Брати Гадюкіни: до побачення ще на 10 років!
// Настя Патякало   
24.01.2006 20:09
Брати ГадюкіниКонцерти такого масштабу бувають або дуже вдалими, або стають повним провалом. Причини різні, але кожна є фундаментальною. Брати Гадюкіни – точка відліку справжньої української музики на пострадянському просторі, а 10 років – це ціле покоління, період протягом якого змінюється оточуючий світ з його устроєм і мисленням людей.
Парадокс полягає в тому, що Брати протягом десяти років не тільки не мали жодного виступу, а й нових дисків не записували, але, не дивлячись на це, столичний Палац Спорту був заповнений вщент. Що ж до публіки, то вона була дуже різноманітною: як дорослі дяді-тьоті, які, згадуючи свою золоту молодість, активно підспівували, так і велика кількість молоді, що бачила і чула Гадюкіних наживо уперше в житті. Та й сучасні „звйозди”, на творчість яких тим чи іншим чином вплинули Гади, відтягувались по повній у стінах Палацу Спорту: у натовпі були помічені учасники гуртів Крихітка Цахес, С.К.А.Й., Фарбований Лис, Оркестр Янки Козир, Гуцул Каліпсо, Тартак, ТНМК, Океан Ельзи та інші.

Як і було заплановано, концерт розпочала запальна Перкалаба. Десь з середини програми, соліст гурту почав обіцяти скору появу „Братів наших більших”. І, заспівавши на кінець свого виступу одну з пісень Гадюкіних, полишила сцену для Них Самих.

Брати ГадюкіниВийшовши у повному складі (в якому, окрім п’ятьох учасників гурту, була також духова секція та дівчата-бек-вокалістки), Гади обіймались під шалені аплодисменти та позували фото- та відеокамерам. Підійшовши до мікрофона, соліст Кузя стримано, але з неприховним захопленням, вимовив  „Ой, як вас багато!”. І почав проводити перекличку. „Львів є?”. „Є!”. „Івано-Франківськ є?”. „Є!”. „Тернопіль, Чернівці, Луцьк, Київ є?”. „Є!”. На цьому, певно, українські міста в країні скінчились, тож концерт мав свій початок.
Брати ГадюкіниПісні з альбомів „Було не любити” та „Всьо чотко” мішалися з ранньою творчістю Гадів, аранжування яких не було змінено, а лишилось такими, як на платівках. Окрім, хіба що, „117 статті”, з якої зробили просто „монументальну” композицію, під яку плющило і зривало дах. Її зробили вдвічі довшою, з довгими соло на губній гармоніці. Молоденькі дівчата викликали веселу усмішку, коли, театрально розмахуючи руками, волали „я поклеїв малолєтку, її я полюбив”...
Відчувалось, що програма місцями сира і музиканти незіграні. Це й не дивно, бо сказувалась десятирічна перерва, а соліст Кузя приєднався до репетицій лише за тиждень до початку концерту. Брати ГадюкіниТа це не впливало на оптимістичні настрої публіки. Люди фотографували гурт і писали на телефони пісні собі на пам’ять про цей незвичайний день. „Білий танець”, - проголосив Кузя і залунали перші акорди „Соломії”. Угору здійнялись запальнички та мобілки з ввімкненими екранами.
Але лірики було небагато. „Файне місто Тернопіль”, „Карпати програли в футбол”, „На долині туман шейк”, „Рок-н-ролл”, „Наркомани на городі” -  драйвові та знАкові, саме ці пісні складали більшу частину концерту. А на закінчення життєстверджуюче залабали „Всьо чотко” і, без виходу на „біс”, попрощались:
„До побачення ще на десять років!”


Настя Патякало


Фото: (c) Кошту
Коментарів (14)
RSS-стрічка
1. 24-01-2006 20:38
 
я так бачу настя професійний музичний критик, для того щоб легко кидати такі фрази як "програма місцями сира і музиканти незіграні"
[ гість ]
 
crazydima
2. 24-01-2006 20:52
 
Пропозиція: критика лише конструктивна, а не особиста. 
 
Від себе додам, що "незіграність" (цілком закономірну після 10 років) було помічено й іншими журналістами і відповідним чином зазначено в інших рецензіях на концерт, тож не думаю що це привід для особистих образ ;)  
 
Можна написати і альтернативну цьому версію репортажу з концерту ;) Будь ласка, опублікуємо, нема проблем :)  
 
Я і сам маю багато зауважень власних до матеріалу, проте хотілося б щоб вони були висловлені саме читачами і щоб авторка їх почула.. ;-) Тож прошу всіх до дискусії, але тіки в межах правил, самі знаєте =)
[ гість ]
 
Vitaliy
3. 25-01-2006 02:09
 
як не дивно, але "незіграності" було мінімум, а от звукорежисура була абсолютно паскудною — то зникали окремі інструменти й голоси, то інші ні сіло, ні впало випиралися. таке враження, що за пультом сиділа обдовбана дитина, а не досвідчений профі. напевне ж хтось зробив запис концерту і скоро він з'явиться у піратів...
[ гість ]
 
Ghost
4. 25-01-2006 09:07
 
Ну ще не треба забувати про те що "Спортзал" завжди був є і буде спортзалом - майданчиком для спортивних змагань, а не для залою для первоменсів... але в Кийові здається іншої альтернативи нема :roll
[ гість ]
 
Vitaliy
5. 26-01-2006 00:33
 
Тіко не тра унтершеншости тутай... Он, фірмА майже без проблем озвучує будь-який простір. Траплялися прецеденти і в нашому палаццо. :grin
[ гість ]
 
Гість Ghost
6. 26-01-2006 12:54
 
Особисто я, до виступу "Гадів" у Палаці спорту, чув лише дві їхні пісні: "117 стаття" та "Карпати програли в футбол". Великого захоплення вони в мене не викликали... На концерт пішов, щоб "відкрити" їх для себе ;-).  
Звісно, вражав величезний ажіотаж (особливо помітно це було у чоловічому туалеті: пиво, димова завіса, трава, "дівки"...). А що творилося з моїми друзями! Вони (західняки) виросли на цих піснях... 
Початок. На живих рок-концертах, особисто мені, взагалі важко втриматись, щоб не "відірватися". Що я і робив: пісні здавалися мені знайомими, ритми прийнятні, публіка в екстазі... Кінець. Як правило, по закінченні появляється відчуття типу:"А-а-а! Хочу ще! Суперово!". У мене такого відчуття не було... І в більшості теж, так як "на біс" гурт ніхто викликати не став. Не знаю, мабуть, легенда, "міф Братів Гадюкіних" таки виявився сильнішим за "воскресіння" гурту.  
ПС: Я б не вважав "БГ" "точкою відліку справжньої української рок-музики". Як на мене, у "ВВ" ця точка потужніша. Хоча епоха "наркоманів на городі" дійсно мала свою легенду — Братів Гадюкіних, які, безперечно, мають право на свій міф ;-)
[ гість ]
 
Getman
7. 27-01-2006 00:46
 
Ну як на те, то ВВ вже по суті не існує, а міф живе. Гади - то рокнрол, все інше - "рок-музика". А що воно за визначення таке? Га?
[ гість ]
 
Гість
8. 27-01-2006 17:15
 
Смішно читати коментарі людей, які почули музику перший раз і розповсюджують філософські роздуми на теми чьотко чи не чьотко слухати Гадів. По публіці було видно, що мешканці Києва не завжди розуміють про що мова йде(тому і на біс не покликали), а для львів"ян це не просто ностальгія, це- повсякденна романтика.  
 
Шкода що хлопці не приїхали додому. 
І ще , не зрозуміло як можна порівнювати музикантів, у кожного своє, вони не можуть бути конкурентами, це не футбол, це-музика.
[ гість ]
 
Гість
9. 27-01-2006 18:59
 
Львівські Гади належать усій Україні, а вона їм. Вони - вже не піддавана переробці історія, яка проте має потенцію до продовження. В нас надто мало справжньої музики - "музичної", а не принагідної до модненької ситуації в шоу-бізі. Гадами варто пишатися, як мало ким ще. Та важливіше те, що вони дарують величезний кайф усім, кому смакує саме музика, а не просто фізіологічий "атрив" під ритмічні звуки.
[ гість ]
 
Гість Gost
10. 28-01-2006 00:48
 
Кожен має право на власну думку щодо концерту - залежно від того. хто де стояв/сидів, що бачив/чув. Автору дійсно варто боротися в своїх текстах із узагальненнями і невиправданими оцінками (суб'єктивізм теж має бути виправданим, тобто якщо вона пише, що незіграно грали, то хай вже скаже, в яких місцях і чому). А загалом - звіт нормальний. :) 
 
Легенди залишіть дітям, головне що Гади зібрались і вжарили. А я таки вскочу в вагон втікаючого потяга і потраплю на другий їхній концерт, який вочевидь буде або в Харкові, або у Львові :)))
[ гість ]
 
Grabli
11. 28-01-2006 01:09
 
Якщо він буде, то 100% крутішим за київський. Такі закони сцени... 
Аби тільки знати про такий концерт заздалегідь.
[ гість ]
 
Гість Ghost
12. 23-03-2006 00:47
 
Не було тих справжніх львівшьких хлопчів, була тіко "дупа желізовая", не було того, чого чекали всі - були тіко чьоткі понтові мотиви від соліста. Кузя - стиль фуфловий, будь попроще. "Жовті стрічки" пішли на ура :p
[ гість ]
 
Гість
13. 24-03-2006 11:18
 
от вчора було ЧЬОТКО!!!!! 
Гади виступали у Львові ! так , так Кузя вернувся домів і показав всім клас. концерт був на вулиці ,там якась партійка то вшьо робила...але люду Гади зібрали в мороз шалену кікість....і то без жодної попередньої реклами....я там був ,колєгі ,мій татусько , дівчата балділи малі і з опитом, і ота вся багато тисячна талпа стояла штири години на морозі.... бо то вартує... :)
[ гість ]
 
Гість *
14. 24-03-2006 15:00
 
нарешті звершилось! гади дали жару у рідному Львові! то був повний капець...заради такої події навіть фани на костилях приповзли! а шо найбільше і найприємніше дивувало так то кількість малолєток і як вони підспівували. гади так валили шо мороз не чувся. слава рок-н-ролу!
[ гість ]
 
Гість

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >