Рок Січ. Епізод І: ''БАРЖА''
// Валер'яна   
11.05.2006 00:00
Сцена БаржаШановні читачі! Сьогодні ми розпочинаємо виклад нашого звіту, що складатиметься з чотирьох окремих статей, чи-то пак "епізодів", про забаву "Рок Січ", що минулого вік-енду пройшла у Києві на Трухановому острові.
Стартуємо з огляду найоригінальнішої сцени фестивалю – "БАРЖІ". Новаторство її конструкції полягало в тому, що сама споруда дійсно розташовувалася на баржі, а баржа, відповідно, на воді (на мілині, тому дуже близько до берега). Глядацька зала – цілий пляж. Це вам не асфальтований майдан – тут можна зручно посидіти, навіть повалятися на пісочку, а було б тепло – то і позасмагати.

Сцена БаржаТут виступали різні за своїм стилем гурти, проте всіх  їх об'єднувала українська мова та непопсовість. Не менш строкатою була і публіка. Готи, панки, растамани, хіпі, байкери, матусі з колясками… Але що найголовніше: жодного конфлікту чи бійки між представниками різних (суб-)культур. Такого результату ще ніхто не досягав, дотепер…
Офіційно відкрив сцену "БАРЖА" 6-го травня київський гурт "Самі свої". Вдале поєднання сопілки, скрипки та важких струнних. Фарбований ЛисДо сцени підтягнулися прихильники фолку у вишиванках. Наприкінці виступу гурт виконав важку, але ліричну пісню, присвятивши її "справжньому українському музиканту – Джиммі Морісону", чим остаточно підкорив серця рокерів і як результат – аплодисменти та овації.
Музикальну творчість "Фарбованого Лиса" публіка сприйняла неоднозначно. Можливо, це було пов'язано з дивним дрес-кодом вокалісти (готи заздрісно дивилися на гламурні малинові штанці Лесі Щербак), а може , що найімовірніше, рок цього гурту виявився залегким.
Справжнім шаманством розпочав свій театралізований шабаш "Оркестр Янки Козир". Поліфонія голосів та звуків ввела слухачів спочатку у транс, а потім – в психоделічні , Оркестр Янки Козирмайже відьомські танці на піску. Під пісню "Мати" плакала на сцені сама Янка, а під сценою ридали шанувальники…Учасники гурту іноді раптово зникали з поля зору, тож можна припустити , що окрім беззаперечного таланту в них є ще й шапки-невидимки…
А потім на сцену вийшов "Абздольз". І це дійсно був ПОВНИЙ АБЗДОЛЬЦ!.. Представники нового для України музичного напрямку – "ТраХторного року", жбурляли в людей м'які іграшки. Вокаліст Міхуіл вийшов на сцену в новому образі – з рожевим кольором волосся. Саме за цією ознакою його легко можна було вирізнити з різнобарвного натовпу наступного дня.

Хед-лайнером першого фестивального дня був "Борщ". За три роки це – сімдесят третій виступ гурту (дуже магічне поєднання чисел – мабуть, на щастя). Колектив представив широкому загалу нову пісню – "Міліція", чим, напевно, викликав захват і в самих охоронців закону та порядку. Висновок: "Борщ" – це страва, що подається на стіл/сцену гарячою… Вокаліст гурту пообіцяв на вересень вихід нового альбому під веселою назвою "Паразита кусок", приправивши цю новину своєю чарівною посмішкою.

7-го травня зіпсувалася погода та почав моросити дощ (та М.'Р. (Мотор'ролла)нас цим не залякаєш!). Ранковим відвідувачем сцени "БАРЖА" був готичний чорний кіт, який вже став справжнім фестивальщиком та національним улюбленцем. Він уважно спостерігав за гуртами, що проводили саунд-чеки і, мабуть, його теж перло….по-котячому.
Концертну програму розпочали "Cats" (в минулому – "Далеко").Під їхній поп-рок молодь танцювала та грала у сокс.Естафету продовжив рівенський колектив "ДЖАіРА". Фолк, поп-рок з елементами реґґі – і на піску вже помічені люди в шапочках з жовтими, зеленими та червоними смужками. Вперше на цій сцені з'явився новий інструмент – волинка. Волинку бачили всі , але не почув ніхто…
От ВінтаДуже символічно визирнуло сонце з-за хмар на виступі "M.Р." ("Мотор'ролла"). Шалений драйв, дуже веселі жарти Сєні та повчальна лекція про стан альтернативної української музики на радіо. Колектив покидає сцену – сонце знову ховається за хмари…
Далі на сцені з'явився ще один самобутній та унікальний гурт. Вони ж – представники украбілі, вони ж – "От Вінта". З козабасом та гарним настроєм вони відіграли вже відомі пісні та власні версії українських народних. Вокаліст гурту Юрій Журавель нещодавно відсвяткував свій день народження, вітаємо…

Починало сутеніти, а натовп хотів "Фактично Самих". Карпа вийшла , вимахуючи прапором Ямайки. Старі добрі пісні з першого і другого альбомів та дві зовсім свіженькі – з майбутнього(англомовного), а також нова інтерпретація пісні "Клей". Пані Ірена як завжди ламає всі стереотипи та продовжує добру антіглямурну традицію (ну, майже секретна інформація: незабаром матимемо їхній новий кліп…)

ВВЗгодом на пляжі зосередилася вся маса народу, тому що розпочали виступ ініціатори "Рок Січі" та "справжні тигри" українського року – "Воплі Відоплясова". Хоча гурту вже стукнуло 20 років, по ним цього не скажеш . Улюблені пісні, потужно підхоплювалися усім берегом. Олег Скрипка витанцьовував так , що верещали не тільки дівчата, а й навіть хлопці – повне взаєморозуміння з публікою А взагалі, "ВВ" – це завжди "ВВ", тому коментарі зайві…
Саме цей колектив поставив крапку…хоча ні – загадкову кому, адже відтепер фестиваль "Рок Січ" буде проводитися щорічно і обіцяє переплюнути за своєю масштабністю та неординарністю всі інші.

Валер'яна

 

Редакція висловлює свою вдячність авторам фото:

№ 3, 4, 5 - (c) patyakalo
№ 1 - (c) Taras Deco
№ 2 - (с) Оркестр Янки Козир
№ 7 - (с) Олена Синицька

Більше фото з фестивалю у нашій ФОТО'ZБІРНІ: http://photo.uaformat.com/index.php?cat=6


Читайте інші епізоди: 
1. Рок Січ. Епізод І: ''БАРЖА''
2. Рок-Січ. Епізод ІІ: ''Важка ВЕЖА''
3. Рок Січ. Епізод ІІІ: ''РОТОНДА''
4. Рок Січ. Епізод ІV: ''Фортеця Українського Року''. Підсумки
Коментарів (26)
RSS-стрічка
1. 11-05-2006 15:25
 
"Але що найголовніше: жодного конфлікту чи бійки між представниками різних (суб-)культур." Це не правда. Я наприклад біля баржі чуть не "з'їв" від скінів :( за то шо я був в растаманській шапці, яку потім в мене і забрали. Так що конфлікти все ж таки були. Але добре, що все закінчилось добре. Фест був СУПЕРОВИЙ!!!!!!!!!!!!!!!!
[ гість ]
 
HPasha
2. 11-05-2006 15:36
 
Скіни - то окрема тема - це взагалі не суб - культура,а ,перепрошую,лайно. Я теж була в шапці раста і ,тільки уявіть,мирно грала з готами та пила пиво з панками.Тож єднаймося...ги.
[ гість ]
 
Валер*яна
3. 11-05-2006 21:51
 
класний репорт!:) про все, чого не чула і не бачила, тепер у курсі;)
[ гість ]
 
patyakalo
4. 12-05-2006 11:21
 
Фест просто КРУТИЙ! Все ідеально і гарно! Особливо мене вразили От вінта, дуже гарно всіх завели, подарували енергії на місяць вперед!
[ гість ]
 
fill
5. 12-05-2006 16:38
 
А може в кого э фоти з фесту зі сцени "Баржа"? Якщо є то кидайте їх , будь-ласка, мені на мило Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
[ гість ]
 
Гість
6. 12-05-2006 20:54
 
подивись тут: http://feiia.livejournal.com/ 
хороші фоти
[ гість ]
 
Гість
7. 13-05-2006 10:22
 
Ууу.. дуже мало інформації, багато неаргументованого субЁєктивізму ;) 
"Жодного конфлікту чи бійки" - ну навіть не смішно :/ Такого не буває, а Ви не всевидяче око. Успіхів!
[ гість ]
 
ZanoZa
8. 13-05-2006 11:35
 
Шановна ZanoZa, таке, на диво, було.  
Малися на увазі міжсубкультурні "ідейні" бійки, зазвичай таке відбувається частенько, проте на фесті цього майже не було. Мова не йшла про п"яні розбори ввечері.
[ гість ]
 
Mila
9. 13-05-2006 12:24
 
ой
на першій фотці з прапором - то я....))) 
хи-ги))) 
фоток з 9 сотень, я в шоці)))
[ гість ]
 
Ялина
10. 13-05-2006 12:34
 
ой
Звичайно, п!янчужки не малися на увазі :) А бійки між представниками різних субкультур навіть у слемі доволі часте явище.. не буду розмежовувати бійки "за причинністю" - за ідею- не за ідею - бійка є бійка ;) Знайомі казали, що були бійки, та і вони самі билися, так шо...
[ гість ]
 
ZanoZa
11. 13-05-2006 13:20
 
ой
Ну, якщо зовсім-зовсім чесно, то про одну я теж чула. П"яні скіни побили панків, а наступного дня П"яні могилянські готи викупали растаманів у Дніпрі, а потім навпаки, а потім вони дружно допивали вже спільне пиво (у мене на фотках є, як вони сушили шматтячко на канаті Баржі). Але хіба ж це маштабні бійки?...тим паче, з геппі-ендами замість швидкої ;)
[ гість ]
 
Mila
12. 13-05-2006 14:40
 
ой
Просто ЗаноЗи на фесті не було і вона чула дзвін, а не знає де він :grin
[ гість ]
 
Vitaliy
13. 13-05-2006 19:38
 
ой
Лєро, респект! Дуже класно написано))) 
 
ПС: А піднімати себе шляхом опускання інших - не зовсім продуктивний спосіб... і не зовсім коректний.
[ гість ]
 
Syny4ka
14. 15-05-2006 20:59
 
ой
Просто знайомі та друзі були та розповідали :grin Не обов!язково бути там, щоб знати :p Ок, хе-хе, про мінуси більш казати не буду) вчитися не хочемо - то й не треба))
[ гість ]
 
ZanoZa
15. 15-05-2006 21:34
 
ой
Та нє :)) Я ж не проте :)) Просто в даному випадку ти говорила про таку спецефічну річ як атмосфера фесту. Так от не під'єднавшись до неї в буквальному сенсі - не можна й оцінювати цей аспект забави :) А фести від Скрипки - це справді щось особливе! Дуже раджу з'їздити на Країну Мрій влітку цього року :) Хоча можливо традиційне етно не зовсім твоє, проте і етно-року вистачатиме, загалом в мене натепліші спогади! :)
[ гість ]
 
Vitaliy
16. 16-05-2006 10:42
 
ой
А чого ж про Щастя не написали, м?? тим гопца-гопца От вiнта та iн. до них далеко... 
Прикро.
[ гість ]
 
Lisjaka
17. 16-05-2006 15:19
 
ой
А група Щастя нікуда не йде :grin
[ гість ]
 
Валєра
18. 16-05-2006 15:31
 
ой
А куди інші герої ідуть у так4ому випадку ??
[ гість ]
 
Гість
19. 16-05-2006 15:33
 
ой
напряму кажу ,шо більШАчастина присутніх на сцені РокСічі -- нікуди і не дійде такими темпами музичного мислення ! не треба лялькаТИ - потрібно діяТИ !!!
[ гість ]
 
Гість
20. 16-05-2006 16:48
 
ой
Шановний гостю, а що ти маєш на увазі - конкретно( " і не дійде такими темпами музичного мислення")...
[ гість ]
 
Валєра
21. 18-05-2006 21:57
 
ой
Фест був класний!!! 
Проте я вважаю був один недолік! 
А знаєте що? Неповірите! Вам не здалось, що сцена "Баржа" була розсташована якраз не в найкращому місці! Ви розумієте як це відриватися під таку музику на піску!? 
Коли ти відриваєшся на пляжі всі хто пригають сиплять своїми ногами той пісок тобі в очі, люди яким хочеться послемитись, штовхають інших, а коли ти стоїш майже біля сцени, то який в тебе є класний ризик впасти у воду, яка є проміжком між сценою і піском!!!!!Кульно правда!? 
Було весело, проте коли я прийшла з фесту в мене скейтера були повністю брудні! Їх напевне треба вже викидати! 
Що ви мені скажете,щодо цього????????
[ гість ]
 
Веселка
22. 18-05-2006 22:12
 
ой
Веселко, не знаю що тобі скажуть організатори, але на мою думку оскільки фесиваль був безкоштовний і ніхто з глядачів нікопійки не мусив платити за нагоду потрапити на такий мега-сейшн, то думаю подібні претензії дещо неправильні, бо тут, коли ти власні гроші за сервіс так би мовити не платиш, то і вимагати всі задоволення і зручності не правомірно в принципі, бо підстав нема :) 
До того в такому випадку варто було б запропонувати своє бачення сцени-Баржі, яка б була позбавлена цих недоліків :)
[ гість ]
 
Vitaliy
23. 18-05-2006 23:11
 
ой
Віталік, то ти просто не знаєш,як воно- витрушувати із трусів пісок... :grin
[ гість ]
 
Валер*яна
24. 18-05-2006 23:25
 
ой
Знаю :grin  
Я ж на морі щороку... :grin
[ гість ]
 
Vitaliy
25. 19-05-2006 09:39
 
ой
...і як завжди всьо запошлілі, збоченці, а-яй! (уті-путі, парапп-па-па-па :grin ) 
Ніц ви не шарите, Насправді це неймовірна фішка фесту - танці на піску! Жодна моя морська мандрівка без цього не обходиться (а якщо ще під дощем... мммм... правда, публіка завше від таких танців у аут випадає, от дурні, ліпше б приєднувались), І це дуже-дуже класно, що тепер, аби потанцювати на піску не треба їхати на море, а достатньо просто сходити на файний фест ;)
[ гість ]
 
Mila
26. 19-05-2006 14:44
 
ой
Абачили як в перший день прям під сценою , у Дніпрі дівчата танцювали , бризкали водою. Ми з друзями це на тел. засняли, але якість галіма! А я й не думав, що Борщ такі драйвові! Кльово відіграли! Ех, шкода, що не потрапив на 2-ий день!  
Люди, не кияне, а ди ви ночували????????????? 
Ми після виступу Борщу вілійшли на 100 м від "баржі" і розкинули палатку на берегу Дніпра з файним видом на Київ. Вогнище не палили, щоб ніхто не засік, але все одно круто!!! От тільки о 5 ранку дощ почався і погнав нас на залізничний вокзал, а звідти додому - в Горлівку.  
Фест був класний! Сподіваюся наступного року він доїде й до Донецька!!!
[ гість ]
 
Ілля

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >