Київська Deftones-party: торба...
// Ч. Барабанов   
22.12.2005 23:58
Image18 грудня в столиці нашої держави, а саме - в прогресивному київському клубі "Торба" відбулася музична вистава під кодовою назвою DEFTONES-party. На жаль, справжні DEFTONES на вечірку так і не приїхали, та і взагалі – навряд чи вони знають про існування якоїсь "Торби". Але, якщо ці каліфорнійці все ж колись зберуться до Києва, повний аншлаг їм гарантовано. Ну, що там ще буде в майбутньому – наразі ж дозвольте розповісти про теперішнє, а точніше - про недавнє минуле.
DEFTONES-party зібрала в одну купу такі не досить відомі київські команди, як "Нейрула", "X-rey" та "Izverquill". Гостями движняка був первомайський гурт "TeenSpiriT" (www.teenspirit.net.ua) та хедлайнери – гурт "Карна", м. Івано-Франківськ, (www.karna.com.ua). Умова вечірки була такою: кожна команда повинна відіграти хоча б один кавер на DEFTONES, а далі - кого як понесе.
Шановні, в цьому місці я запропоную вам всістися зручненько та ввімкнути уяву, бо таку купу нефорів мої очі вже давненько не бачили. Знаю, що цю статтю можуть читати бабусі та дідусі, у яких, напевно, вже з’явилося таке питання: "Хто ж такі ці нефори"? І щоб вони цим питанням не турбували своїх "продвинутих" онуків, я тут же дозволю собі дати маленьку відповідь. Нефор – це таке незрозуміле створіння: на його макітрі можуть бути прикольні "причесони", наприклад, якийсь там ірокез нестандартного кольору, або ж макітра може взагалі бути безволосою. На обличчі нефора вчеплені різноманітні залізяки (так званий пірсинг), одяг будь-який - зі смаком і без нього, а хоч би й шкільна форма, яку носили ще в не досить далекому Радянському Союзі...

Стосовно самої party. Першим з’явився на очах у враженого натовпу гурт "Нейрула". І тут почалося! Відразу під сценою зібралися скажені слемери, які слемували всіх і все так, що іноді ставало не по собі. Не те, що я боявся, що й мене туди затягне (хоча такі спроби були), просто ті чувачки так хитали своїми макітрами та пхалися між собою, що з’являлося враження - ось трішечки і хтось із них таки щось собі розтрощить. На превелике щастя, протягом всього вечора цього не трапилося, а якщо й трапилося - то я не бачив... "Нейрула" відіграла важкувату програму. Сподобався драмер, який не просто грав руками - він грав усім своїм не дуже великим тілом. Також були прикольні вставочки від вокаліста, правда, він робив їх не ротом, а використовував для цього MP3-плеєр.
Програма гурту "X-rey", який був наступним, повністю складалася с пісеньок DEFTONES. Необхідно зазначити, що фанам каліфорнійців це дуже сподобалося! А поки грають X-rey, дозвольте мені розповісти про організацію вечірки.
По-перше, вечір проходив без "звукача". Як повідомив Сергій (директор закладу), його забрала "Швидка", і що з ним трапилося - невідомо. Тому замість професіонала біля пульта з різноманітними "кружалками" та "пімпочками" працювала якась дівчина, до речі, у неї постійно були величезні оченятка (ага, поставили б вас коло апарата та підключили до нього купу гітар, декілька мікрофонів, і все це повинно гарно звучати – хотів би я подивитися на ваші оченятка). По-друге, команди грали без комбіків та моніторів - одне слово, якщо не брати до уваги звук із зали, музиканти себе не чули, правда не всі, у басили комб працював. І з цією погрішністю дівчина-звукач ніяк не могла впоратися. Ще не сподобалося те, що вечір проходив без балаканини - мова йде про ведучого. Знаєте, коли почалися виступи, я думав, що саунд-чек ще продовжується... Також не дуже сподобалася тиша між виступами – під час під’єднання музикантами їхніх величезних "примачів". Авжеж (!) - цю тишу можна було заповнити балаканиною, наприклад, щось розповісти про гурт... По-третє, хоча ні – це вже буде четверте, дуже багато цигаркового диму, його було стільки, що навіть виїдало очі, з них текли сльози, принаймні у мене... Що сподобалося?! Так це навколишня атмосфера, масивні гітарні рифи, гарні дівчатка та помірні ціни на пиво.
Тепер знову про виступи, а саме - гурт "Izverquill". Не знаю, як іншим, але на мій суб’єктивний погляд команда викликала наступні асоціації: "Amatory", "7 раса" та "Психея". Вокаліст не дуже попадав в ноти, а навіщо взагалі попадати, головне - скримувати! На завершення виступу "Izverquill" в клубі стояв страшний шум – незрозуміло чому почав фонити бас, у бідолашної дівчини (на той вечір – "звукача") очі стали ще більшими.
Нарешті на сцену випхалися гості – первомайський гурт "TeenSpiriT". Буду відвертим, кількість слемірів поменшала. Авжеж, "Дух Молоді" в Києві вперше, і навряд чи кому з киян доводилося його десь або колись бачити чи чути, не враховуючи декількох друзів. Не зважаючи на цей прискіпливий факт, первомайські альтернативщики не впали обличчям в багнюку, хоча, правильніше буде сказати - у сніг (бо на той час у Києві було сніжно). Також не можна не зазначити того, що під час виконання "TST" їхньої прикольної пісеньки "ВМХЛ" на обличчях хлопчиків та дівчаток з'явилося приємне здивування...
А хедлайнерами, як я вже на початку зазначав, були іванофранківці – гурт "Карна". Хлопці довгенько налаштовували інструмент, до речі, це була єдина команда, яка в той вечір мала свого "звукача". Вокаліст дуже сильно хотів себе почути у моніторах. Не отримавши бажаного результату, хлопці все ж почали грати, їх хватило тільки на одну композицію. Далі з вуст вокаліста пролунало щось приблизно таке: "Шановні, ви поки нікуди не розходьтеся, купіть собі цигарок та пиво, а ми тим часом спробуємо приборкати апарат". Спроба тривала приблизно 15 хвилин, потім вокаліст заявив: "Ми зіграємо одну пісню, і якщо справи не підуть на краще, ми припинимо грати". Але не припинили – відіграли десь зо три або й чотири пісні, включно і DEFTONES, після чого й покинули сцену. Ось слова гітариста: "Ми грали у трьох країнах, і такої "ніякої" організації ще ніде не зустрічали". На цьому вечірка під назвою DEFTONES-party, була закінчена.
P. S.: Коли покидав клуб, побачив таку картину: Юрко (організатор party) с пригніченим обличчям сидів на сцені та порпався у барабанах. Вокаліст "Карни" точнісінько с таким же обличчям сидів за стійкою бару. Хто правий, а хто винний? Вирішувати точно не мені, але якщо б "звукача" не забрала "Швидка", може все було б інакше?

Ч. Барабанов
Прокоментувати
RSS-стрічка

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >