Червона Рута: миколаївський відбір
// Ч. Барабанов   
23.04.2006 17:42
Image15 квітня в місті Миколаєві, в обласному Палаці культури, відбувався обласний відбірковий тур Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики "Червона рута".
Відверто кажучи, ще до поїздки на захід мене відвідували скептичні думки… І на те були свої підстави. Хоча б згадати недалекий 2004 рік, черговий обласний відбір "Червоної рути", де для конкурсантів були, м’яко кажучи, ніякі умови. Перш за все, постраждали рок-виконавці – їм, бідолашним, навіть нікуди було під’єднати гітарні дротики. Це ще півбіди, бо у барабанщика взагалі були лише одні палички, які він привіз з собою – так, ви правильно зрозуміли, барабанів не було зовсім. Та й поп-виконавці знаходилися не в кращому стані, бо через неякісний звук дуже важко було зрозуміти чи є у виконавця голос чи його немає. Не знаю, яка хто, але я побоювався, що щось подібне на відбір 2004-го року повториться…  Проте 15 квітня 2006 року, на щастя, все було інакше.

ImageОдразу сподобався гарний звук - на подібних заходах це чи не найголовніша річ. Також вражала своєю кількістю присутня публіка, якої до вечора все більшало, мабуть, це пов’язано з тим, що наприкінці заходу свою програму демонстрували рок-гурти (цього разу барабани їм привезли). До речі, стосовно рок-гуртів – інтереси Первомайська (Миколаївська обл.) захищали гурт "Легенда" (на 2-му фото) та важкий "Maze", а от нероїв минулих репортажів - "TeenSpiriT" - не було. Справа в тім, що у "Духів молоді" знов проблеми з репетиційною базою, а як відомо, без репетицій на серйозні заходи краще не їздити...
Далі про фест. Особисто мені сподобалося (думаю, що співакам та співачкам теж), як журі з повагою та розумінням ставилося до кожного виконавця, навіть і до тих, у яких зовсім був відсутній голос та й хист взагалі. ImageЖурі терпляче, не перебиваючи, прослуховували конкурсанта (на деяких виступах краще було вуха затулити), лиш потім казали: "Дякуємо, наступний!"... І останній факт, який засвідчує, що "Червона рута" цього разу вийшла на гідний рівень. Якщо звернутися до прискіпливої статистики, то ми побачимо наступне: рік 2004, м. Миколаїв, обласний відбір фестивалю "Червона рута" – 48 конкурсантів, рік 2006, м. Миколаїв, обласний відбір фестивалю "Червона рута" – 106 претендентів: 83 поп-виконавця, 20 рок-гуртів і 3 виконавця в жанрі акустичної музики. Думаю, коментарі зайві...
Під час обідньої перерви вдалося поспілкуватися з виконавчим директором фестивалю Мирославом Мельником, якому я встиг поставити лише два запитання (і це зрозуміло, бо чолов’яга він зайнятий).

Мирославе Васильовичу, Ви з відбірковими турами вже встигли побувати у Львові та Полтаві. Скажіть, будь ласка, миколаївські виконавці чимось відрізняються?

 - Скажу в цілому - по всій Україні дуже багато талановитої молоді.
Щодо безпосередньо Миколаївщини, то переважна кількість виконавців має досить добрий голос і не менш добрий слух – це не може не тішити. Також, сьогодні помітив особливу рису, а саме те, що багато конкурсантів добре володіють манерою народного виконання, таке почуєш не в кожній області... Думаю, що і рок-виконавці, які почнуть виступати десь під вечір, покажуть себе не гірше за поп-співаків. До речі, сьогодні ми побачимо та почуємо 20 рок-команд, така кількість в обласному відборі в Миколаєві вперше!

Чого Ви хотіли б побажати тим виконавцям та гуртам, які сьогодні не пройдуть відбір?

 - Ви знаєте, більшість конкурсантів є мудрими людьми. Бо коли ми в черговий раз проводимо конкурси, ми зустрічаємо багато виконавців, які "пролетіли" минулого разу, особисто я це дуже сильно ціную... Звичайно, я радий, коли люди, не зважаючи на такі прикрощі, не сходять з дистанції, а продовжую працювати над собою та наполегливо крок за кроком іти до своєї мрії. Це не може не вражати.


Ось імена виконавців, хто вже майже здійснив свою мрію – це Олександра Козакова (поп-музика), "ДНК" (рок-музика) та миколаївський колектив "Легенда" (акустична музика). Далі їх чекає фінал, що пройде весною наступного року в Луганську. А ті, хто не пройшов цього разу, пам’ятайте - життя на цьому не зупиняється! Працюйте над собою та впевнено ідіть до своєї заповітної мрії!

Ч. Барабанов
Коментарів (2)
RSS-стрічка
1. 27-04-2006 19:50
 
:)
[ гість ]
 
Гість
2. 27-04-2006 19:50
 
Чудово :)
[ гість ]
 
Гість

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >