Рок-Січ. Епізод ІІ: ''Важка ВЕЖА''
// Олена Синицька   
11.05.2006 22:06
ВЕЖА"ВЕЖА" – без зайвих перебільшень, була найцікавішою сценою фестивалю “Рок Січ”, в тому сенсі, що її виконавців ви ще не скоро почуєте у радіо-ефірі й рідко (щоби не сказати “майже ніколи”) бачите в ефірі музичних каналів. Їхні пісні навряд чи очолять хіт-паради на кшталт “Пашина двадцятка”. Але, у той же час, їм вдається бути відомими і стати “обраними” Олегом Скрипкою для участі у фестивалі.
Загалом важко визначити пріоритетні стильові напрями, що могли би стати візитівкою “вежівців”, тому самі організатори делікатно називають їх “важковаговиками”. Що там і казати – суміш вийшла дійсно екзотична…

День перший

ТОЛБезперечною, кульмінацією подій на сцені “ВЕЖА” протягом двох днів став виступ однієї з найбільш перспективних молодих команд – гурту “Тол”. Символічно, що найвдаліший в музичному плані минулий рік для хлопців розпочався власне з цього ж майданчика, де толівці виступили у рамках музичного марафону, організованого "Єврокемпом". Проте порівнювати ці два виступи вже недоречно – надто багато чого відбулось з ватагою протягом останнього часу. Власне, напружений концертний графік й виступ у лондонській “Асторії” не могли не вплинути на якість звучання. АННАРезультат – маємо потужний вітчизняний “важкий” продукт. 6 травня в рамках фестивалю гурт відіграв україномовні треки з дебютного альбому “Синдром бажання”.
Важкими гітарними рифами численних своїх шанувальників також порадували “Анна” та “Карна”, а соліст гурту “Фліт” Володимир Новіков, схоже, роздав найбільшу кількість автографів і від душі нафотографувався із поціновувачами своєї творчості. За ці гурти хвилюватись не варто, адже досвід і карма музикантів поступово, але впевнено беруть на абордаж щораз чисельнішу аудиторію.
Новим іменем серед важковиків після минулорічних фінальних змагань за участь в “The Global Вattle Etwas Undersof the Bands” став гурт “Андерсон”, який згідно оцінок журі посів почесне 4 місце. Своїм виступом у рамках фестивалю “Рок Січ” хлопці чесно довели право називатися однією з найкращих альтернативно-рокових команд.
Географії та кількості виступів ватаги “Etwas Unders” важко не позаздрити, а кількість, як відомо, неодмінно породжує якість. Незвичайні вокальні партії солістки ще раз доводять, що жінки на важких альтернативних сценах – вже давно не екзотика. Яскравими представниками готичної культури у перший день фесту стали “Malinconia” із усіма притаманними рисами стилю й академічним жіночим вокалом.

День другий

Недільні виступи на фестивалі “Рок Січ”  були більш позначені різностилевістю й цікавою послідовністю виходу гуртів на сцену. Передостанніми 7 травня на сцені “ВЕЖА” виступала “жива легенда” української рок сцени – гурт “Вій”, утворений ще у рік проголошення незалежності України.
WhiteЩе одні Професіонали з великої букви, але поки що з маленькою творчою історією – гурт “White”. Олег Шевченко ака Білий (відомий своєю співпрацею із гуртом “ВВ”) – людина не нова у шоу-бізнесі, отже гучних результатів варто чекати вже найближчим часом. “Кинь тачку!” співали хором. “На біс” виходили двічі.
“Полинове поле” запам'ятались чи не найкраще завдяки потужному сценічному образу та звучанню. Важкий гроулінг Вадима Юника в готичній естетиці для тендітних вух співочого слов'янського народу завдяки західним впливам вже став більш-менш звичним. Тим більше, якщо він вправно “розбавлений” симпатичним академічним жіночим вокалом. Цілком потужно.
Також на сцені 7 травня відіграли такі вже досить відомі гурти як “Тінь Сонця”, "Еффа”, “Факультет” і “Стрігой”, а завершили дводенну важку концертну програму “Назад шляху немає”.

Що ж, концертні майданчики вже давно з радістю приймають своїх “важких” героїв. Шкода от, що у теле- та радіо ефірах для них майже не знаходиться місця, а втрачаємо на цьому лише ми з вами. Січівська “ВЕЖА” довела, що потужних гуртів із значущим потенціалом у нас вистачає.

Олена Синицька


Фото:
№ 1, 3 ("Анна") - (с) patyakalo
№ 2 ("ТОЛ"), 5 ("White") - (с) Олена Синицька
№ 4 ("Etwas Unders") - (с) minderator (at) gmail.com

Більше фото з фестивалю у нашій
ФОТО'ZБІРНІ: http://photo.uaformat.com/index.php?cat=6


Читайте інші епізоди: 
1. Рок Січ. Епізод І: ''БАРЖА''
2. Рок-Січ. Епізод ІІ: ''Важка ВЕЖА''
3. Рок Січ. Епізод ІІІ: ''РОТОНДА''
4. Рок Січ. Епізод ІV: ''Фортеця Українського Року''. Підсумки
Коментарів (34)
RSS-стрічка
1. 12-05-2006 00:50
 
Вежа
Одразу видно, що журналіст (нажаль) бачила не весь концерт. 
На мою думку, окрасою фестивалю стали червоно-чорні "Тінь Сонця", яким чомусь запропонували відкривати фестиваль другого дня. Драйву було б ще більше, якби команда грала десь під вечір. Презентували нові пісні, було суперово.
[ гість ]
 
Павло
2. 12-05-2006 10:39
 
Вежа
Тол - то дійсно супер, але "Полинове поле" таке, шо аж хочеться :cry від тої фігні
[ гість ]
 
Поціновувач
3. 12-05-2006 12:51
 
Вежа
to Павло 
 
одразу ж видно, що дописувач Павло має заангажований погляд на події, що відбувались на "Вежі". Так от, нові пісні презентували практично усі гурти, і було суперово не лише тоді,коли виступали протеже дописувача.  
Надзвичайно
[ гість ]
 
Tera
4. 12-05-2006 12:53
 
Вежа
суперово було тоді, коли виступали "White", "Вій" та інші гурти.  
а стосовно "Тінь Сонця" яким "чомусь запропонували відкривати фестиваль другого дня" - то думаю, що цей гурт влаштовувала дана пропозиція, якщо вони її прийняли.
[ гість ]
 
Tera
5. 12-05-2006 17:14
 
Вежа
так, я теж була на вежі... в принципі сподобалося все!!! ну от найбільше "Полинове Поле" вразило до глибини душі, хотілося сміятись і плакати одночасно... Іе було супер я за вас!!! Ви кращі!!!!
[ гість ]
 
Гість
6. 12-05-2006 21:01
 
Вежа
Да ви що!!!! яка нах готіка!!! "Факультет ""White" едині хто дав копоті на фесті!!!!! А Тол вже всіх задовбав своїм писімізмом!!! А пані що про них писала, здається Синицька мабудь чиясь з них тому її і пре - але це не найгірше!!! А взагалом Всі молодці!!!! Велике дякую за свято!!!!!!
[ гість ]
 
OLO
7. 12-05-2006 21:03
 
Вежа
І ось ще хлопці в шкіряних штанцяхце вже не модно!!! А очі як у Ворона месника - вже смішно!!!
[ гість ]
 
OLO
8. 12-05-2006 21:11
 
Вежа
Чё да пошли бы Вы!!! Да мы в коже и что!!! Мы андеграунд!!! А ваши Факультеты Толы ВАЙТЫ все это ПОПСА которую начинают как виагру по телеку раскручивать!!! Да может Факультет прет когото, но нас знает душа!!!
[ гість ]
 
Черный
9. 12-05-2006 21:12
 
Вежа
:grin Да вы гоните!!! :grin
[ гість ]
 
Гість
10. 12-05-2006 21:19
 
Вежа
А Я Факультет не видел говорят Я их прощелкал !!! Скажите Было клёво!!! :cry :cry :cry
[ гість ]
 
Гість
11. 12-05-2006 22:07
 
Вежа
Те чого варто було очікувати :) 
"Вежовики" почали мірятися.... 
 
:grin Просто класика жанру :grin
[ гість ]
 
Vitaliy
12. 13-05-2006 01:25
 
Вежа
2 OLO: 
дякую, посміялась від душі!!! 
"здається Синицька мабудь чиясь з них тому її і пре"... мабуть, я перлась одночасно із журі в Асторії і подоставляла балів гурту, поки члени журі бігали в туалет :grin  
на вкус и цвет фломастеры разные)))
[ гість ]
 
Syny4ka
13. 13-05-2006 11:33
 
Вежа
"Одразу видно, що журналіст (нажаль) бачила не весь концерт. " (с) Павло. Точно) 
Знов-таки, мало інфо про гурти... 
[ гість ]
 
ZanoZa
14. 13-05-2006 19:27
 
Вежа
Журналіст насправді, на жаль, бачила не весь концерт, оскільки через запізнення Олега Скрипки й погодні умови прес-конференції було проведено пізніше й закінчились вони о 17.00, а концерт почався о 15.00.
[ гість ]
 
Syny4ka
15. 14-05-2006 14:14
 
Вежа
Гм, так, як лажали Тінь сонця, не лажала жодна команда на січі.на моє переконання
[ гість ]
 
peter
16. 15-05-2006 00:44
 
Вежа
Тінь Сонця - унікальне і суперове явище в Україні. Це підтверджує і їхній виступ, і їхні записи. Лажали вони чи ні - мене цікавить менше. Здається, у них зовсім молодий ударник, з яким вони грають менше місяця. Ваше переконання, шановний, цікавить лише таких же зануд, як і ви сам.
[ гість ]
 
Гість
17. 15-05-2006 23:11
 
Вежа
А якого ви всі, блін, сваритесь? 
Класна ідея фестивалю, хороші гурти... На всі смаки. Ну, ясно, що репери менше підходять під концепцію "Січ" ніж металісти. Добре, що виступали команди, які відроджують українську культуру, козаччину...
[ гість ]
 
Adrew
18. 16-05-2006 19:53
 
Вежа
Самое приятное что народ то обсуждает, значит есть свои вкусы и убиждения, а значит будет жить любая музыка и Тень солнца и Тол и Факультет и даже ВВ. ВСЕ ИМЕЮТ ПРАВО НА ТВОРЧЕСТВО И КАЖДОМУ ДОСТАНУТСЯ СВОИ УШИ И ГЛАЗА.  
P.S. простите но Тень солнца действительно лажалаю! :grin
[ гість ]
 
BOS
19. 17-05-2006 14:37
 
Вежа
Шановний Гостю, власне захоплення від власних записів - не показник.А стосовно явища-таке явище відоме ще з 80-х років.я про музику і махання патлами.Чи явищем Ви називаєте ура-пітріотизм?Можете відповідати в асю.Ви ж її знаєте, якщо не помиляюсь
[ гість ]
 
peter
20. 18-05-2006 10:16
 
Вежа
а про Карну мою любимую где?! :((
[ гість ]
 
Kittie
21. 18-05-2006 13:30
 
Вежа
:grin
[ гість ]
 
Гість
22. 18-05-2006 15:15
 
Вежа
Фестиваль був чудовим і наявність чітко визначеної програми давало змогу вибирати під власний смак кого дивитись та слухати. 
Хтось писав, що ТОЛ це попса?! Гм... 
Принаймі краще слухати таку попсу як ТОЛ, аніж таку попсу як Nightwish, Rammstein, Marylin Manson, Cradle Of Filth та ін. 
Шукайте нерозкручені українські групи та підтримуйте їх і да не буде вам попса...
[ гість ]
 
Жовтень
23. 18-05-2006 18:15
 
Вежа
:grin Жовтень РЕСПЕКТ!!!! 
 
[ гість ]
 
BOS
24. 18-05-2006 18:23
 
Вежа
:grin До того ж згадаєм, ще рік тому ніхто не чув ні ТОЛ Ні ФАКУЛЬТЕТ!!! Їх знали в узьких кругах, але тепер диви Ми тут усі разом їх обговорюєм!!! І кому як то його особиста думка!!! Але ці гурти чогось таки добиваються і Я гадаю ще покажуть багато чого нам!!! Я хочу побажати їм великого успіху і терпіння!!!  
І ще про КАРНУ вони чимось схожі з Факультетом але з чоловічім вокалом, доречі дуже виразним!!! Я їх чув вперше і мені дуже сподобалось!!!  
отож ФАКУЛЬТЕТ ФАКУЛЬТЕТ ФАКУЛЬТЕТ ФАКУЛЬТЕТ КАРНА КАРНА КАРНА ТОЛ ТОЛ ТОЛ ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ ЗА ВАШЕ ТВОРІННЯ!!!!!!!! :grin
[ гість ]
 
BOS
25. 19-05-2006 15:02
 
Вежа
Я ТОЛ на цьому фесті чув вперше, але вони мене відверто розчарували! Нічого цікавого! Під них навіть пертися не хочеться! Я забив на ТОЛ і пішов на ТНМК! Ото хлопці дійсно завели, розворушили УВЕСЬ натовп! Справжні профі! 
Найбільше сподобалася Карна! Під них дійсно можна було пару зайвих кіло скинути! Справжня ковбаса! Супер! 
Фестиваль був кльовий!  
Люди, а де ви ночували після першого дня? Ми пішли після виступу "Борщ" трохи далі вглиб острова, метрів на 100 і розкинули намет прям на березі Дніпра! Оце романтика! Правда вогище не палили, щоб не помітив ніхто.
[ гість ]
 
Ілля
26. 20-05-2006 14:36
 
Вежа
Вітання від гурту "Полинове поле"!  
 
Фестиваль "Рок-Січ" видався насправді суперовим! Організатори молодці! Молодці також гурти, що на ньому виступали і публіка, що прийшла підтримати рок-музику! 
 
Три сцени -- супер! Бажаємо "Рок-Січі" максимального розвитку й не менше 50-ти майданчиків вже наступного року! :) 
 
Пси: Файні побажання і авторці статті :) !
[ гість ]
 
Nikman
27. 21-05-2006 02:09
 
Вежа
направді шкода, що вас, Полинове поле, не посули(((, якось не склався грфік, ми бігали багато по трухановім, щоб все заплановане почути, але на жаль.....не все.... 
мені вже назва подобайеться...така вільна....
[ гість ]
 
Ялина
28. 21-05-2006 14:24
 
Вежа
2 Ілля: в тому ж і фішка трьох фестивальних сцен - можливість здійснювати вибір між виконавцями і не слухати те, що не подобається...)) 
 
2 Nikman: дякую красно!  
пс: 50 сцен - то занадто... можна буде олімпійські рекорди ставити із швідкісного пересування від сцени до сцени :)
[ гість ]
 
Syny4ka
29. 22-05-2006 15:55
 
Вежа
2 Синичка Так то ж і є класно, що при всьому бажанні не вийде побачити всього що хотів :) Є одразу стимул прийти наступного року :)
[ гість ]
 
Nikman
30. 23-05-2006 00:29
 
Вежа
вельми контраверсійне питання) якщо отримувати насолоду від фесту у лавах споглядальників - тоді, можливо, правда на твоєму боці... але от якщо поєднувати це з роботою - відчуваєш відповідальність за кожен пропущений гурт, адже будь то прес-конференція, виступ улюбленого гурту на іншій сцені чи бажання шлунку отримати щось крім пива за день - факт лишається фактом :)
[ гість ]
 
Syny4ka
31. 01-06-2006 00:37
 
Вежа
а я нажаль Факультет не почув. Чомусь пропустив їх десь. Зате під КАРНУ відірвався на повну! А ТОЛ яксиь смурняк нвіював. На ротонді були нормальні групи але мало людей чомусь.
[ гість ]
 
Рок-любитель
32. 04-06-2006 18:56
 
Вежа
Вежа супер чуваки и чувихи (етвас андерс)!!! Карна и Анна порвали! 
Но со звуком фестивалю надо бы поработать! и громче чтоб!
[ гість ]
 
Ментал
33. 18-12-2006 17:34
 
Вежа
Привітулі усім! Та, звісно, всі групи, шо там виступали, то є файно, та особисто мене найбільше вразили ментаври... Їй-бо, не очікувала... :grin
[ гість ]
 
Анка
34. 21-01-2007 16:18
 
КОЛОМИЯ
Я ЧУВ ПОЗИТИВНІ ВІДГУКИ І ПРО РОК СІЧ І ХОЧУ ПРИЇХАТИ . ЧЕКАЙТЕ МЕНЕ :grin
[ гість ]
 
СПАНЧ БОБ

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >


Підписка на новини: