Головна arrow Статті arrow Погляд arrow Фактично Самі - ''Lo-Fi TRавMи''. Рецензія
Фактично Самі - ''Lo-Fi TRавMи''. Рецензія
// Юка Гаврилова   
24.12.2005 19:24
Фактично Самі - Lo-Fi Травми, рецензіяІз першого прослуховування свіжий альбом "Фактично самих" дратує безглуздим першим треком, який хоч і можна вважати стьобом із пафосних шоу-бізнесових інтродукцій на кшталт "Студия Союз представляет", та краще б цього "Lo-Fi Універсаму" тут не звучало. Утім, хто нам завадить завжди вмикати диск із другого треку? А прослухавши раз, альбом хочеться ставити ще й ще, знову й знову. Музика "ФС" еротична й трагічна, знущальна й жалібна. Вона складна. Вражає багатство композиторських ідей і досконалість їх утілення в звуках. 


Узагалі ці "Низькоякісні Травми" найбільше схожі на чималеньку скриню, переповнену аранжувальними й вокально-поетичними коштовностями - кожна зі своєю історією. Солона, мов піт, пісенька про чоловічу красу "Вродливе м'ясо" з отруйним рефреном "Кохання - ілюзія". Крають серце тужлива "Діброва" та фанкова "Русалчина" - суто фолькові за голосоведінням і поетичними образами теми. Голова йде обертом від "Спи собі сам", з її припливами струнних і бридж-модуляцією, що передає вітання від славетного зепелінівського "Кашміру". Розкішний акомпанемент камерного ансамблю в "Небі" зробив би честь багатьом зіркам поп-вокалу, аби їм поталанило під нього заспівати так природно-чуттєво, як уміє Карпа. Вступна каденція та кода саксофона у ледь не 12-хвилинній сюїті "Мій третій мармуровий бог" - ніби борсання живої істоти на початку й наприкінці життя. Альбом завершується двома елегантними бонусами. Це - беззвучний трек №15 (дві хвилини тиші після такого емоційного пресингу, що набагато краще, аніж теревені на початку диску й поміж деякими піснями-шедеврами) та прощальна "Очі твої".
"Фактично Самі" - багатоликий гурт. Але найбільші (поряд із Карпою) винуватці його успіху - Олег Артим та Артур Данієлян. Обидва грають на клавішних і гітарах, обидва компонують, але головне - вони аранжувальники й звукорежисери від Бога.

тижнвик "Без Цензури"
21 грудня 2005 року
Коментарів (3)
RSS-стрічка
1. 25-12-2005 12:05
 
........ почався він писатися ще 2001, а останні звуки були покладені 2005-го.... тепер його видано накладом доступним всій Україні! Як казав на пресці персонально Мельничук (той, що СПД) - альбом "продається тепер в усіх великих музичних крамницях держави". Це вже шоу-біз. І це дуже гарно. Бо без розвинутого ш-бізу неможливий якісний, динамічний унтергрунт. "ФС" унікальні тим, що їхня музика доходить до кожного, хто завдасть собі роботи - їх уважно прослухати, і в той же час це не попсня. Це просто МУЗИКА. Ми часто нахвалюємо і те, і се лише за те, що воно наше-ріднесеньке, ховаючи перед самими собою очевидні факти композиторської недолугості, виконовської недосконалості, вторинності, тертинності, зацофаності... ФС - світовий рівень музичного мислення і реалізації ідей.  
 
 
----------- 
 
 
Десь у 20-х числах січня має відбутися гіг "ФС" у "44".  
Слухаймо уважно записи та здаємо одне одному іспити по карп-вокалу: щоб несоромно було підспівувати!
[ гість ]
 
Гість Ghost
2. 22-01-2006 21:23
 
:sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh
[ гість ]
 
Гість
3. 22-01-2006 23:56
 
хо скиглить в домі цім?
[ гість ]
 
Ghost

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >