Головна arrow Статті arrow Погляд arrow Вибір-2006: хто і як з вітчизняних музик голосував на цих виборах
Вибір-2006: хто і як з вітчизняних музик голосував на цих виборах
// Юрко Зелений   
30.03.2006 01:12
ImageВиборчі перегони 2006 добігли до завершення, і хоча саме голосування є річчю таємною, низка вітчизняних виконавців не побоялася розповісти про те, як провела свій день 26-го березня! Отож нижче розповідь про те як і за кого голосували учасники ВВ, Тартака, Океану Ельзи, Крихітки Цахес, Кому Вниз, Другої Ріки, Мертвого Півня та ін.

Воплі Відоплясова голосували у Берліні. 25 березня вони підірвали з місць поважне панство на Міжнародному літературному фестивалі "Ласт енд Лост" (Last & Lost), де метр писаного слова Юрій Андрухович у ролі майстра церемоній, себто по-модному еМ-Сі, представляв гурт зокрема й Україну загалом закордонній братії, а також своє свіже есе, присвячене вевешникам. Бувалі рокери розчулилися, але наступного дня все ж знайшли у собі сили вирушити у наше посольство на виборчу дільницю: благо, відкріпними посвідченнями хлопці запаслися завчасно. Там керманич ВВ Олег Скрипка поставив закарлючку навпроти блоку Костенка-Плюща.

Чільник запорізької ХОРТИ Андрій Лобода віддав свій голос за спілку Пора-ПРП. Підстава несподівана, але цілком зрозуміла: у списках цієї політичної сили числиться один вправний лікар, який в юнацькі роки витягнув хлопця з тамтого світу – у Андрія була надзвичайно важка травма печінки і йому пророкували ймовірність на виживання лише 4 відсотки. Порив віддячити добром за добро можна тільки вітати.

Заспівайло івано-франківських Ґринджолів Ромко "Калина" Калин особисто очолив список у депутати Івано-Франківської обласної ради від Громадянської партії ПОРА, тож не дивно, що народними обранцями у Верховній Раді він волів бачити когось зі своїх "партайґеносе" від ПОРА-ПРП.

Ватажок усміхнених Мандрів Фома (Сергій Фоменко) свої уподобання розділив: до Верховної Ради він відправив блок "Наша Україна", мером Києва бачив собі боксера Віталія Кличка, а місцевим самоврядуванням доручив займатися достойнику Юрію Кармазіну.

Патріархи нашого ґотичного року і року взагалі з Кому Вниз віддали свій голос не за сьогоднішній, і навіть не за завтрашній день, вони проголосували за добу післязавтрашню – за ВО "Свобода", очолювану Олегом Тягнибоком. За словами гітариста та розпорядника гурту Сергія Степаненка, їм було відверто начхати на ті балачки, хто там "прохіднИй", а хто "західнИй" – кому-внизівці голосували не за нав'язаними передвиборчими технологіями стереотипами, а за своїм власним сумлінням. Втім, цим вепрам не звикати жити поза простором, часом і марнотою шоу-бізу. В тому числі й політичного.

Радник Президента України Славко Вакарчук (незмінний чільник Океану Ельзи) свої політичні смаки окреслив доволі розмито: "Я голосував за об'єднання усіх людей Майдану". Свою скритність пісняр обґрунтовує бажанням не вносити сум'яття й в без того розколоте суспільство, а навпаки – зробити ставку на його Одність.

Росава (як виборець – Олена Янчук) викреслила до задниці усіх. За словами співунки, вона не вірить у той "лохотрон", або іншими словами в ігрища т.зв. демократії. Затята поборниця відродження питомо Української дитячої казки та пісні вважає, що треба запровадити певний іспит на право вважатися виборцем, а то виходить, що і високо ерудована людина, з кількома вищими освітами та знаннями іноземних мов і, приміром,  останній приблуда-п'яничка, в якого смисл життя полягає у щоденному похміллі, однаково вирішують долю нації, яка, як відомо, починається з колиски.

Друга Ріка, не розриваючи зі своїм корінням, поїхала голосувати додому, у Житомир. Хлопаки не дотримувалися командної одностайності й кожен обирав собі, кого гаразд: хтось "зелених", хтось Мороза, а хтось "НУ". Чільника ж гурту Валерія Харчишина державна машинерія бачить лише як справного платника податків: чомусь його особистий податковий код ті установи, які стягують данину, ще ні разу не губили, а ось його прізвищу у виборчих списках місця не знайшлося. І це при тому, що своєї житомирської прописки, чи пак даруйте, "реєстрації місця проживання" пісняр не змінював ізпрежди віків. "А тягатися по судах чи інших канторах, аби мене внесли у списки – на то просто не було часу", – ставить крапку на своєму Виборі-2006 Харчишин.
Басист Другої Ріки, а заразом вже і відомий кліпотворець Віктор Скуратівський проголосував проти всіх. "Подорожуючи у передвиборчих турах, я достатньо надивився на тих виродків за лаштунками і побачив їхнє справжню суть, без жодних прикрас. Тож занадто чітко уявляю, що вони [політики – прим. Ю.З.] собою дійсно представляють", – обґрунтовує свою громадську позицію гудець.

Провідний закликач "Не бути байдужим" і поширник затії зробити країну Україною Сашко Положинський (Тартак) теж, згідно чинного Закону про вибори, не має права голосувати: з рідного Луцька він вже "вибув", а у столиці прописався лише за кілька днів до 26 березня. За нинішнього розвитку верстаків, Міжмережжя, облікових наук та технологій – кілька днів, виявляється, непосильно замалий строк, аби потрапити у виборчі списки.

Пережитки радянської кріпацької системи відчув на собі й керманич електронницького проекту МОЛОТОВ 20, а заразом реєстровий клавішник Другої Ріки Сергій "Шура" Гера: тавро прописки у паспорті свідчить, що він і надалі мешкає у рідному Новояворівську, тож гасати туди-сюди, аби проголосувати чи отримати відкріплення – не склалося з часом.

Обличчя Mad Heads XL, тобто Вадим Красноокий вирішив не на глашатайських щитах, а в житті впровадити гасло попередньої виборчої кампанії "Тому що… послідовний". "Раз я вже від'їздив виборчі перегони у турі за Блок Юлії Тимошенко, то і проголосував теж за БЮТ", – вважає свою дію правильною Вадим.

Юлія Лорд надто не мудрувала і проголосувала за НСНУ.

Сєня з Мотор'ролли, він же громадянин Сергій Присяжний мусив мотнутися до рідного Хмельницького, щоби чиркнути галочку навпроти 10-го номера виборчого простирадла – це число належало НСНУ. Як проголосували інші учасники моторної четвірки – Сєня й гадки не має. Що, зрештою, не дуже його і бентежить.

Каша Сальцова (за виборчим обліком Саша Кольцова), голосиста ватагиня Крихітки Цахес, керувалася кількома чинниками у своєму політичному виборі. З одного боку, суто жіночою солідарністю: мовляв, наше сестринство б'ють, а ми їм у відповідь – БЮТ. Крім того, співунка підійшла до справи як фахова рекламістка, яка оцінила гідну роботу своїх колег. Тому і проголосувала за вдалу "торгову марку" – за косу. Мається на увазі ту, що на голові.

Місько Барбара з Мертвого Півня, який останні роки живе радше в потязі "Львів-Київ-Харків", смикнувся було отримати у рідному місті Лева "відкріпну грамоту", бо збирався відіграти свій громадянський акт у Харкові. Однак не так сталося, як гадалося. Відкріпну посвідку на дільниці йому погоджувалися дати лише за умови підкріплення якимось папером з печаткою, що митець дійсно того дня перебуватиме в Харкові у справах, а не байдикуватиме. За пів години до завершення робочого дня дільниці, ясно, же те питання розв'язати було не можливо. А потому від'їздив потяг. Отож в Барбари замість акту вийшов антракт.

Юрко Зелений
Коментарів (11)
RSS-стрічка
1. 30-03-2006 09:18
 
А от останнє - це перепрошую маразм. 
Я особисто брала відкріпне посвідчення і ніхто в мене доказів того, що я перебуватиму в Києві не просто так не вимагав. Я просто написала "у відрядження" і ніхто не прискіпувався взагалі. Згідно з законом не мали права...
[ гість ]
 
Ірися
2. 30-03-2006 09:51
 
О, то наші музики ще й на політиці трішки розбираються;) 
За "косу" дарма звісно було голосувати...  
"Кому Вниз" — браво!
[ гість ]
 
Гість
3. 30-03-2006 11:10
 
Ні, я в шоці!! Уся Україна проголосувала за регіони, а співаки наші як один за помаранчевих. Вони шо, з іншої планети?
[ гість ]
 
Гість
4. 30-03-2006 11:16
 
Коса - форева!!! :grin
[ гість ]
 
Дімонберг
5. 30-03-2006 14:41
 
Яка вся нафіг Україна? Шо, тепер 32 відсотки дорівнюють всій Україні? Га?
[ гість ]
 
kroha
6. 30-03-2006 15:09
 
Друзі, тільки я Вас прошу, не влаштовуйте сварок на політичному грунті. 
Тільки конструктив. Стримуйте будь-ласка емоції ;)  
 
Бо буду жорстоко модерувати :) 
Це застереження ;)
[ гість ]
 
Vitaliy
7. 31-03-2006 00:00
 
Цікаво, за кого все ж таки проголосував Вакарчук :)
[ гість ]
 
quentin
8. 31-03-2006 18:28
 
пробачте за оффтоп, але як ви розібрались з тим іранським хакером, шановні Уаформат?
[ гість ]
 
Катя
9. 31-03-2006 19:05
 
Швидко та рішуче! :grin
[ гість ]
 
Vitaliy
10. 03-04-2006 16:12
 
Взагалі кожна людина це особистість! І всі ми маємо право на свій власний вибір! Тому я не буду коментувати вибір наших співаків . Але одне видно точно.Всі вони справжні ПАТРІОТИ!! :roll
[ гість ]
 
Kateruna
11. 06-04-2006 01:13
 
А мене в списках зовсім не було, так шо мабуть мій голос пішов за яНика :(
[ гість ]
 
slipdem

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >