Таврійські Ігри: битва Центрального регіону
// ZanoZa   
23.04.2006 21:53
ImageДніпропетровськ ще довго пам’ятатиме  15 квітня. Цього дня пройшов відбірковий концерт регіональних команд за місце під сонцем на «Таврійських Іграх». Акція безпрецедентна, тому доволі цікава. Бажаючі мали можливість залитися пивом і також стати „каховськими зірками”.  Усього за 5 секунд! Правда, у рамках пивного чемпіонату. До всього переможець отримував 15-річний запас пива.
За задумом тур прокотився шістьма містами-мільйонниками і завершився фінальним концертом у столиці на Великдень. Відбір команд проходив у кілька етапів. Спочатку прослуховувались демо-записи виконавців, потім найбільш цікаві з них здобували право виступу у відбірковому турі, а визначальна музична битва відбудеться безпосередньо на денній сцені «Таврів». Обмежень по музичному формату немає. У всіх містах виступи починались о 12 годині і тривали нон-стопом до вечора.  Цікаво, що журі як такого немає, його функції виконує оргкомітет фестивалю. За словами Вадима Красноокого (Mad Heads XL), будь-яка заангажованність відсутня, рівно як і визначений наперед переможець. „Шалені голови великого розміру” були ХЕДлайнерами музично-пивних змагань в усіх місцях його зупинки.

«Увімкніть саксофон, будь ласка!»

Як завжди, якесь западло та й буває під час проведення таких заходів. У Дніпрі воно виявилося у погоді.  Саме через неї доводилося бігати грітися по магазинам-кафешкам, тому виступи деяких команд були чесно пропущені. Першим побаченим гуртом був «Психотрон» (Кременчук). Хлопцям прийшлося нелегко – грали майже на пусту площу й без глядацької підтримки . В одній з пісень хлопці відкрили присутнім очі на те, якими насправді бувають люди. Виявляється, злими, добрими і хворими! Очевидно, жорстока правда життя й визначила трохи одноманітне, меланхолійне звучання пісень. Здалося, що сильна сторона «Пихотрону»тільки у гітарних соло. Взагалі-то увага розсіювалась на встановлений позаду сцени екран. З нього вдоволено дивився Андрій Шевченко, рухались випадаючі з шортиків сідниці, посміхались хлопці... Рекламні ролики відволікали від виступів гуртів. Однак й утримували чоловічу частину глядачів, яка час від часу нудьгувала за відсутності цікавого на сцені. Поки «Психотрон» догравав останню пісню, на сцену нахабно виперлася бригада лікарів з дудками. Криворізька «Лабораторія №9» окупувала бік сцени. По виходу на майданчик гурт деякий час настроювався і навіть попрохав увімкнути саксофон : ) Серед музичних інструментів були й оригінальні речі, наприклад, терка. Учасники гурту були в медичних халатах, пов’язках, от тільки ковпачки засоромились надіти. Найфріковіше за всіх виглядав один з гітаристів з наполовину поголеною головою. Не зрозуміло, навіщо команді знадобився шоу-мен, клоун в чорних окулярах з синім носом. Його танці не вписувалися в загальну картину і лише дратували. Марно дівчина-музикант  закликала глядачів пострибати-поплескати. Мертве царство не реагувало. Суміш духових інструментів та гітар у поєднанні з високим вокалом подеколи віддавала джазовими мотивами. Взагалі-то гурт пахне рок-н-ролом. Але що б я  тут не писала, з самооцінкою у «Лабораторії» все дуже добре. Навіть занадто добре. «Кльово лабають, кльово співають» – так скромно заявляє про себе команда. Наступними були «Lucky Sun Days» із Запоріжжя, які помітно розворушили публіку. Під цих «дредастих» хлопців відривалася навіть одна зморщена бабця. Гарчання вокаліста, важкі гітарні рифи, насиченість звучання при відсутності натяків  на мелодичність заслуговують на увагу. Принаймні перші 10 хвилин. Хлопці відверто зізналися, що ненавидять попсу. Свої почуття до неї «LSD» відтворив у рімейку на відому «Satisfaction». 


Хай завжди буде сонце!

Серед яскравих виступів запам’ятались «Страйк» (Бердянськ) та «О.Торвальд» (Полтава). «Південні хлопці з файного міста Бердянськ» констатували, що глядачі недоречно «сплять». «Не діло», - подумали хлопці і вирішили змінити настрій слухачів. Однак драйвове звучання, добре поставлений вокал та оптимістично-романтичне спрямування «страйкових» текстів зацікавили одиниці. «О.Торвальд» вискочили на сцену в яскравих панківських одежинках. За звучанням команда нагадує поп-панк. Але головна фішка у дикції фронтмена-«о.торвальда». Якщо поєднати голоси лідерів гурту «Холодне сонця» та «Король і шут», отримаємо щось схоже на оригінальний, сміливий вокал полтавчанина. До панк-ланки відбіркового туру входила й бердянська ватага «Трисистема». Серйозні хлопці грають технічно привабливу музику вибухової сили. Епатажний вигляд у придуркуватому стилі плюс енергійність та позитивність креативу викликали лише поодинокі оплески. Аудиторія перебірливо ставилися до гуртів, плескала далеко не всім, тому тиша по закінченні пісень носила пригноблюючий ефект. Один вдячний глядач прийшов на „Системів” з вицвілим піратським прапором, що колись прикрашав задник сцени вже неіснуючого клубу «13». Доволі цікавою командою виявилися «Это самое» (Кривий Ріг). Глядачам була запропонована «музика трохи інакшого плану», за визначенням вокаліста. Альтернатива з елементами реп-кора того дня більше не звучала. Засвітилися також «Тенета» (земляки «Это Самое»), «Проба» (Полтава), «Майже колір», «Hunting Grand», «Mushmellow» (Запоріжжя), «Весняний галас» (Кіровоград), «А-Фронт», «Абсент», «РІО», «Гольфстрім», «Абразія» (Дніпропетровськ), «Площадь Свободы» (Днепродзерджинск). До речі, протягом дня сонце тричі виходило з-за хмар. Перший раз виглянуло під час виступу запорожців «Hunting Ground», потім пригріло «Гольфстрім» та «О.Торвальдс».
До речі, Запоріжжя представило потужне різноманіття жіночого вокалу. Лідери гуртів «Hunting Grand», «Інула» та «Проби» радували відтворюваними частотами. Найдивовижнішим виконанням заінтригувала «Інула». У вокалістки був певний сценічний образ (загримоване  обличчя, чорні окуляри, певна підібраність одягу за кольоровою гамою). Перед виступом музиканти сказали декілька слів моралізаторського характеру («Пам’ятайте про своїх близьких і т. д.»). А далі був просто душевний розрив публіки незвичайним вокалом, відчуття болю та страху на підсвідомому рівні і повне заціпеніння. Високий рівень артистичності та професіоналізму гурту безсумнівні. Ведучий туру схвильовано зазначив: «Не думав, що дівчина може видавати такі звуки!»


Вокаліста «Mad Heads XL» не пустили на сцену

Оголошення переможців пройшло непомітно. Опитування глядачів стосовно цього також не дало результатів : (  Так і залишилось загадкою, хто ж з учасників поїде на Таври. А за кулісами в цей час відбувалися деякі події екстремального характеру. Поки народ відтягувався під останній гурт вечора, Вадима Красноокого, лідера «Mad Heads XL», затримала міліція.  У прямому значенні слова. Рух біля центра міста, де відбувався культурний захід, був перекритий. А «правильний» охоронець вперто відмовлявся пропустити авто зі співаком. До початку виступу «Хедсів» залишалось 2 хвилини. Мабуть, якби то був сам воскреслий товариш Лєнін, міліція не пропустила б і його. Тож Вадим був вимушений пробігтися до сцени, як-то роблять прості смертні : )
ХЕДлайнери почали позитивною піснею «Don`t worry, be happy!». Одну з пісень – «Автобус Буратіно» хлопці присвятили неформалам, панкам, тобто тим, хто виділяється з сірої маси. Фронтмен гурту сказав доволі теплі слова на адресу неформальної братії. На Вадимові був чорний шкіряний плащ та сонцезахисні окуляри, його «фірмовий» «ірокезик» поменшав. Більшість учасників команди була в схожих «скельцях», які надавали їм грізного вигляду а-ля «matrix has you». Відразу привертав увагу електроконтрабас одного з музикантів, схожий на збільшену бас-гітару. Ну і ,звичайно, духова секція, що входить до проекту «Mad Heads XL». Концертне шоу гурту включало в себе кумедні пляски усіх музикантів, кружляння братів по сцені, стрибки з імпровізуванням. «Вірте у себе! Вихід завжди є!», - запевняв Красноокий. По тому прозвучала життєствердна регей-композиція «Надія Є». На жаль, хлопці виконали небагато пісень, але нарешті шалений хвилюючий день скінчився!
Після фестивалю «ДніпРок», що проходив минулого року у Дніпропетровську, у пресі зустрічалися констатації про незвичайну неформальність міста у музичному плані. Ведучий туру теж впевнений, що Дніпро є неформальною столицею. Чомусь люди полюбляють давати компліменти, що не відповідають реальності. Далеко не всі музичні гурти міста брали участь у відбірковому турі. Справа в тому, що їм немає чого показати широкому загалу через низький професійний рівень та відсутність ідей. Місто – мільйонник програє тим же запорозьким виконавцям і по кількості, і по якості, в чому можна було пересвідчитися на проведених виступах.

Загалом відбірковий тур показав, хто в нас є серед молодих виконавців, які взагалі гурти готові вийти навіть не стільки на велику сцену, скільки просто на сцену. Результат вражаючий – регіони таки мають що представити, тому поява нових облич на українській сцені неминуча! Коли є порох в порохівницях, відтак і надія Є!

P.S. Ті, кого забула згадати, соррі! Таке життя : -)  Усім гуртам подяка за хвайну музику!

P.P.S. Ну, а як вже згодом з’ясувалось, переможцями серед учасників дніпропетровського відбору стали колективи «Шабля Бо» (Дніпропетровськ), «Hunting Ground» (Запоріжжя), «О.Торвальд» (Полтава), «Лаборатория №9» (Кривий Ріг), які приєдналися до ватаг, що вже здобули щасливий квиток на денну сцену «Таврійських Ігор» у інших регіональних відборах: «Атмосфера» (Одеса), «GreatФрут» (Миколаїв), «Ёжики смеются» (Херсон), «Другие» (Крим), «Джаїра» (Рівне), «Гуцул Каліпсо» (Чернівці), «Коробка» (Івано-Франківськ), «Rosa Marena» (Ужгород), «АННА» (Львів), «GUARANA» (Харків), «2 дня» (Харків), «Папа Карло» (Харків), «Рива Роччи» (Луганськ), «Фото по коридору» (Донецьк), «Кася и К» (Миколаїв).
Залишилось дочекатись переможців столичної битви!

      ZanoZa
Коментарів (8)
RSS-стрічка
1. 24-04-2006 14:26
 
ВНИМАНИЕ!!!
1.Лідери гуртів «Hunting Grand», «Inbul» неправильно написаное название! 
"Hunting Ground" 
www.huntinground.com 
"Инула" а не Inbul 
rock-club.zp.ua
[ гість ]
 
kyzmith
2. 24-04-2006 14:41
 
ВНИМАНИЕ!!!
Дякую, друзі, поправили :) ;)
[ гість ]
 
Vitaliy
3. 04-05-2006 21:18
 
Вопрос?
Подскажи, где и когда и куда можно подать заявки на участие в ближайшишь фестивалях? Какие фесты намечаются? Если что, можно на мыло писать! Спасибо за любую информацию. 
Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
[ гість ]
 
Гість
4. 04-05-2006 21:20
 
Вопроос №2?
как и к кому обращаться, и можно ли на этом сайте разместить инфо о своей группе? 
Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
[ гість ]
 
Гість
5. 05-05-2006 19:38
 
Вопроос №2?
Щодо фестивалів - слідкуйте за новнами та перечитайте Архів. Фестиваль Чайка зокрема зараз шукає нові імена, була про це інформація в новинах десь місяць тому. 
 
Щодо другого питання, то на сайті працює форум там всі бажаючи і викладають інформацію про свої гурти та демки :)
[ гість ]
 
Vitaliy
6. 12-05-2006 12:33
 
гроші
на Тавріки 2007-ого року можна буде придбати квитки (в партер) та іншу атрибутику. тел.8-097-6552471
[ гість ]
 
nacionik
7. 12-05-2006 12:35
 
гроші
а ще, Фактично Самі лажонулися, бо дофіга понтів :grin А що, без цього не можна?
[ гість ]
 
nacionik
8. 16-05-2006 18:34
 
гроші
:roll
[ гість ]
 
FERGIE

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >