Рок Січ. Епізод ІV: ''Фортеця Українського Року''. Підсумки
// UAFORMAT.COM   
14.05.2006 11:23
РолліксРок-музика та козацтво. Здавалося б, ну що може бути спільного між середньовічними захисниками України та музикантами? Виявляється, чимало. Якщо перші захищали Вітчизну від тогочасних загарбників з мечем у руках, то українські рокери єднаються, аби захистити меломанів від попсової навали. Кожен з них має свою "зброю": ритм-секція, гітари, мікрофони і навіть дещо екзотичне у окремих "бійців", як-то козабас гурту "От Вінта" :) Але замість битви – концерти, а замість Хортиці – Труханів острів.
Так, за ініціативи гурту "Воплі Відоплясова", виникла "Рок Січ" – фестиваль-"фортеця", що має на меті об’єднати молодих представників рок-руху з корифеями жанру, аби донести чесну непопсову музику до слухачів. Девізом дійства став слоган "Рок Січ – український рок вартий руху!"

Ініціатори фестивалю відразу оприлюднили свої серйозні та масштабні плани: "Рок Січ відтворить справжню атмосферу рівня загальновідомих європейських open-air фестивалів. Починаючи із музики відповідного рівня й закінчуючи загальною організацією". І ці слова справді були цілком підтверджені на практиці протягом фестивалю.
Два дні, три сцени, сорок чотири ватаги музичних козаків-учасників і звісно, фестивальні заходи, які певно, стануть традиційними.
Горіх гурту ВійНасамперед, це акція "Чистий Рок", що відбувалася протягом двох фестивальних днів, під час якої гості фестивалю могли обміняти зібране на території Труханового острову сміття на пиво (протягом першого дня було зібрано 26900 літрів сміття і обміняно на 269 літрів пива), а учасники – посадити дерева на фестивальній алеї. Невипадково для цієї справи обрали горіхові паростки, віднині вони є символом міцності української музики і в подальшому, цілком ймовірно, стануть візитівкою фестивалю.
Також в перший день публіку розважили байкерським шоу, а в другий – традиційними козацькими кінними забавками.
Обидва дні медіа-центр був подібний на жовтий вулик – так активно працювали та переміщались у ньому понад 200 акредитованих журналістів й представники трьох фестивальних сцен, організатори й працівники екологічних організацій.
КарпатіанаЗначною подією фестивалю став приїзд гурту Carpatiana (Карпатіана) та їхній виступ 6 травня на "Ротонді", адже хлопцям довелось подолати значну відстань – з Манчестера до Києва. "Повернення козаків на батьківщину", за словами Юрія Балюка (лідера гурту, що сам родом зі Львова), зумовлене прагненням познайомити співвітчизників із англійською клубною культурою й новим музичним стилем "drum-n-folk", а своїм колегам-англійцям показати Україну після помаранчевих подій.
Не обійшлось без курйозних ситуацій. Наприклад, лише завдяки "Рок Січі" про існування один одного дізнались два гурти із абсолютно (!) однаковою назвою "Верховна зрада". Оскільки львів’яни на той момент вже мали зареєстрований сайт, то кіровоградський гурт обрав нову назву й виступив на фестивалі вперше як "Еффа". Це виявилась не єдина цікава історія, пов’язана із зміною назви в процесі підготовки фестивалю. Не всі знали про те, що за гурт зашифровано під абревіатурою "М.'Р."., яка з’явилась у розкладі концертів. Остаточно ситуацію прояснив Сєня, лідер гурту "Мотор’ролла" на одній із недільних прес-конференцій: “Нас дістали тим, що нашу назву асоціюють із виробником телефонів. Насправді, вона є скороченням від "мотоциклів" та "рок-н-ролу" – "Мотор’ролла". Сьогодні ми вийдемо як "М.'Р." і на майбутнє маю ідею змінити розшифровку цієї абревіатури". Крім того, варто зазначити, що зміна назви також була продиктована політкоректністю стосовно організаторів, адже спонсорською підтримкою фесту займалась відома фірма-виробник мобільних пристроїв "BenQ-Siemens".
Як було проголошено в офіційному інформаційному листі, "сьогодні гурт "ВВ" робить те, що має зробити справжній лідер українського року для відродження рок-руху в Україні. За ініціативою гурту розпочалося формування бази усіх україномовних гуртів – учасників рок-руху України. "Воплі Відоплясова" ініціюють фестиваль українського року, який об’єднає яскраву музичну молодь із відомими та потужними лідерами жанру, а головне – із публікою. "Рок Січ" – масштабна та резонансна подія, після якої український рок-рух вже не матиме права не розвиватися на якісно новому рівні!"
Цю місію виконано. Й виконано на високому рівні зусиллями багатьох музикантів, організаторів, учасників й прихильників якісної української музики. За словами самого Олега Скрипки: "Фестиваль має стати ренесансом для українського року, головною ж його метою є утворення українського рок-мейнстріму і подолання "поліетиленової завіси" формату".

Mila & Олена Синицька


P.S.
Головним уроком фестивалю стало розуміння того, що час ЗАХИСТУ української музики минув. Про це свідчить не тільки велика кількість учасників, що взяли участь у "Рок Січі", а й ще більша кількість виконавців з усієї країни, що не потрапили до складу "січовиків" – це десятки творчих одиниць. Міцну захисну фортецю за назвою "Рок Січ" збудовано. Запорукою стійкості цієї цитаделі української музики є її ініціатори, організатори та широка підтримка багатьох небайдужих. Прийшла пора РОЗВИТКУ української музики, насамперед на рівні якісному, який має викристалізуватись із наявної кількості.
Завдяки чому це станеться? Відповідь стара та відома – завдяки конкурентному середовищу в незалежній українській музиці, існування якого виявив фестиваль та виніс на широкий загал, про що зайвий раз свідчить таке, можливо, і не дуже приємне, явище, як численні суперечки, а часто, скажемо відверто, – брутальні сварки, на різноманітних форумах між представниками чи прихильниками тих чи інших молодих гуртів, що потрапили або не потрапили на "Рок Січ". Наразі "свіжій крові" вже мало просто добре грати поп-рок та гарно співати. Ті, хто це розуміють – задніх не пасуть та вже мають віддану аудиторію шанувальників!
Незалежна українська музика прямує шляхом стилістичного урізноманітнення, особливо це помітно серед так званих "важковаговиків", для яких сцени "Вежа" виявилось замало і їх було помітно й на інших двох концертних майданчиках. Вітчизняні ватаги починають більше експериментувати та урізноманітнювати свою музику, прагнуть відрізнятись від колег по цеху, принаймні на "українській кухні" незалежної музики. Звичайно не все так добре, не все виходить і не у всіх, що також було видно на фестивалі. Проте, загалом картина доволі позитивна вимальовується та дає привід для оптимістичного погляду у світле майбутнє незалежної української музики. Як влучно зазначили наші друзі з "Ентера", "Рок Січ" – це благодатний паросток, який за умов подальшого грамотного менеджменту та професійного підходу може вже незабаром вирости та зміцніти і в найближчому майбутньому дати щедрі та цікаві плоди, на що ми всі сподіваємось і чого щиро бажаємо цьому фестивалю!

Віталій Прудиус

Фото: Mila
№ 1 - гурт "Роллікс" (Херсон)
№ 2 - горіх гурту "Вій"
№ 3 - прес-конференція гурту "Карпатіана" (Манчестер)

Більше фото з фестивалю у нашій ФОТО'ZБІРНІ: http://photo.uaformat.com/index.php?cat=6


Читайте інші епізоди:
1. Рок Січ. Епізод І: ''БАРЖА''
2. Рок-Січ. Епізод ІІ: ''Важка ВЕЖА''
3. Рок Січ. Епізод ІІІ: ''РОТОНДА''
4. Рок Січ. Епізод ІV: ''Фортеця Українського Року''. Підсумки
Коментарів (21)
RSS-стрічка
1. 14-05-2006 19:03
 
Слухайте, а це все дійство було безкоштовним, чи як? Просто цікаво, самі ми не місцеві.. :)
[ гість ]
 
Роман
2. 14-05-2006 19:42
 
Ага, безкоштовним і дужжжжжже кайфовим. А ти що- не був? Щиро співчуваю :cry :cry :cry
[ гість ]
 
Фактично сама
3. 15-05-2006 18:00
 
Ой, любі-мої-хто-не-був.... 
Щирі співчуття. Ви провтикали початок нового етапу в житті-бутті українського, музичного та непопсового... :cry
[ гість ]
 
Mila
4. 15-05-2006 19:06
 
Якби жив в Києві, а не в Луцьку, то мабуть би не провтикав, а так... Ну нічого, буде і на нашій вулиці свято :)
[ гість ]
 
Роман
5. 16-05-2006 15:00
 
Чувак! Наступного разу- звертайся, я оплачу тобі дорогу туди-назад. Бо такі речі завтикувати ніззззззззззззя.
[ гість ]
 
фактично сама
6. 17-05-2006 18:17
 
гг
Було цікаво.. Я - бас-гітарист гурту Еффа, дуже радий був там виступати й бачити зародження нової епохи.. От тільки образився на масс-медія.. Ми ніде не засвітились, хоча зіграли набагато краще, ніж деякі інші((
[ гість ]
 
Еффа
7. 17-05-2006 19:03
 
2 Еффа
Шановий бас-гітарист гурту Еффа!Дякуємо за участь у фесті. Це по-перше. По-друге, не ображайтеся на медіа, бо ми зараз збираємо усі звіти з усіх ЗМІ, будемо викладати їх на сторінці фестивалю. Маю впевненість, що ви ще не все бачили та читали. :) По-третє, в п"ятницю на підсумковій прес-конференції ми оприлюднимо програми (у тому числі й комунікаційні) з підтримки рок-січовиків та інших українських гуртів. :) Отже, слідкуйте за новинами.
[ гість ]
 
РОК Січ: представник оргкоміте
8. 17-05-2006 22:23
 
2 Еффа
Камінь в мій город)) на жаль, через зміни у графіку роботи медіа-центру на другий день фестивалю час вашого виступу співпав із проведенням прес-конференцій, отже коментар щодо виступу відсутній... із задоволенням реабілітуюсь щойно випаде нагода ;)
[ гість ]
 
Syny4ka
9. 18-05-2006 05:38
 
2 Еффа
и мне оплатити! Я тож хочу :grin
[ гість ]
 
ser
10. 30-05-2006 22:24
 
2 Еффа
а я приъхав на фест з Одеси..дуже сподобалось, все просто бест!!Був у сірій шляпі, може хто бачив))
[ гість ]
 
Гість
11. 01-06-2006 19:37
 
2 Еффа
До наступного фесту створимо спеціальний фонд "для адекватних НЕпопсових НЕкиян" Оплатимо всім!!!
[ гість ]
 
фактично сама
12. 02-06-2006 22:52
 
2 Еффа
я цього разу стояв під поїздом, який помаленьку від`їжджав. я перед тим умудрився застряти в ліфті :)
[ гість ]
 
black
13. 03-06-2006 11:34
 
2 Еффа
бычья кстати там тоже хватало. куча гопов тупорылых и разных фриков которые атмосферу отравляли!  
а ваще супер почти! я вот ньметал любблю от вежи не отходил. Карна , Андерсон, Анна вот это музло!
[ гість ]
 
sergo
14. 04-06-2006 18:54
 
2 Еффа
Так шо ж ви хотели быки они и в Африке быки. И на остров им выбрацца не проблема  
ИМХО Вежа рулила, Тол не люблю, а Карна с Анною и Етвасы порадовали
[ гість ]
 
Ментал
15. 05-06-2006 06:47
 
2 Еффа
Сподіваюсь, що все таки побачать світ три диска із записами виступів на Рок-Січі.
[ гість ]
 
Жовтень
16. 05-06-2006 14:05
 
кльово це всьо було...
:) Ми були там.Там, де було кльово! НА РОК-СІЧі!!!!!!!!!Особливо було класно, коли все починалось, бо ніхто ніфіга не знав: шо буде, де, як і т.д. і т.п. Па-па
[ гість ]
 
Марта і ЮркаГість
17. 06-06-2006 14:35
 
кльово це всьо було...
Дєвочкі, не сваріцця :grin  
Всіх потрібно на сіді, бо всі цікаві й самобутні у творчості. Сподіваюся, організатори зроблять таку маленьку антологію на три сіді, щоб кожній сцені увага була :)
[ гість ]
 
Mila
18. 07-06-2006 11:37
 
кльово це всьо було...
А маєте записи усіх гуртів? Мається на увазі якісні. Звичайно у ВВ та інш хедлайнерів вони є. На скільки я розумію з важких наприклад є тільки у КАРНИ і ТОЛІВ. 
чи буде знову як пердлини сезону -компіленс якісь дешевий? Як завжи в нашій "Неньки"
[ гість ]
 
JOHNATAN DEVIS
19. 12-06-2006 16:44
 
кльово це всьо було...
Старий альбом Карни звучить але мало якось басів та странні барабани зате музика класна при тому записано здається о 2002. А нова пісня Карни що я чув - просто фірма! 
Синдром бажання - Тол фірмово звучить але музика слабенька дуже і не нова. 
А дешеві записи у решти бо бідні ми українці, ну що поробиш!
[ гість ]
 
Профі
20. 13-06-2006 01:20
 
кльово це всьо було...
Профі дуже лівий. А фірма Карни - якийсь Расмус. Наскільки слабенька та не нова музика у ТОЛа, робіть висновки.  
ТОЛ та Карна грають різну музику і не треба їх рівняти.  
Карна карбує поп.
[ гість ]
 
ПНК
21. 17-06-2006 01:43
 
кльово це всьо було...
Че то я расмуса у Карны не слышала никогда, они же ньюметалл играли всегда. Поп потому что петь человек умеет? Мальчик поет отлично по-моему и музон на уровне. а Тол только рычит и скулит как дурачок-металист древних времен .
[ гість ]
 
Ms KeeL

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >