Екс-тромбоніст Гайдамаків створив в Естонії власний гурт
// Юрко Зелений, ФДР-Радіоцентр   
20.02.2006 15:00
Руслан Трочинський, колишній тромбоніст Гайдамаків, який нині мешкає в естонському місті Вільянді (Viljandi), не полишає гудецького ремесла і дієво просуває справи зі своїм гуртом. 14 січня, на Старий Новий рік хлопці нарешті вигадали собі видне ім'я: відтепер Українською ватага називається Свята Ватра, що Естонською звучить як Pьha Tuli [пйха тулі]. Позаяк гурт за етнічним складом є Україно-Естонським, то наразі назва залишається подвійною, щоправда у написанні латинкою: Svjata Vatra–Pьha Tuli. Тим паче, естонським учасникам більше подобається милозвуччя ймення Українською мовою, а Руслану навпаки – Естонською. В скорому часі має з'явитися і мальований знак Святої Ватри – дівчина, яка скаче-обіймає на вогняному вовкові: дівчина – як символ Любови, Віри, Надії, а вовк – то сила і мудрість. Крім того, вовк є своєрідним тотемом для Руслана Трочинського, а образ дівчини на хижакові він виводить з народної казки, в якій героїня втекла з полону саме на цьому звірі, який потім перетворився в красеня-принца.

Наприкінці січня гурт засів у студії для запису першого пісенника під промовистою назвою "Тіні Забутих Друзів". Естонських музик надзвичайно вразила стрічка Параджанова "Тіні Забутих Предків", яку вони переглядали вдома у Руслана під час таких собі хатніх вечорниць. Наш "гайдамака" перекладав фільм, по ходу відразу розповідав про Українську культуру, крутив диски з нашими древніми співанками, а також дивилися записи "Ялинки у Карася" на Старий Новий рік, під враженням яких Свята Ватра-Pьha Tuli зараз розпочинає свої виступи з пісні "Танцювала Риба з Раком".
Видати "Тіні Забутих Друзів" загадується 14 лютого ц.р., але дата не має жодної прив'язки до т.зв. Св. Валентина. Річ в тім, що з цим днем у Руслана Трочинського пов'язано багато інших світлих подій: наприклад, цього дня зустрілися його мама з татом; 14 лютого 2005 року він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Тер'є (Terje) і це далеко не все, що відбулося важливого у житті колишнього гайдамацького тромбоніста. Майбутня платівка Святої Ватри буде Україномовною, однак дві пісні будуть Естонськими. Однією зі стежин буде річ "Сусідка" з кружальця Гайдамаків "Богуслав". Щоправда, в прочитанні Pьha Tuli вона звучатиме на грецькі мотиви: річ в тім, що теперішня Русланова сусідка – за походженням гречанка… :)) І наостанок залишається додати, що 12 грудня минулого року наш музика став татком: в нього народилася доця, яку назвали Україно-Естонським ім'ям Руте (Rute).
Прокоментувати
RSS-стрічка

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >