Головна arrow Статті arrow Погляд arrow Українська Платівка Року: першість за «Силою»
Українська Платівка Року: першість за «Силою»
// Віталій ПРУДИУС   
16.02.2006 15:00
Українська Платівка РокуДорогі читачі! Сьогодні ми підбиваємо підсумки першого інтернет-рейтингу "Українська Платівка Року", метою якого було визначення кращих альбомів, серед релізів українських виконавців у 2005 році. Нічого подібного за концепцією та кількістю опитаних український інтернет до сьогодні не знав. Тож беручись за цю справу ми розуміли, яка відповідальність лежить на нас і наскільки важливо забезпечити, даруйте за штамп, відкритість та чесність голосування, а отже ствердити його авторитет і вагу. Сподіваємось нам це вдалося :)
Опитування тривало півтора місяці з 30 грудня по 15 лютого. В ньому взяло участь понад дві з половиною тисячі відвідувачів "Українського Формату", які обирали з-поміж 25 претендентів на звання першої "Української Платівки Року".
Боротьба виявилась дуже напруженою, а її сюжет абсолютно непередбачуваним.


Українська Платівка Року: ТНМК – «Сила»

Отже найбільшу кількість глядацьких симпатій завоювала "Сила" Танка на Майдані Конго (Рецензія №1, Рецензія №2), набравши 537 голосів.

"...В одному з інтерв'ю вокаліст гурту [ТНМК] Фагот розказав, що джазове звучання - це новий етап творчості ТНМК, його новий рівень. Чи мав на увазі лідер гурту стилістичну переорієнтацію команди з хіп-хопу до, скажімо, джазу добряче приправленого чіткою - не відомо, проте вже зараз можна констатувати, що наступний альбом Танка на Майдані Конго не буде схожим на жоден з попередніх і принесе багато несподіванок."

"Український Формат", 21 квітня 2005 року

ТНМК - СилаАльбом, про який ніхто не говорить однозначно. Альбом, який в одних викликав розпач, а в інших шалене захоплення. Альбом, що поставив більше питань, аніж дав відповідей щодо поточної творчості гурту. Альбом, в якому "танок не схожий й на танок". Альбом, що абсолютно не вписався в очікування та збурив шалену хвилю абсолютно контрастних оцінок.

Все це про "Силу". ТНМК перевернули уявлення про свою музику та рішуче зламали стереотипи щодо неї, чим зрозуміло та очікувано наштовхнулись на шквал критики, яку мужньо стерпіли. Очевидно в цьому і є сила цього гурту, яка допомагає йому здобувати одну перемогу за іншою.


До п'ятірки платівок, що здобули найбільші симпатії наших читачів також потрапили наступні роботи:

2. Тартак – «Гуляйгород» (507 голосів)
3. Бумбокс - «Меломанія»
(460 голосів)
4. Океан Ельзи – «Gloria»
(370 голосів)
5. Крихітка Цахес – «На першому місці»
(361 голос)

Як бачимо розриви між позиціями відносно невеликі і коливаються в межах кількох відсотків від загальної кількості опитаних.
Що ж тут варто відзначити? По-перше, "Тартак". Гурт, який очевидно вирішив піти абсолютно протилежним шляхом, ніж "ТНМК" - передбачуваним. Не зважаючи на етнічну текстуру платівки, досить цікаву та небанальну, “Тартак” лишився вірним собі і видав вже четвертий альбом у дусі попередніх. Зайвим підтвердженням цього є численні відгуки, особливо давніх прихильників команди, щодо стійкого навіювання цим альбомом певних паралелей із попередньою творчістю “Тартака”. Що власне і не дивно, адже теми – не змінились, настрій та емоції – так само. “Все це ми десь вже чули...”. Тим не менше, подібна формула продовжує приносити успіх гурту та міцно закріпила за ним статус улюбленця українських тінейджерів. Про що і свідчить підсумкова друга позиція альбому “Гуляйгород”, реліз якого відбувся всього за 5 днів до початку голосування, та довгі “гойдалки” із “Силою” за першість практично до останнього тижня.

Другою особливістю, на яку хотілося б звернути увагу, є присутність у першій п'ятірці двох дебютників: Крихітка Цахес - "На першому місці" та Бумбокс – "Меломанія". Кожен з цих альбомів безперечно заслуговує бути визнаним платівкою року. І можливо так би і сталося, якби ці релізи відбулися не в такий врожайний рік, яким був 2005-й.

Гурт “Крихітка Цахес” всього за півроку з часу видання дебютного альбому (червень 2005 р.) зміг зробити величезний крок по завоюванню прихильників та змінити статус “молодого та перспективного” київського колективу на звання одного з флагманів українського поп-року. А сама платівка “На першому місці” міцно закріпилася серед бестселерів 2005-го і вже в новому році продовжує добре продаватись.

“Бумбокс”, щоправда, такими досягненнями похвалитись не може. Гурт не мав значної ротації на радіо, не було видно і чіткої стратегії просування на музичних каналах. Проте це не завадило ватазі об'їздити за рік найрізноманітніші куточки нашої країни, провести ряд вдалих концертів у Росії і сподобатись тамтешній публіці та віднайти купу прихильників, як в Україні так і далеко за її межами.
В обох гуртів, як-то кажуть, все попереду. Дебютник, як для “Крихітки Цахес”, так і для “Бумбоксу", став лише першим пострілом, а от справжнім вибухом мають шанс стати чергові платівки, яких варто очікувати вже в поточному році.

Що ж до монстра українського шоу-бізнесу - “Океану Ельзи”, то четверта сходинка  платівки “Gloria” видається навіть скромною. Особливо якщо зважити на кількість рекордів, що поставив гурт після її виходу. Більшість з цих “спортивних” досягнень схоже, що самим “океанівцям” і доведеться перевершувати, принаймні в найближчому майбутньому, оскільки тих, хто зміг би порушити це одноосібне лідерство наразі немає. Проте це й не означає, що бажаючих “догнать и перегнать” бракує. Прикладами можуть бути ті ж “С.К.А.Й.” та “Крихітка Цахес”, котрі вже сьогодні раз пораз завойовують симпатії широких мас та прориваються в гарячі ротації на досі неприхильних до української музики ФМ'ках. В результаті виграє українська музика в цілому. І тут треба звичайно не забувати, що мистецтво  - це не спорт і досягнення тут вимірюються зовсім не цифрами, тому першість у чартах чи здобуття якомога більшої кількості прихильників не можуть бути самоціллю. Врешті-решт про тих, хто цей принцип не поділяє “Український Формат” ніколи не писав, не пише і вже в новому році не писатиме.


Українська Платівка Року: наші рекомендації

Українська Платівка РокуНа сам кінець пропонуємо вам перелік кращих, на думку редакції, платівок, виданих минулого року (алфавітний порядок):

Бумбокс - «Меломанія»
Крихітка Цахес – «На першому місці»

Фактично Самі - «Lo-Fi TRавми» (рецензія)
Lюк – «Sex»

Про дві перші роботи вже згадувалось. До нашого переліку вони потрапили в першу чергу через своє значення - кожна з цих платівок сама по собі стала подією, новим явищем, свіжою хвилею в українській музиці, яка швидко накрила Україну та поширилась серед меломанів.

«Lo-Fi Trавми» та «Sex» - альбоми, які вірогідно кожен сприйме по-різному, проте їхня якість не розчарує нікого. Вони є довершеними витворами мистецтва і стануть окрасою будь-якої музичної колекції. Ще б пак, такі “довгобуди” як «Lo-Fi Trавми» Фактично Самих, що створюються роками, збираючись буквально “по атомам”, просто не бувають провальними.

Отже ці чотири платівки визначаються нами, як  “must have”, і ми надаємо щодо них найкращі рекомендації нашим читачам. І якщо раптом ви їх ще не чули – поспішайте це зробити!


Українська Платівка Року: загальні підсумки

1. ТНМ Конго – «Сила» (537 голосів)
2. Тартак – «Гуляйгород» (507 голосів)
3. Бумбокс - «Меломанія» (460 голосів)
4. Океан Ельзи – «Gloria» (370 голосів)
5. Крихітка Цахес – «На першому місці» (361 голос)

6. Фактично Самі - «Lo-Fi TRавми» (269 голосів)
7. 5Nizza – «О’5» (262 голоси)
8. Mad Heads XL – «Надія Є» (204 голоси)
9. Lюк – «Sex» (199 голосів)
10. Фліт - «Світ такий» (192 голоси)

11. Гайдамаки – «Перверзія» (161 голос)
12. Мотор’ролла – «Шо кому не ясно?» (161 голос
13. Димна Суміш - «Ти живий» (141 голос)
14. Друга Ріка – «Рекорди» (140 голосів)
15. Скрябін – «Танго» (113 голосів)

16. Ot Vinta - «Дарма я наївся цибулі» (108 голосів)
17. Квадраджесіма – «Cosmo» (94 голоси)
18. Талітка Кум – «Гаряча і гірка» (88 голосів)
19. Evil Niggaz - «Hipcore» (87 голосів)
20. Табула Раса - «Цветочные календари» (85 голосів)

21. иДМГ – «Еще маленький» (64 голоси)
22. S’бей Пепл’S – «Диагноз любовь» (54 голоси)
23. Daz Machine – «Power Up» (46 голосів)
24. Помаранч - «Ще для моряків у Нігерії» (33 голоси)
25. Tomato Jaws – «No Concept» (23 голоси)

Віталій ПРУДИУС
Коментарів (17)
RSS-стрічка
1. 16-02-2006 20:51
 
платівка_року
а жаль, що Тартак не дотягнув. хоча, як кажуть друге місце теж не промах. а як на мене, то минулий музичний рік вийшов досить урожайним! 
любіть УКРАЇНСЬКЕ!
[ гість ]
 
Dj.Positive
2. 17-02-2006 17:06
 
Бумбокси - молодці!
третє - не останнє, а останнього - то в мистецтві взагалі не бувіє:)
[ гість ]
 
шишка
3. 18-02-2006 01:00
 
Бумбокси - молодці!
а если бы Бумбоксы всместо клипа на "e-mail" сделали бы кли на "день", может результат был бы лучше - первоклассеая лирика
[ гість ]
 
Гість
4. 18-02-2006 01:31
 
Бумбокси - молодці!
Ну, власне, це є об"єктивні результати :) 
Хоча, чомусь мені здається: що якби Глорію випустили трошки пізніше, то платівка була б ну, на третьому місці як мінімум. Просто на момент початку голосування до неї вже всі звикли, Приїлася, тобто. 
Але Сила - зе бест. Цілком заслужено. :grin
[ гість ]
 
Mila
5. 18-02-2006 10:42
 
Бумбокси - молодці!
Молодці Танки!"Сила" краща!!!!!! :)
[ гість ]
 
=Fish_ka=™
6. 18-02-2006 13:26
 
Бумбокси - молодці!
ТНМК-молодцы!!!Вы это заслужили...Хотя Тартак может и лучше(ребята подтягивайтесь за ТНМК)...Украинская музыка-Лучшая музыка в мире!!!Спасибочки за то, что есть такие люди которые нам её дарят :grin
[ гість ]
 
Kanistra
7. 18-02-2006 13:50
 
Бумбокси - молодці!
сподобався варіант редакції 
цілком згодна
[ гість ]
 
malen6ka
8. 18-02-2006 17:17
 
Бумбокси - молодці!
На мій погляд, майже вся музика, за яку ми голосували, це та, до якої треба звикати, яку треба зрозуміти. І це розуміння може прийти не відразу. І з часом може змінюватися ставлення до неї. Тому опитування цілком суб'єктивне. Але я за SEX ! ! ! ;)
[ гість ]
 
Shvetranka
9. 19-02-2006 14:57
 
Бумбокси - молодці!
Люки все-одно найкращі. Вони разом з Танками довели, що Харків - це інтелектуальна столиця України.
[ гість ]
 
Christian
10. 20-02-2006 15:26
 
Бумбокси - молодці!
ТАРТАК СУПЕР!!!! І ЯКЩО Б "ГУЛЯЙГОРОД" ВИЙШОВ ХОЧА Б ТРОШЕЧКИ РАНІШЕ (Ну десь у листопаді), то був би першим!!!!ДЯКУЄМО ПОЛОЖИНСЬКОМУ ЗА ТЕ, ЩО ВІН ДАРУЄ НАМ ГАРНУ МУЗИКУ!!!А ще молодці "Димна суміш"! :)
[ гість ]
 
Гість
11. 20-02-2006 21:17
 
Бумбокси - молодці!
ТА ГУРТ "ФЛІТ" ТЕЖ МОЛОДЦІ. УВІЙТИ В ДЕСЯТКУ ЦЕЖ КЛЬОВО. :) :grin
[ гість ]
 
Гість
12. 21-02-2006 16:20
 
Бумбокси - молодці!
приємно бачити (а ще краще чути) що українська музика цвіте і пахне. претенденти і учасники всі дуже різноманітні і кожен по-своєму класний... отже хто б не був на першому місці, хто на останньому - перемогла українська музика і наша культура... гарної вам музики! :grin
[ гість ]
 
alex
13. 24-02-2006 09:45
 
Flit
ну 10 то тосаме шо 1 просто треба забрати ноль а шо таке ноль це нічого такшо всьо супер...ми перемогли...... :grin
[ гість ]
 
NARIK
14. 03-03-2006 11:48
 
Flit
"СИЛА" - це найкраще с того ,що я колись чула!!!! :grin ТНМК - найкращі!!!!!! :p
[ гість ]
 
Марина
15. 07-03-2006 10:10
 
Flit
Я вважаю що Тартак на сьогоднішній день є самим патріотичним гуртом,який існує в нашій ненці Україні.Тартаківці ви найкращі!!!
[ гість ]
 
Гість
16. 29-03-2006 13:41
 
Flit
Я завжди вірив, вірю, і віритиму у те, що "ТАРТАК" - найкращий. Це він підтверджує з кожним новим кліпои. з кожною новою платівкою... Хоча в платівці року він і зайняв друге місце, це нічого не змінить в моєму ставленні до цього гурту. Особисто я проголосував разів з 10 за нього з різніх комп"ютерів. ТАК ТРИМАТИ, САШКО!!!
[ гість ]
 
Барвінок Олексій (Кременчук)
17. 30-12-2006 12:32
 
/
LAMA ----- THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
LAMA ----- 4 EVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
LAMA ----- НАЙКРАЩА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
LAMA ----- :grin :grin :grin :grin :grin
[ гість ]
 
VIKA --- USA

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >