілки те, що називається "попса".
[ гість ]
 
daSpectrum
19. 14-12-2005 19:24
 
уті-путі...
а, і ще, до автора рецензії: коли виконавець змінює свою музику, чи стиль поведінки (чи робить будь що, що привабить масового слухача, який раніше не слухав цього виконавця), під аудиторію та заради прибутку - це і є попса. Саме тому зараз ТНМК - це вже попса (або ну дуже близько), на відміну, наприклад, від Мераї Кері, чи Брітні Спірс 2-3-річного розливу, чи Бекстріт Бойз, чи Елтона Джона - от це поп, це стиль. 
А ТНМК - це не поп, це рнб, це стріт-джаз, але все це - попсово і дуже неприємно, як на мене.
[ гість ]
 
daSpectrum
20. 15-12-2005 03:58
 
уті-путі...
Анафіга взагалі дивитися якісь кліпи? Просто слухати музику, Без допомоги сконструйованих навмання модним режисером відео-костурів не можна? 
Та ще оці закиди щодо "попсовости", хіба не ясно - будь що, відоме більш ніж двом перпецієнтам, вже є поп-культурою. Унтергрунт для аматорів, котрим дозволено недолуго експериментувати, лажу пороти і взагалі дуркувати, іноді роблячи геніальні відкриття.  
ТНМК профі? Значить, вони зробляють на життя створенням музики, яка апріорі повинна припасти до душі широкому загалу. Радіти треба, що маси долучаться через ТНМК до справжньої якісної музики. Начхати в якому вона стилі, бо ніякої чистоти жанру насправді не існує. То критики брешуть (за гроші, звичайно)
[ гість ]
 
Гість Guest
21. 15-12-2005 19:05
 
уті-путі...
ну нашо плутати поняття поп (стиль), поп-культура (майже вся сучасна музыка, що крутиться на ТВ і радіо), попса (робота виключно на масового слухача, штамповка, підстроювання під мас-культуру та взагалі мейнстрім)? 
ТНМК зараз - це не ПОП, ще не ПОП-КУЛЬТУРА, але вже майже ПОПСА
[ гість ]
 
daSpectrum
22. 15-12-2005 19:56
 
уті-путі...
2 daSpectrum  
 
якщо ми говоримо про стильову приналежніст, повторю свою цитату з тексту: "ритм-енд-поп". (це щодо стилю) , щодо поп-культури - якщо зважати на Ваше визначення, то тоді ТНМК - це частина поп-культури. Якщо не зважати, втім, також.  
і взагалі, перед тим як вживати поняття "мейнстрім", "поп-культура", "мас-культура" бажано спершу ознайомитися з їхніми значеннями, а то, перепрошую на слові, маячня якась виходить.
[ гість ]
 
Tala
23. 15-12-2005 20:07
 
уті-путі...
ні - це різні терміни і я дуже добре знаю їхнє значення (я по сучасній музиці маю навіть наукову роботу :) ) 
ТНМК - це не поп-культура, бо це дуже великий пласт евро-американськоъ музичної культури і треба ще заслужити, щоб тебе прирахували до поп-культури (рівно як і до рок-, реп-, чи техно-культури). 
Попри всі мої симпатії до ТНМК зараз вони не можуть бути зараховані до жодного з цих пластів. 
 
Щодо музики - є таке визначення (його заборонили, через заборону публчної назви "негр", але раніше воно використовувалось без особливих натяків) - "негропоп". Це Майкл Джексон і все, що почало рухатись на хвилі музики цього, вже можна твердо констатувати - великого виконавця. 
Зараз ТНМК знаходяться десь близько стилістично до такої музики, але, звичайно, в осучасненному вигляді. 
Але це не "поп" в чистому вигляді, тому поки ТНМК не почнуть співати як Бекстріт Бойз - ніякого "попу" вони не робитимуть ;)
[ гість ]
 
daSpectrum
24. 16-12-2005 11:36
 
уті-путі...
2 daSpectrum 
дуже не хочу сперечатися - і не буду, зрештою. Давайте все ж таки будемо апелювати не до глобальних понять, а до локального рівня. оскільки порівняння було не зі стовпами світового рівня, а з Танками кількарічної давнини. Я не згадувала ані Run DMC, ані Beastie Boys, хоча це було б доречно.  
 
щодо "поп" ще раз наголошую - Бекстріт Бойзами та Бритни Спирс поп-музика не обмежується - Black Eyed Peas два роки поспіль визнаються найкращим поп-гуртом. І жоден критик світого рівня цьому не заперечує. А ВЕР, з цим важко не погодитися, звучать на порядок важче ніж сучасні ТНМК. 
 
пропоную завершити на цьому дискусію, адже здається, говоримо ми про одне й те саме, але з різних термінологічних платформ.  
 
2 Кислотний 
Пам"ятаю звісно. 
Щодо причин - можна довго говорити. Але зазвичай слухачеві причини не потрібні - він слухає фінальний продукт. тому наскільки це доречно - не знаю.  
[ гість ]
 
Tala
25. 16-12-2005 13:31
 
уті-путі...
Тало, УРА!!!! Нарешті!!! 
Звичайному слухачеві нафіг не потрібні які-небудь стильові визначення... 
Можна подумати, якщо тобі по справжньому подобається, є різниця чи то Бритні Спірс чи Мерлін Менсон... 
 
Ну змінили ТНМК стиль... Ну і?! Будемо разом писати наукову роботи з приводу питання "чому"?! 
Врешті решт, їх право...  
Єдиний критерій - подобається чи не подобається...
[ гість ]
 
Ірися
26. 16-12-2005 19:34
 
уті-путі...
В альбомі все нормально,окрім задовбавшої пісні "забув"...Стиль ТНМК ніякий не міняли,це як і був рєп так і залишився рЄп!!!Але чесно кажучи повага до танків дуже і дуже похитнулася після незрозумілого,дебільного кліпу з якимись трьома дурнуватими дівками...Одна в окулярах і з якимось зошитов...Здаєтся ця група називається вІАГРА((((сумно пацани,дуже сумно...Але це ваші гроші,я все розумію...Тим більше сама тема цієї піснї вже є попсою...Ну як можна писати такі пісні ,як,наприклад,вавілон і знятись в кліпі з віагрою???Як можна виступати на пісні року???ЯК???????
[ гість ]
 
Андрій
27. 24-12-2005 13:42
 
уті-путі...
Вы знаете, если столько разных мнений, то ребята работалт не зря! 
Я просто рад за них,наверно это и есть искусство-радовать и раздражать! Наверно в этом и есть Сила!
[ гість ]
 
Гість
28. 01-01-2006 16:17
 
уті-путі...
Мне нравится и клип и песня ТНМК поработали на славу! ;) :p
[ гість ]
 
Гість
29. 01-01-2006 23:15
 
уті-путі...
Якщо єдиний критерій - це подобається або не подобається, то тоді НЕ подобається. 
А причини дуже навіть цікаві. У тому числі і мені, як слухачеві. 
Цікаві тому, що так можна зробити якісь висновки про те, що буде далі. Наприклад, якщо ТАКИМ чином ТНМК "подорослішали", то це всерйоз і надовго, якщо ж це навіяно депресією чи якимось ностальгічним настроєм, то це зовсім інша справа.
[ гість ]
 
malen6ka
30. 02-01-2006 21:59
 
уті-путі...
Причини?! Ну це ж смішно... 
От мені подобається якась пісня Бритні Спірс чи Тату чи ще якоїсь хрєні... 
І ото мені нема шо робити, от тільки шукати прични того, чому мені якась пісня подобається...
[ гість ]
 
Ірися
31. 02-01-2006 22:13
 
уті-путі...
Ну якшо такі пісні, тоя б шукала:)) 
Не ображайся, я приколююсь. 
А про те, чому мені цікаві причини, я вже написала.
[ гість ]
 
malen6ka
32. 10-01-2006 13:57
 
уті-путі...
Прослухала ще раз цю рецензію і зрозуміла, що як би там не розвивалися події, але ну не зберуть ТНМК "за два, максимум три місяці його продажу, без надмірних рекламних зусиль будь-який «палац спорту», у будь-якому українському місті". 
Можливо лише в Києві та ґхаркові, і то сумнівно... Про решту міст і говорити годі...
[ гість ]
 
Ірися
33. 13-01-2006 13:50
 
уті-путі...
як на мене цей альбом для ТнМК -крок назад.всі розуміють що на репі чи хіп-хопі грошей не заробиш,принайні багато,а тому і підстроюють свої формати(Тартак на рок,ТнМК на поп).за це дуже соромно,соромно бо всі працюють лише за гроші...для мене був і залишиться НєФОРМАТ найкращим альбомом,бо там є усе,принайні що мені потрібно...ніякі Забув чи Гранули не зрівняються ніколи з Восени...та мабуть все так і має бути, всеодно цей світ іде внікуди прагнучи лише грошей та влади,відмовляючись від духовного багатства,така наша доля,такий наший шлях!
[ гість ]
 
fillosoff
34. 20-01-2006 12:49
 
Help
Допоможіть! Я ніде не можу знайти пісню ТНМК - Гранули!!! Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
[ гість ]
 
Sim
35. 20-01-2006 13:55
 
Help
Я думаю, що ТНМК найкраща група з усіх українских гуртів, які присутні зараз на сцені. Гранули - це найкраща робота за 16 років.  
Фоззі і Фагот!! Не слухайте нікого! Так тримати!!!
[ гість ]
 
Bloody Mary
36. 20-01-2006 15:53
 
Help
ТНМК ніколи не стануть ні "попсою", ні просто поп-музикою. Вони найкращі-і це їх СИЛА!!! :)
[ гість ]
 
Нюта
37. 19-02-2006 20:16
 
Help
:)еще не слушала диск(только заказала),но две песни("Забув"&"Гранули" мне нравяться 100%.Так держать!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
[ гість ]
 
ира
38. 20-02-2006 15:43
 
Help
Бачу ця рецензiя викликала у всiх достатньо емоцiй. Я слухала альбом. По-перше(для тих, хто не може зрозумiти змiст клiпу "Гранули"): всi ми в життi носимо маски, не перед всіма можемо показати своє справжнє єство. В кліпі показана саме та когорта людей, яка не грає хіба що, коли залишається на одинці із собою. І ось, всі ці люди, зібравшись разом відпочивають, спілкуються, і скоро рівень алкоголю в організмі досягає критичного рівня і люди тануть. Як все ті ж гранули льоду. А взагалі, задумка режисера була зобразити таке собі вампірсько-гламурно-збочене парті по закінченню якого, всі нетверезі тьотки-вампірши, знову ж таки, тануть, а ТНМК залишаються... Щодо альбому в цілому: попсовим він може здатися тільки тим, хто вважає, що ті ж самі "Гранули"(далися нам ці "Гранули"!!!)- пісня про індіанців, чи то пак саундтрек до фільму "Мрець"(якщо хтось з цих людей дивився фільм "Мрець") Але можу погодитися, що пісня "Забув" доволі швидко задовбала, хоча під час першого знайомства з цією піснею, зізнаюся, вона мене дуже зачепила. І можливо навіть справа в тому, що для мене значать хлопці. Я маю на увазі. що якщо її виконував би хтось інший. я б назвала це звичайною остогидлою попсою.Але на те вони і мій улюблений гурт, щоб навіть слова "...Літо. Ніч. Піонерський табір..." промовляти так, щоб рука не піднялася перемкнути канал. Але це зовсім не значить, що я не можу судити про гурт тверезо. За що я особливо люблю гурт, так це за гострі соціально-політичні тексти(за це Фоззу, як автору текстів, особлива подяка). В "Силі" такою піснею є "Клоуни"-мабуть моя найулюбленіша пісня. Але не подумайте, що я середньостатистичний підліток, що любить концерти на Майдані. "Клоуни"(а в "ПМВавілон"-"Вавілон")- це набагато більше ніж просто джамп. Але, знову ж таки, це не всі розуміють. І якби ви знали, скільки разів, від початку виходу альбому я повторила рядки"...я знаю, хто вони- клоуни!!!" Тож на мій погляд(особливо порівнюючи з іншими українськими релізами), "Сила" більш ніж заслуговує на звання кращого альбому року. Так що, людоньки, слухайте справжню українську музику і не забувайте"...поки ми разом, в небі плескають вітрила. Поки ми разом- з нами вища сила!" ;) ;)
[ гість ]
 
фактично сама
39. 20-02-2006 20:31
 
Help
Молодець, гарний змістовний коментар, побільше б таких! :) 
 
проте за твоє логікою Силі треба дати альбома року лише за Гранули та Клоунів, забуваючи про весь інший матеріал платівки... Останніх, як на мою думку, порівнювати із Вавилоном навіть не доводиться, так само як не доводиться порівнювати скажімо Шкоду із Мерседесом :)
[ гість ]
 
Vitalius
40. 01-03-2006 15:23
 
Help
Дякую за комплімент щодо мого коментаря :) Якщо чесно, не думала, що його взагалі хоч хтось прочитає. Ти цілком правий щодо Вавилону, для мене це взагалі найкращий альбом гурту. А щодо "Гранул" і "Клоунів": 
1)це просто приклад; 
2)у всіх попередніх коментарях виражалося обурення щодо незрозумілості пісні і кліпу. Вирішила трошки пояснити; 
Взагалі ж на альбомі звичайно ще є гарні пісні: 
1)"Все чесно"- останнім часом люблю їх проекти зі Схід-сайдом; 
2)"Пупсики"- приємна чіл-аут композиція. Шкода тільки незрозуміла, якщо не знаєш подробиць їх пригод у Франції; 
3)"Мушу йти"- гарний ліричний текст з доволі попсовим аранжуванням. Із задоволенням слухала би варіант без музики; 
4)"Молодець"- здоровий стьоб- це в їхньому дусі. Приємно слухати бадьорого весняного ранку; 
5)"Сила"-no comments; 
Взагалі, можу сказати, що це альбом для поціновувачів. Тобто, якби моє перше знайомство з гутом почалося з цього альбому, вони не були б для мене №1. Хоча... Першим їх альбомом для мене взагалі стала "RеформатціЯ"(питається- ну хто починає знайомство з гуртом з альбому реміксів?!!! :roll ) Як справжня поціновувачка, буду слухати альбом(і гурт в цілому) не дивлячись ні на що. Чого і вам бажаю.
[ гість ]
 
фактично сама
41. 02-03-2006 01:50
 
Help
насправді перше знайомство з гуртом частенько відіграє вирішальну роль 
щодо "якби моє перше знайомство з гутом почалося з цього альбому, вони не були б для мене №1" - це мій випадок якраз 
хоч вони і так не №1, але були б далі у списку
[ гість ]
 
malen6ka
42. 17-03-2006 12:32
 
Help
ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭ
[ гість ]
 
Гість
43. 18-09-2006 23:23
 
Help
Ммммм...... У кожного СВОЄ бачення мистецтва і кожен розуміє музику по-своєму (спитайте Ірисю та Віру - у мене складається таке враження, що я цим їх уже дістав :grin )
[ гість ]
 
BAHb.OK
44. 05-11-2007 13:00
 
Help
TНМK - супер.
[ гість ]
 
Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >