ОТ ВІНТА: ДІВЧАТА – ЦИБУЛЯ – УКРАБІЛІ. Інтерв'ю з гуртом
// Дарця Квітка   
12.06.2006 17:20
От ВінтаВони оригінальні. Для того, щоб планомірно завойовувати вуха та серця, а також інші важливі частини тіла шанувальників, цей гурт винайшов такий стиль музики, як украбілі. Це рокобілі, але з елементами українського фольклору і, звичайно, українською мовою. Запалює на концертах так, що в клубах танцюють навіть меблі.

Вони непосидющі. Перспективу спокійнісінько лишитися в рідному рівненському будинку молоді та юнацтва штатними музикантами вони проміняли на нелегку долю колективу, що гастролює. Здається, в автобусі чи в потязі вони почуваються, як вдома. Не сваряться і не втомлюються один від одного. Тому радо беруть участь в акціях кшталт автопробігу „Потягу дружби”, „подорожуючої” акції „Не будь байдужим!” чи пробігу вантажівок „FAW”.

Вони серйозні. Цієї весни соліст гурту став депутатом обласної ради міста Рівне. Більше б таких ініціативних, прогресивних та патріотичних чоловіків у вітчизняних органах влади!

Вони привітні. Без комплексів та без „зірочок”. Тому, користуючись їхньою люб'язністю, обов’язково хочеться спитати про найпотаємніше: стосунки з прихильницями та творчі плани.

Вони – гурт “От Вінта!”: Юрко Журавель (вокал, гітара, гармоніка), Вітя Пилипчук (гітара, сопілка), Вова Загиней (козабас), Сашко Мартюшев (барабани, перкусія).

- Найчастіше в яких містах виступаєте?

Юрко: В Польщі нас дуже люблять в українській діаспорі – постійно запрошують нас на фестивалі та просто на концерти. А в Росії виступаємо в Москві і в Пітері, тому що там клубів “нємєряно”. Ще дуже любимо Єкатеринбург - це ледь не друга рок-столиця Росії. Вони знають Україну лише по “ВВ” і “Океану Ельзи”. А тут - ще є якась група, і їм цікаво нас послухати. Разом з тим - музика весела, відірвана. Тому в Росії часто кажуть, що драйв і потужність іде саме з України.

- З щільним графіком гастролей, мабуть, важко видавати платівки? (в доробку гурту два альбоми – „Дриґтиндимба” 2003 р. та „Дарма я наївся цибулі” 2005 р. – прим. авт.)

Юрко: У нас не було такого, що ми сидимо і думаємо – щоб втулити  в ті 45 хвилин. Можна навіть сказати, що альбоми більш потрібні нашим прихильникам, які постійно відвідують наші виступи і знають всі пісні напам’ять. Всі речі, які потім записуються на альбом, з’являються потроху, ми їх виконуємо на концертах, а потім лише збираємо до купи та видаємо.

- На ваших концертах, крім драйвової музики, присутня така річ як перманентно-позитивна енергетика. Ви так артистично виконуєте всі пісні, у вас яскраві костюми, кумедні віршики читаєте.. 
 
Юрко: Це тому що у нас за плечима великий досвід. Ми ж всі актори – займалися в одній театральній студії. А всі фішки у нас виходять випадково. Іноді на концерті помічаємо якусь класну штуку, запам’ятовуємо її і потім використовуємо скрізь. Наприклад, ми помітили, що на одній пісні ми однаково головами мотиляємо. Виходить пісня в стилі кантрі, а ми її граємо як death якийсь.

- Освіта у вас теж акторська?

Юрко: Та ні. Хіба що Вова у нас на режисурі вчився. Моя ж спеціальність – вчитель початкових класів, основи дизайну та малювання. Все, що стосується “От Вінта”: обкладинки, листівки і різні приколи – роблю сам. Малював анімаційні кліпи команди, як-то “Не мала баба клопоту” і нашу фірмову гру “Хрюк-н-ролл” разом із рідною сестричкою робив.
Вітя у нас інженер-будівельник, а у Сашка музична освіта.

- Як у вас складаються стосунки з прихильницями?

Вова: А що у нас такі є?

- Ну, дівчата, що приходять на ваші концерти.

Юрко: Дівчат ми дуже любимо, особливо симпатичних. Чим ближче вони стоять до сцени, тим більше хочеться грати.

- А прожектори світять в очі - нічого ж не видно.

Юрко: Сама лажа, коли прожектори «бігають по залу». І - хопа- зупиняються. А там - такі очі, такі шиї...

Вітя: ...такі ноги...

Юрко: Такі ноги і все інше. Насправді, дівчата нам дуже заважають на концертах. Буває дівчина як очима стрільне, і... і... і.. все пливе. І лажа на два куплета.

- Слова забуваєш?

От ВінтаЮрко: Постійна практика, до речі. Але можна вчасно сказати «Співаймо разом!»
Насправді, дуже приємно спілкуватися з дівчатами після концерту. Єдине, звичайно, серед них бувають дуже настирливі панянки, які не розуміють іноді, що нам, крім того, що з ними спілкуватися, треба ще працювати, інструменти складати, йти відпочивати, бо завтра ще один концерт. Вони через недостатню кількість уваги з нашого боку дуже ображаються. Нам, якщо чесно хотілося б всім приділити час. І дійсно - на кожну хоча б по дві годинки - це б було дуже чудово. Але іноді просто немає змоги.

- Вова мені казав, що вам нічого не дарували ніколи.

Юрко: Ні, знаєш, хоч рокерам і не прийнято дарувати квітів, мені на одному байкерському фестивалі, якась кришнаїдка подарувала в'зку пролісків. Мені було надзвичайно приємно.

Вітя: А коли ми приїжджаємо в Дубно, одна пані похилого віку постійно дарує Вові піони.

- А ви з нею познайомилися?

Вітя.: Довелося.

Вова: Та ну, я просто подякував за квіти. Коли вона мені їх дарує, я сам розквітаю.

- Ну а дівчата молодше, мабуть, спідню білизну на сцену кидають?
(питання викликає у музикантів шквал радісного, ностальгічного сміху)

Юрко: В Україні, до речі, нормально з цим дєлом. Дівчата гарні і сором’язливі і нічого на сцену не кидають.

- А в яких містах тоді?

Юрко: Не дай бог те, що ти напишеш, прочитають ті дівчата з тих точок, де кидають в нас спідньою білизною. Вони образяться і більше так робити не будуть. А нам би не хотілося „перекривати” цю воду.

- Так болісно реагуєте на втрати?

Юрко: Та ні! Ми ж постійно щось губимо. Звичайно, можна було застрелитися після чергової втрати, але нічьо, живемо. У Віті вкрасти мобілку - це взагалі нєфіг дєлать, гітари губимо.. Але ми добрі, тому, мабуть, через це нас люди і роблять, ой... люблять.
Головне, щоб можна над собою посміятися. От, можливо, в якомусь альбомі, буде центральна пісня - «Тому що я гальмо», можливо, і альбом буде так називатися.

Вітя: Або «Дуля з маком».

Дарця Квітка
Коментарів (1)
RSS-стрічка
1. 03-09-2006 16:21
 
Коментар від мене
"Дарма я наївся цибулі"- прикольна пісенька. "От Вінта" - прикольна група! :) Аколи вони приїдуть в Тернопіль з концертом!!! ГА!!! Ну хотьби в КОПИЧИНЦІ!!! ( хочете більше дізнатись про м.Копичинці захотьте на наш сайт www.kopychntsi.com.ua/)
[ гість ]
 
Зміючка Оленка

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі.

 
< Попередня   Наступна >