12 лютого: ''Не будь байдужим!'' в місті Гайсин
// UAFORMAT.COM   
09.02.2006 16:13
Не будь байдужимЧерговий етап громадської акції “Не будь байдужим!”  пройде 12 лютого в місті Гайсин Вінницької області. Акція організована групою провідних українських артистів та їхніх друзів, серед них – Сашко Положинський («Тартак»), Сергій Присяжний («Мотор’ролла») та Валерій Умрихін. В акції візьмуть участь відомі українські гурти: «Тартак», «Мотор’ролла», «Флайза», «От вінта», «Гуляйгород», а також виконавці на старосвітських інструментах: Володимир Кушпет та Сергій Захарець. Ведучими дійства будуть Сашко Положинський та Валерій Умрихін. Акція розпочнеться із зустрічі всіх учасників зі своїми однодумцями.

Головна мета акції – переконати українців, що ніхто, крім них самих, не  зможе збудувати Україну – державу європейських цінностей, де кожен громадянин почуватиметься вільною людиною, де гідно лунатиме українська мова. На думку організаторів, українці повинні зробити рішучий вибір на користь української мови та культури, відкинувши раз і назавжди насаджуваний століттями комплекс малоросійства, усвідомити, що тільки  українська Україна зможе бути самодостатньою складовою європейської цивілізації, цивілізованою країною, в якій кожна людина зможе знайти своє гідне місце.

“Не будь байдужим!” – акція неполітична, не рекламна, не пов’язана з жодною політичною силою. Вона не фінансується жодною політичною партією, фондом чи організацією. Її проведення – це добра воля та ентузіазм небайдужих людей: артистів, музикантів, друзів, однодумців. Організатори хочуть у безпосередньому спілкуванні відомих артистів та простих мешканців невеликих міст України нагадати кожному українцю, що майбутнє його країни – в його руках. 

Для проведення акції «Не будь байдужим!» організатори свідомо обирають маленькі міста України, бо вважають, що саме звідти починається формування європейської України. Перша акція «Не будь байдужим!» відбулася 11 вересня 2005 р. у Костополі Рівненської області, 22 жовтня в Яготині відбулася друга акція, котра зібрала учасників з усієї Лівобережної України.  Третій тур акції відбувся в містах Центральної України (Лубни 04.12.2005, Сміла – 05.12.2005, Біла Церква – 06.12.2005, Фастів 07.12.2005, Умань – 09.12.2005, Бердичів – 10.12.2005.)

Під час проведення акції організатори звертають увагу учасників на  очевидні витоки проблем сьогоднішнього українського суспільства. Адже за століття колоніального становища часів Російської імперії та СРСР багато українців утратили впевненість у собі, сьогодні вони нехтують рідною мовою, не знають своєї справжньої історії, почуваються розгубленими і зневіреними. Втративши національну гідність, багато українців так і залишилися малоросами – незалежно від їхнього майнового чи соціального статусу – людьми, які українське сприймають як менш вартісне, соромляться бути українцями, а свою меншовартість сприймають як норму. Навіть більше: багато хто з них агресивно-зневажливо ставиться до всього українського, до тих, хто не боїться і не соромиться бути українцем. Через таку малоросійську свідомість значної частини суспільства українці – єдині серед європейських народів - так і не стали господарями у своїй країні.
Організатори акції пропонують українцям відкинути сумний і трагічний досвід минулих століть, позбутися малоросійства, зробити свій вибір на користь української мови, європейських цінностей. Сьогодні кожен українець повинен нарешті відчути себе громадянином і усвідомити свою особисту відповідальність за майбутнє України. І лише активна громадянська позиція кожного, повага до себе і своїх співгромадян може принести нам краще життя.
Акція є відкритою до співпраці з усіма, хто переживає за нашу країну, за майбутнє своїх дітей, і організатори радо зустрінуть допомогу і сприяння усіх небайдужих.

Початок заходу о 17:00

Акредитація для журналістів до 10 лютого за тел.: 8 (050) 446 95 39
Коментарів (2)
RSS-стрічка
1. 10-02-2006 18:46
 
Приїдьте будь-ласка до нас  
м.Новоселиця Чернівецька область
[ гість ]
 
Паша
2. 13-02-2006 10:43
 
Дуже радий, що не перевелися ще на Україні свідомі люди, для який не лише матеріальні цінності є важливими. Через Ваш сайт хочу від щирого серця подякувати цій команді. Я захоплююся ВАМИ. 
Бажаю успіхів. 
м.РІВНЕ
[ гість ]
 
Микола

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >


Підписка на новини: