Straight Edge: ''Бути чи не бути?''. sXe-Party від Крихітки Цахес і Димної Суміші
// Олена СИНИЦЬКА   
27.05.2006 22:25
ImageЧи все одно як харчуватися? Більшість людей відповість, що, звичайно ж, ні. Але як часто ми замислюємося над тим, звідки взялося те, що лежить у нас на тарілці і що з цим зв’язано? Які наслідки вибору тих або інших продуктів для нашого столу?
Над такими питаннями було запропоновано замислитись усім відвідувачам клубу “Вензель” у рамках вегетаріанської вечірки-презентації руху Straight Edge 19 травня. Очевидно, проблема здорового способу життя стоїть на разі настільки гостро, що спонукала гурти “Димна Суміш” та “Крихітка Цахес” об’єднатися заради проголошення своїх світоглядних переконань, а також порадувати прихильників чудовим концертом.
ImageЯк, власне кажучи, усе відбувалось? Перша (або ж “ідеологічна”) частина вечірки полягала у спілкуванні лідерів гуртів із нечисленними представниками ЗМІ та роз’ясненні основних засад руху. Спеціальні книжечки, обкладинка яких символічно фарбує руки у чорний, були підготовлені самими музикантами й детально інформують про переваги рослинної їжі, а також розповідають як приготувати дві смачні страви за рецептами ведичної (давньоіндійської) кухні. До речі, не лише журналісти, але й відвідувачі концерту змогли отримати ці цікаві й ексклюзивні видання від улюблених гуртів. “Неформатна” прес-конференція з відсутністю столів, мікрофонів й табличок виглядала радше як дружня вегетаріанська трапеза, під час якої пощастило дізнатися масу цікавих фактів. Каша Сальцова, наприклад, вегетаріанка із шестирічним стажем, а хлопці із “Димної Суміші” можуть похвалитись навіть тривалішим результатом. Саша Чемеров: “Для мене вегетаріанство - це не хвороба, це мій вибір”.

ImageКаша Сальцова: "Ми плануємо серію аналогічних акцій і було б чудово, якби нам вдалося залучити якомога більше преси. Не буде ж так, щоби досить було відіграти концерт, і всі перестануть їсти м'ясо – це абсурд. Ми просто показуємо, що такий рух існує, і в тебе завжди є вибір – прилучатися до цього, не прилучатися, пам’ятати про це, знати про це. Таким чином з'являється вибір, і ти знаєш, що є люди, які підтримують тебе. Це для нас дуже важливо. Можливість надання вибору – це акція.
Ось, наприклад, сьогодні стрейтеджерська акція, але тут продають алкоголь. Очевидно, що частина людей буде нетверезо співати наших пісень – я прекрасно це розумію. В кожного з нас є свій вибір".

Image- Як ви ставитесь до нетверезих прихильників своєї творчості або до тих, хто споживає м'ясо?

Саша Чемеров: "В мене, наприклад, батьки їдять м'ясо. І мій батько іноді випиває – як я до нього можу ставитись? Розумієте, в нас є вибір – якщо хтось буде напиватися і лізти мені в очі, то я почну якось до нього ставитись".

Каша Сальцова: Неможливо змінити свідомість людини за одну мить. Можна допомогти розважитись. Для нас важливою є лояльність".

Кожен з нас має можливість самостійно обирати спосіб життя. Чудово, коли є з чого вибирати. Добре, коли є люди, що переймаються твоїм вибором й готові допомогти, підказати, заохотити власним прикладом. Лідери гуртів “Крихітка Цахес” і “Димна Суміш” проти радикалізму. Вони взагалі проти всяких "-ізмів", будь то фашизм чи навіть націоналізм. “Так, ми маємо, наприклад, взуття із шкіри, але в той же час пропагуємо здорове харчування. Дехто не їсть моркву, оскільки вважає, що вона "насильно", неприродно висмикується із землі. Це абсурд. Проте вбивати тварин заради їжі – це не правильно. Принаймні, ми вважаємо саме так”.

ImageКиївська вечірка пройшла під загальним гаслом “Ні” м'ясу, “ні” наркотикам, “ні” хаотичним статевим стосункам”. Цікавими подіями концертної частини вечірки стало виконання пісні “Ні” одночасно двома солістами гуртів, а також кавери на пісні один одного. Інтригою вечора було питання, які ж все-таки композиції з “чужого” репертуару виконуватимуть колективи? Димна Суміш для цього обрала пісню “Деталь”, а в “Крихітки Цахес” внаслідок творчого поєднання вийшов цікавий симбіоз під назвою “Між нами з тобою завжди Герой”.

ImageНезалежно від бажання гуртів та з об’єктивних причин концерт було оперативно перенесено до клубу “Вензель”. Залою для публіки тимчасово став коридор, і впорався він із цим завданням не найкращим чином. Задовго до концерту при самому вході у клуб під час занесення апаратури ми підслухали наступну фразу: “Хлопці, це не стіл! Це – сцена.” Цим, власне, багато що сказано. Проте навіть перенасичення кількістю прихильників на однин метр квадратний вже було не важливим.
Коли мікрофони потрапляють до рук професіоналів, будь-які коментарі вже не потрібні. Справу розпочато, і початок був якнайвдалішим, отож тепер логічним буде чекати на більш активну популяризацію руху стрейтеджерів. “Don’t drink, don’t smoke, don’t fuck!”


Олена СИНИЦЬКА

Фото:
patyakalo
Більше фото:
photo.uaformat.com
Коментарів (25)
RSS-стрічка
1. 27-05-2006 23:00
 
No meat, no drugs, no fuck. 
:)
[ гість ]
 
patyakalo
2. 27-05-2006 23:13
 
Карочє питання суперечливе. Залежить від того що Оленка мала на увазі: заклик чи декларацію :) 
 
якщо враховувати щов кінці речення стоїтьзнак оклику то це таки заклик :) тоді все правильно :)
[ гість ]
 
Vitaliy
3. 28-05-2006 01:43
 
заклик ;)  
бо інакше no f*ck звучить радикально-феміністично, дядечко фройд би плакав)))
[ гість ]
 
Syny4ka
4. 28-05-2006 10:29
 
Ну, фсьо! Тепер ти просто забов'язана кинути палити! :grin
[ гість ]
 
Vitaliy
5. 28-05-2006 12:47
 
фу, хто виставляє такі фото. 
на перша фота каші просто огидна. 
як стара баба. 
тре з гуртом узгоджувати такі деталі.сором
[ гість ]
 
Гість
6. 28-05-2006 21:17
 
нормальні фото:) живі:) це ж вам не Віагра:) 
концерт був класний)))) але в статті увагу більше приділено самій ідеології вечірки, яку я нажаль не розіляю. при всій повазі о обох гуртів.  
ще мені не пообаються що деякі фанати (не побоюсь цього слова) розділяють цю ідеологію тільки задля того, щоб кумир звернув на нього увагу. я ввжвю це тупо. так, я їм м*ясо, п*ю пиво і не вважаю це чимось таким. на цю тему звичайно можна овго сперечатися, але кожен має свій шлях (с) 
;)
[ гість ]
 
Русяйва
7. 28-05-2006 21:27
 
А в мене ситуація інша - я алкоголь не вживав і не вживаю принципово, е палю, займаюсь спортом і намагаюсь їсти здорову їжу і все таке як там по стрейт-ейджу, хіба що курятину і рибу таки їм :)  
 
А вже згодом десь в минулому році дізнався що є навіть така течія, sXe ^) а я на таких принципах стояв і навіть коли про те не знав і що тим страждають деякі артисти :roll
[ гість ]
 
Vitaliy
8. 29-05-2006 19:12
 
це не живі фоти, а живе огидство. 
[ гість ]
 
Гість
9. 30-05-2006 16:14
 
добре, прийму до уваги.
[ гість ]
 
patyakalo
10. 30-05-2006 19:12
 
:sigh тупа акція ! Не роби те, не роби се. Тваринок не їж, ще б акцію заборони дихання повітрям влаштували ! Це вже в гуртів пішли зіркові понти. :x
[ гість ]
 
pranya
11. 31-05-2006 19:04
 
нудний був канцерт. рух за слабацтво?? звісно ж немає майбутнього
[ гість ]
 
Кузя Льоша
12. 31-05-2006 19:06
 
))
той поц з димної - тупо істеричний дибіл. а каша .. ну воно хворобливо виглядає. ну не слухатимусь я їх у питаннях власного здоровя. попередній пост - теж мій)) 
[ гість ]
 
Гість
13. 31-05-2006 21:04
 
))
Віталій____ну в років 16 я теж в принципі була такою)))) тобто хіба що м*ясо їла))) а потім якось....хоча не палю і пишаюсь цим))) 
 
Гість____вельмишановний, істерику як раз Ви тут влаштовуєте, а те, що поведінка деяких артистів не підпадає під канони і ярлики і це Вам не подобається - то думаю Ваші особисті сексуальні проблєми)))) бугага
[ гість ]
 
Русяйва
14. 01-06-2006 13:18
 
))
молодець, Русяйва :) повністю підтримую :p
[ гість ]
 
Гість
15. 02-06-2006 01:13
 
))
ну так!) мама Руся завжди права))
[ гість ]
 
Русяйва
16. 02-06-2006 16:42
 
))
мда... це дуже дивно... ЛЮДИ, ВОНИ НЕ СХЕ, не вірте їм... і вечірка у них не сХе, а "вегетеріанство і здоровий образ життя"... вони навіть не врубаються, що таке сХе, на жаль
[ гість ]
 
xKIRPIx
17. 04-06-2006 20:29
 
))
і шо воно є таке по-твоєму? Цікаво насправді!
[ гість ]
 
Veselka
18. 04-06-2006 22:07
 
))
хКІRPIx, чому забарився з відповіддю? Чи, може, сам не врубався?
[ гість ]
 
Елісів
19. 05-06-2006 06:36
 
))
У нас люди ніяк не можуть зрозуміти, що необхідно спілкуватись українською мовою та байкотувати величезний наплив москвиномовного продукту. Отож що вже казати про sXe... Це нереально. Хоча особисто я не палю, не п'ю горілки та не трахаюсь (ну тобто треба кохатись з коханою людиною, а не трахатись з ким попало)
[ гість ]
 
Жовтень
20. 05-06-2006 19:13
 
))
Каша Сальцова - одна з перших стрет-ейджерів на Україні. усі розвоми про понти та позерство - маячня.
[ гість ]
 
sashko
21. 05-06-2006 23:37
 
))
Більше матеріалу про sXe, я знайшов на сайті www.sxe.ru 
[ гість ]
 
Жовтень
22. 06-06-2006 22:28
 
))
Що ж, цікавий сайт...тільки не дуже приваблює ось це "ru" :roll
[ гість ]
 
Елісів
23. 07-06-2006 16:09
 
))
Елісів, шановний, вибачте, але вам не здається, шо це вже занадто?? Націоналізм - не найкраща річ! Це вже не раз було підтверджено у світовій практиці....
[ гість ]
 
Veselka
24. 30-12-2006 12:58
 
фото жахливі, а вона - супер
обожнюю Крихітку і з нетерпінням чекаю на новий альбом або кліп. ;)
[ гість ]
 
Гість
25. 30-12-2006 13:00
 
фото жахливі, а вона - супер
я також за здоровий спосіб життя, зараз це дуже круто. Каша, тримайся, все буде добре!!! :p
[ гість ]
 
Гість

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >